František Laudát

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
František Laudát konzultuje s policistou, kde udělali soudruzi z NDR chybu
Laudát s kamarády po oznámení posledních výsledků voleb

František Laudát, mezi přáteli zvaný Niki Lauda, je politický turista, fyzik, matematik, dopravní expert, vydavatel, spisovatel a filmař. Jde o prvního českého politika, který propaguje jízdu osobních automobilů po kolejích.

Narodil se v Rejčkově, kde začal chodit do školy. Již tam mu pedagogové říkali, že buď roste pro šibenici, nebo že bude z něho politik. Po absolvování gymnázia mu bolševici umožnili vystudovat Čunkovu univerzitu v Praze.

Po ukončení studií se dostal na místo úředníka Pražského magistrátu a stal se členem Sdružení pro obnovu Stalinova pomníku v Praze. Když se stal také členem pražského zastupitelstva v Praze, poslali ho absolvovat stáž v Brně, kde se věnoval provozu šalin. Poté se stal odborníkem na dopravu a prosadil v Praze 1. šalinovou linku.

Později dostal na starosti dostavbu Kongresového centra, která přišla bratru na tři miliardy korun, a tímto se dostal do klubu šibalokracie. Následně působil ve funkci ředitele pražského Obecního domu, kde mu prošly rukou zakázky za stovky milionů. Když tuto mnohonásobně předraženou rekonstrukci památky slavnostně dokončil, stal se předsedou oblastního sdružení ODS Praha 5 - Smíchov, které do čela této pražské čtvrti dosadilo oblíbeného starostu Milana Jančíka.

Jakmile byl Jančík s konečnou platností ze své funkce zesazen, František Laudát se překabátil, stal se členem pražské TOP09 a stoupal v její hierarchii. Maskot této strany Karel Schwarzenberg řekl po jeho zvolení za šéfa pražské TOP 09 toto: „František Laudát je správný muž na správném místě. Bude přínosem nejen pro TOP 09, ale pro celou Prahu.“ To se ukázalo jako pravdivé. František Laudát se stal členem různých výborů, podvýborů, dozorčích rad, komisí či poradních sborů, tyto funkce vykonává nezištně, zadarmo a ve svém volném čase.

Jako skutečný odborník a dopravní expert se projevil 2015, kdy provedl první zkušební jízdu na nové moderní 91. šalinové lince v Praze. Bohužel chybička se vloudila. František Laudát změřil špatně rozchod kol a začal drhnout podvozkem o koleje. Poté, co v Praze zablokoval provoz, musel k dopravě do svého bytu užít poslanecké metro.

Ani se nedívej[edit]

Politici

Andrej BabišPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekMiloslav RoznerKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýTomáš VandasLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří Zlatuška

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelováBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinDonald TrumpChristian WulffAdolf Hitler

Politici-animace.gif