Kovboj

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Typičtí američtí kovbojové prchající před kovem.

Kovboj je člověk, který se bojí kovu. Příčiny tohoto strachu byly v různých historických obdobích rozličné.

Raná historie[edit]

Počátky kovbojství sa datují do počátků doby bronzové. Lidé tehdy zjistili, že kov může být v nesprávných rukou nebezpečný, zvláště pokud má tvar sekery nebo meče. Tento strach potom vyústil do takových excesů, jako strach dát si na hlavu přilbu (porušení zásad bezpečného sexu), pronásledování a upalování kovářů, bránění v obchodu s kovy atd.

Vynálezem železa se tento pověrčivý strach ještě vystupňoval. Bojiště bývala plná schizofreniků, kteří se kovu báli a uskakovali před ním, zároveň však jím strašili jiné, domnívaje se, že pokud si jílec meče obalí nějakou kůží, tak jim kov neublíží.

Toto období ukončil až Ježíš, který osobním příkladem ukázal, že není se čeho bát: Nechal se přibít železnými hřeby a probodnout bok železným kopím, a každý mohl vidět, že se mu nic nestalo.

Kov a střelný prach[edit]

Už se zdálo, že lidé ztratili strach z kovu, bojiště byla plná lidí oděných v kovových šatech, ale vynález střelného prachu (není kov) tento nadějný vývoj opět změnil. Střelný prach totiž umožnil olovu (je kov) létat velkou rychlostí, na což pověrčiví lidé nebyli zvyklí. Proto opět zahodili kovové oděvy.

Ve strachu před kovem utíkali lidé do Ameriky a dále až na konec světa. Na Divokém západě také vznikl název kovboj. Dnes už této tradici nerozumíme, a tak z bázlivých kovbojů děláme hrdiny.

Blesk uhodil do hříšného stromu

Moderní doba[edit]

Dnes se, v souvislosti s pochopením elektřiny, objevil nový typ strachu z kovů. Zejména během bouří lidé zahazují nožíky, bicykly, někteří dokonce i peníze v pověrčivém strachu, že kovy přitahují blesk. To je samozřejmě nesmysl, protože blesky sesílá Bůh a ten nás miluje, i když občas musí být přísný a člověka nebo strom (jak vidíme, ten není z kovu) bleskem napomenout.

Kompletní pahýl Tento článek je sice krátký, ale dozvíte se z něho vše. Nemá smysl, abyste o dané problematice sháněli jinde další informace. Nenajdete je.


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebnýUkrajinec

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec