Frikulín

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kůl

Frikulín je osoba, (subjektivně vnímána jako Übermensch, okolím zcela opačně), která by zasloužila zdarma zapíchnout kůlem (free – anglicky zdarma, kůl – kolík, in – anglicky dovnitř).

Výskyt, charakteristika a životní návyky[editovat | editovat zdroj]

Frikulíni jsou stádové zvířectvo, snadno se spojují ve větší tlupy, kterým se pak říká marketingové oddělení. Tyto osoby jsou tak neskutečně nad věcí, že mají dokonce vlastní jazyk. Normální člověk tomuto jazyku nerozumí, a proto máte nás, necyklopedisty, abychom vám to osvětlili.

Tam, kde normální člověk něco vysvětluje a zabere mu to průměrně 20 sekund včetně rýpání se v nose a škrcení zabrždeného kolegy, frikulíni tvoří prezošky, minimálně o 30 slajdech, se zvuky, videem a množstvím efektů. Činí tak zejména na základě představy, že když už jsou tak kůl, musí mít i jejich sdělení formu. Čím víc barviček, tím víc prezoška, to dá rozum. Tvorba prezošek je sdílený fetiš napříč celým frikulínstvem. Hlubokomyslné debaty nad účinkem barev a zejména přechodů jsou častým tématem debat, kterým se říká sešn, čili mítink.

Každý mítink se odehrává v rámci worku. Work je plac, kde frikulíní tráví hodně času, protože tam mají responsibilitu, za což dostávají škváru, peníze, čili love, chechtáky. Dělný lid, frikulíny nazývaný common people (kchamonpípul), jejich těžký work obvykle nechápe, což je příčinou závisti přetěžce vydělaných drobných, které si frikulíni nechávají posílat na účet.

Frikulín obvykle vlastní drahé auto, není-li drahé, luxusní, rychlé, či alespoň vytuňákované, klesá frikulín na společenském žebříčku na úroveň kchamonpiplu, což je špatně. Situace se opakuje, není-li frikulín obdařen sexuálním protějškem, který může pozvednout jeho společenskou prestiž. Tyto ozdoby bývají obvykle blond, kromě toho jsou k poznání podle dlouhých nohou, které musí být dobře vidět nejvýš jak to jde, aby bylo jasné, že to nejsou protézy, stylového oblečení a dotazů typu: „Fáááááktyš jóóó? No nekéé!“.

Cíle[editovat | editovat zdroj]

Cílem frikulína ve worku je tvořit prodakt. Prodakt je imaginární něco, co společnosti přinese od kchamonpiplů vatu a frikulínovi prestiž. Prodakt se neprodává, prodakt se sejluje. Je-li prodakt kůl, sejluje se sám. Obvykle není, takže frikulíni dají lebky dohromady na mítinku, kde zhlédnou prezošky, navzájem se pochválí, a pak jdou do kreativního oddělení, zpravidla smrduté cely ve sklepě, kde sedí grafik či kreativec. Cela je obvykle hned vedle AjTý, což frikulíni nelibě nesou. Do cely vstupují s výrazem největšího odporu, poté oblaží přitomné milým usměvem, následně hromadou cizokrajně znějících slov, která postrádají smysl, a výhrůžkou, že jestli se nestihne dedlájn (mrtvá čára), tak je úplně oftopik bavit se o premoškách.

Záliby[editovat | editovat zdroj]

Správný frikulín má rád web. Kchamonpipl jej čte, případně prohlíží. Frikulín web čekuje, jelikož kdo web nečekuje, je úplně aut. Aut je opak in, což je to, co frikulína děsí, neb hrozí nebezpečí, že by klesl mezi kchamonpíply.

Komunikace[editovat | editovat zdroj]

Vyhrožování je častým nástrojem pro komunikaci s kchamonpíply uvnitř společnosti, kde vykonávají work. Navenek však komunikují zcela jinak: vědoucně mhouří oči, hovoří v krátkých větách a používají hodně cizích slov, páč to je in. Nezbytnou součástí imáže je usměv. Americký. Zuby, hlavně aby byly vidět zuby. Reklama na zubní pastu.

Frikulíni komunikují především mezi sebou. Někdy kamarádí s lidma ze sejlsu, což sou také frikulíni, ale podřadného druhu. Jak říkají znalci – půlfríkulíni. A to proto, že v sejlsu bývají méně vytuňákované holky, na které můžou udělat imprešn, čili dojem. Frikulíni upřednostňují rozbité iPhony, je to in.[1]

Varování[editovat | editovat zdroj]

Frikulínem se může stát pouze jedinec, jehož schopnost uživiti se prací je rovna nule! Lenost nestačí, je třeba dřiny. Musíte mít kůl hadry, kůl imáž, kůl káru, kůl ajfoun, kůl šecko. V případě, že nejste kůl, nemáte šanci. Frikulíni vás mezi sebe nepřijmou a navíc si to mezi sebou řeknou.

Máte-li genetickou výbavu darebáka, máte výhodu. Darebák se obyčejně stává frikulínem zcela přirozeně. Nadto obvykle získá pozici alfa-samce stáda frikulínů, takzvaného Megafrikulína (hed of marketing dipartment, lídr, direktór).

Frikulština[editovat | editovat zdroj]

Frikulština je, jak bylo předesláno, velice komplikovaný jazyk, kterým vládnou pouze praví frikulíni. Popřípadě ten, o kterém se nesmí mluvit, nebo my, výzkumníci, kteří dnes a denně z vědeckých důvodů nasazujeme zdravý rozum a čisté trenky všanc těmto jedincům.

Slovníček z frikulštiny do lidštiny[editovat | editovat zdroj]

Prezoška – prezentace
PavrčMicrosoft Powerpoint (mocná tečka Malého Měkkého)
Navrčet do pavrče – zrobit prezošku
Grouf – nárůst, ideálně sejlsu. Většinou však starostí pro kchamonpíply.
Vofis – kancl. Místo, kde se vykonává work
Work – výkon – ehm – zaměstnání, nebo stejný význam jako vofis
Bzučet ve vofisu – mám hoňku, blíží se dedlajn
Dedlajn – Úplně nejvíc stres den. Co se nestihne do dedlajnu, je v kopru. Obvykle ale pro lidi co pracují. Frikulíni mají k řešení spoustu jiných išús
Išú – průser, trabl, problém (pozn. frikulín nikdy nepoužije slovo problém – problém mají kchamonpiplové. Frikulín fejsuje čelenž.)
Čelenž – obvykle překládáno jako výzva, ale je to jen lepší slovo pro obvykle velký průser
Fejsovat čelenž – Ajťáci a grafici dostanou něco navíc. Práci.
Workšop – Frikulingruppe sedí u stolu a něco řeší. Barvy v prezošce, animace, jak vložit 800 MB video do pavrče a poslat mejlem kolegovi, co sedí ve vedlejšim vofisu.
Brejnstórmink – Frikulíni se vožerou a dělaj bugr. Hodně povyku pro nic, průměrný frikulín není schopný zažít mužnou zábavu, jakou bezesporu je například demolice restaurace, gang-bang s kolegyní atp.
Kolík – kdokoli, kdo s frikulínem sdílí work
Šop – univerzální název pro obchod, barák, kde se sejluje kastamrům
Kastamr – nebožák, který si koupil prodakt a obvykle toho do smrti lituje
Krismaspekelné období na konci roku, kdy se vetšina lidí preventivně ožere, aby nemusela sledovat nervydrásající stres v bedně. Pro frikulíny je to období největších sejlsů.
Bektuskůl – druhé největší žně pro lidi ze sejlsu, druhá nejlepší příležitost jak si nahonit imidž a udělat imprešn
Wauefekt – když je něco tak děsně kůl, že lidi stojí štajf. Imaginární představa o každém prodaktu frikulína.
Pekidž – když se prodakt neseluje, zrobí se pekidž. Pekidž je kompilace prodaktu a jiné jůsfl věci, kerá rajzuje prajs. Například chňapka zdarma ke každé Barbíně.
Aut – opak in. Strašák frikulína, který mu úspěšně pomáhá zavlažovat peřinu během noci.
Premošky čili bonus – hlavní motivační faktor – vata, škvára, za kterou si frikulíni koupí něco hodně kůl, čímž oslní jiné frikulíny a namasírují si imidž.
Gedžit – cokoli k ničemu, co je ale děsně kůl a nejlépe to nikdo nemá nebo nechápe. Anální kolík do USB s vyhříváním například.
Koskatink – snižování nákladů, grafici, ajťáci, lidi ve skladě přijdou v lepším případě o část výplaty.
Sejlsrep – unterfrikulín, kerý musí komunikovat s kastamrama a pod nějakou záminkou jim prodakt vnutit.
Badžet – balík peněz, po jehož vyčerpání obvykle přejde frikulína humor, páč příjde čelenž.
Klírovat – v představách frikulína vysvětlit. Obvykle se jedná o výplach mozků s pomocí několika prezošek, kdy už to dotyčný vzdá, všechno podepíše, odsouhlasí a odejde se domů počůrat strachy, co to zase bude za průser.
Vofis menedžerka – sekretářka, holka pro všechno, která má ale privilegium svinit stejný vzduch jako frikulíni
Pomenedžovat – někomu kólnout, aby hejbnul zadkem a něco za frikulína udělal
Vizual menežment – nástěnka

Celé věty[editovat | editovat zdroj]

Lindo, udělej nám dvě kávičky.

– povel Vofis menedžerce, aby ztropila dva panáky čehosi módního, drahého a bez kofeinu. Vofis menedžerka se obvykle musí jmenovat Linda, Sandra, Karin, Susanne, Nicol, Michelle, atp., jinak se nekvalifikuje do týmu frikulínů. Klasická česká jména jako například Hermenegilda nebo Božetěcha jsou aut. Vofis menedžerka obvykle slouží jako nárazník mezi realitou a světem, v nemž se frikulínstvo pohybuje. Obvykle jí to ale dlouho nevydrží, neboť počne dítě s některým z frikulínů, či se v něj dokonce transformuje. Zpravidla touží po alfa-samci přítomných frikulínů, ale pígluje ji ten jouda, který vám zastrčí vykoplej kabel z kompu.

Jasný, to dáme. Navrčíme to do pavrče, vyklírujem to sejlsrepama a dedlajn pasnem.

– ehm.. smyslem je, že se to stihne, udělají prezošku. Prakticky ihned následuje úprk do cely kreativců, vzlykot a výhrůžky.

V posledním quartále sme zaznamenali negativní nárůst!

– obvykle řečeno s patosem a důrazem na poslední slovo. Znamená to, že firma jde do kopru, ale zní to líp.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Frikulíni mezi orangutany: [2]

Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec