Aleš Zedník

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zedník Aleš.jpg
Zedník Aleš
Biografické informace
Pohlaví kuna
Barva očí dle míry zbytkového alkoholu v krvi, obvykle zarudlá
Vlasy nepříliš husté, místy chybějící
Narozen bohužel ano
Úmrtí bohužel ne
Rodina milenka Václava Klausová
Národnost Banik pyčo!
Tituly stavbyvedoucí
Přezdívka DJ Alda, Kuní Ksicht
Povolání původně zedník, posléze primátor, nyní opět zedník a současně honorární konzul Ruské federace
Zajímavosti
1 má rád Baníček
2 má rád čínu
3 má rád Čínu

Zedník Aleš alias DJ Alda alias Kuní ksicht je český stavitel, DJ, zpěvák, kytarista, anarchista, onanista, potížista, saxofonista a díkybohu již bývalý primátor sakrálního města Ostravy. (Poznámka redakce: Slovo sakrální nemá na Moravě stejný význam jako v Čechách. Zatímco Čecháčci slovo odvozují od latinského sacer = posvátný, pravověrní Moraváci jej odvozují od českého sakra = Banik pyčo.) Ačkoliv zedník Aleš usiloval o světovou proslulost jako hlava pomazaná, na ostravském magistrátu pečená a vařená, obliby jiných primátorů Ostravy nikdy nedosáhl. Ba i nacistický okupační starosta SS Sturmbannführer Emil Beier se na žebříčku popularity nachází výše než on. (Poznámka redakce: Jestli to nebude tím, že je zedník Aleš až na úplném konci žebříčku, tudíž kdokoliv jiný je nad ním?)

Během svého primátorského období stihl Aleš provést celou řadu skopičin i úplných pičovin. Jmenujme např. jeho náklonnost k různým převlekům. Při fotbalu sedává na tribuně v baníkovském dresu, na závody jízdní policie přišel v policejní uniformě. Když hokejista Pavel Kubina, vítěz Stanley Cupu, předváděl v supermarketu pohár, primátor dorazil v dresu mužstva Tampa Bay. Známý je také jako anální alpinista (pro Ostravaky: řiťolezec). Když do Ostravy zavítal čínský velvyslanec, zedník Aleš mu osobně ukuchtil čínu ze dvou druhů masa. Zlé jazyky tvrdí, že v té době byl městský útulek pro psy a kočky takřka prázdný.

Když ho po čtyřech létech trapného starostování půlka Ostravaků nenáviděla a ta druhá si z něho robila srandu, opustil zedničinu i primátorštinu. Jméno si změnil na DJ Alda a se svojí skupinou Alešovi zedníci začal tvořit a performovat hudební tvorbu. Do zlatého fondu české fonografie se zapsal zejména svým hitem City in motion, stvořeném na počest CzechTeku. Plné znění tohoto dnes již klasického neobarokního dílka přinášíme v nezkrácené verzi:

Jsem ten Alda, DJ z Ostravy, co tohle město muzikou proslaví s mým novým hitem City in motion.
Přeplavu moře, překonám oceán, nasadím kšiltovku, maskáče navlíknu, nezbytné přípravy bleskově podniknu.
Zavolám partičku, ostatní donutím a techno akcičku v Ostravě vykutím.
Když mě desky a rádia prudí, když mě časáky a noviny nudí, když na videu a v telce jsou shity, sedám ke klávesám a vyrábím hity.
V Ostravě žiju, je to big město, k nám lehce trefí i DJ Tiesto. Každý, kdo jak já Ostravu miluje, ten v tuhle chvíli si s námi rapuje.
Techno je život, co nesnáší dozor, na DJ Aldu dejte si pozor. Kde je Alda, patron techna, tam si neškrtne moravská dechna.

Politici

Andrej BabišIvan BartošJaroslav BaštaPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekDominik FeriPetr FialaJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelKarel HavlíčekGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíMichael KocábKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátMiroslav MacekPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekRoman PrymulaMiloslav RoznerPetr PavelKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergAlena SchillerováŠtěpán SlovákBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýJosef TošovskýTomáš VandasAdam VojtěchLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinOlaf ŠulcDonald TrumpChristian WulffAdolf HitlerAštar Zeman

Politici-animace.gif
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec