Dominik Feri

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Dominik Feri (mexicky José Domingo Ferinando) je nový druh kominické štětky. Vývoj probíhá ve spolupráci strany HOP 09 a etiopského institutu Abdulláha Klause.

Využití[edit]

Kominická štětka Feri byla poprvé použita při vymetání komínů poslanecké sněmovny o volbách v roce 2017 a stal se tak nejmladší kominickou štětkou v poslanecké sněmovně. Bohužel, špína, která se za ty roky zažrala nejenom do poslanců, ale i do komína, obarvila Dominga na černo. Když se Mirek Kradousek dozvěděl o Feriho popularitě, která zachránila HOP 09, rozhodl se Domču napodobit. Kalda nosil afro pouze 3 dny, protože z toho nakonec bohužel sešlo.

Kauzy[edit]

Jedinou kauzou bylo střetnutí v roce 2019 v Moravistánu, kdy se Feri snažil podnapilým moravistáncům prodat svoje kominické služby, avšak nepochodil, protože mu jeden moravistánec rozbil o hlavu láhev vína, zatímco druhý ho zavřel do vinného sudu. Po několikadenní opravě byl však Feri opět použitelný a ihned začal vymetat komíny pražských kaváren.

Feri při výkonu své milované práce.
Mirkovi to velmi sluší.

Zajímavosti[edit]

Mnoho lidí neví, že si Feri zamlada střihnul pár záběrů v dnes kultovním seriálu Esmeralda. V několika dílech zaskakoval za herečku Esmeraldy Leticii Calderónovou.

Feri ve své životní roli.