Štěpán Slovák
Štěpán Slovák je český politik. Má obrovzké lambo
Osobní život[edit | edit source]
Slovák se narodil 15. dubna 1998 a vyrůstal v největším moravském oppidu Luhačovice ve Zlínském kraji. V letech 2013 až 2017 studoval na Gymnáziu a Jazykové škole ve Zlíně, kde úspěšně odmaturoval, hlavně proto, že už ho nikdo nechtěl ani vidět. Jako většina lidí na východ od Pardubic neumí mluvit pořádně ani česky, komunikace v cizím jazyce tak nepřipadá v úvahu.
Po škole se chtěl dát na kariéru pouličního čističe bot, kvůli nedostatku manuální zručnosti ale nebyl přijat. Nezbylo mu tak než nastoupit na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Pokud studium úspěšně dokončí přidá se k dalším bizarním absolventům s politickými ambicemi, jako je například Jaromír Soukup.
Byl římskokatolického vyznání, v kostele Svaté Rodiny v Luhačovicích přijal křest, první svaté přijímání a svátost biřmování. Tyto šťastné události mírně komplikoval pouze fakt, že se v jeho přítomnosti vždy začala v budově kostela vypařovat svěcená voda.
Politická dráha[edit | edit source]
Slovák je nadšený amatér, jehož cílem je nemít názor na nic a být vidět všude. Kecat do všeho bylo jeho velkým koníčkem prakticky od chvíle co se naučil mluvit. Na gymnáziu ve Zlíně byl nešťastnou náhodou ve správnou chvíli na správném místě a tak začal koordinovat klub Mladých občanských demokratů Zlínského kraje. V 18 letech vstoupil do ODS, kde se silou vůle drží do teď.
V roce 2018 byl jedním z lídrů kandidátky ODS v komunálních volbách, ale protože luhačovická hospoda není pražská kavárna tak neuspěl. Aby mu to nebylo moc líto udělali z něj alespoň prvního náhradníka do místního zastupitelstva. Poté co kariéra zastupitele padla tráví dlouhé dny v Poslanecké sněmovně, kde nosí kafe poslanci Stanislavu Bláhovi.
Do voleb do Evropského parlamentu v roce 2019 je historicky nejmladším kandidátem. O post europoslance se uchází z 12. místa. To je dost vysoko, aby mohl svou krásnou tvářičku ukazovat na plakátech a zároveň dost nízko na to, aby nehrozilo, že se do Evropského parlamentu skutečně dostane.
Vize pro Evropu[edit | edit source]
Slovákovou vizí je demokratičtější Evropská unie srozumitelná pro lidi všech barev pleti, pohlaví, sexuálních orientací a náboženských vyznání. Usiluje o multikulturní, progresivní Unii, která nezatěžuje lidi fašistickými zbytečnostmi jako je jeden státní jazyk nebo kontrola vlastních hranic. Důležitým tématem je pro něj především otázka svobody pohybu, v případě úspěchu chce však v Bruselu zvedat jakákoliv témata, která budou v danou chvíli naprosto bezpečná a nebude hrozit, že by někoho zajímala nebo (nedej bože) někoho urazila.
Ve své kampani rád používá slovo obdobníci. Vědci si nejsou jisti jak tento pseudovýraz vznikl. Populární konspirační teorie tvrdí, že chtěl navázat na trend doby a vyzvat ke složení parlamentu odborníků, ale dopustil se překlepu a nikomu to nedošlo, dokud nebylo příliš pozdě.
Jedním z největších benefitů členství v Unii jsou podle Slováka evropské strukturální fondy. Ty pomáhají v rozvoji regionů a vyloučených oblastí po celé republice. Jednou z takových oblastí je například Zlínský kraj, kde před vstupem do Evropské unie jezdili na koňských povozech, neuměli rozdělat oheň a průměrná doba dožití byla 22 let. Hlavní nedostatek strukturálních fondů je podle něj ten, že vám jednou dojdou peníze cizích států. I tak je ale pro strukturální podporu českých ghett až do posledního německého eura. Další výhodou je podle něj možnost pro Česko jednat s velkými evropskými hráči jako např. Vatikán, Lucembursko, Lichtenštejnsko nebo Černá hora jako rovný s rovným.
Hlavním nedostatkem EU je podle Slováka její schopnost srozumitelně komunikovat své neúspěchy a nevýhody členství. Unie podle něj musí být pochopitelná i pro negramotného sudánského pasáka ovcí s IQ 70. V případě svého zvolení do Evropského parlamentu hodlá usilovat o otevření EU lidem celého světa a tak konečně zničit poslední zárodky rasistického neofašismu na evropském kontinentě. Chce také s využitím stáží zapojit do fungování evropských institucí co největší počet mladých, naivních lidí.
Politické názory[edit | edit source]
Slovák se názorově řadí mezi liberální politiky. V politickém spektru je ekonomicky napravo od Miltona Friedmana, ve společenských otázkách potom někde mezi Nelsonem Mandelou a Matějem Stropnickým. Podporuje práva menšin. Účastnil se pochodu Prague Pride, ovšem pouze ze solidarity s LGBTQSSTDROFL+ komunitou. Ve stejný den konvertoval k islámu, aby touto formou upozornil na rostoucí islamofobii ve společnosti. Na mezinárodní den žen se potom nechává oslovovat Štěpánka Slováková, aby podpořil boj žen a dívek proti šovinisticko-satanistickému heteronormativnímu západnímu patriarchátu.
Je jednoznačně pro setrvání České republiky v mezinárodních organizacích EU, NATO, UNASUR a UNHCR.