Afrika (světadíl)
Tenhle článek stojí za starou bačkoru. Můžeš pomoci Necyklopedii jeho rozšířením do přijatelné podoby. |
Afrika je podle rozlohy třetí největší světadíl. Místní obyvatelé, zvaní Afričané, jsou pravděpodobně nejšťastnějšími lidmi na světě – jídlo, pití a léky fasují zdarma; jsou na čerstvém vzduchu a nemusí se stresovat záležitostmi typu „práce“, „nájem“, „peníze“ nebo „AIDS“.
Vládnutí nechávají zásadně na cizincích.
Egypťané[editovat | editovat zdroj]
Poprvé se Afričané ocitli pod nadvládou Egypťanů. Protože jejich práce na výstavbě pyramid byla dobrá (zemřelo pouze půl milionu Afričanů), odměnila je bohyně Tveret neobvyklou plodností. Avšak bůh Anup (také znám jako Anúbis) si Afričany neoblíbil a domníval se, že svoji práci na pyramidách odflákli, a že jich postavili příliš málo. Proklel proto africký lid neobvyklou úmrtností.
Arabové[editovat | editovat zdroj]
Někdy krátce po smrti proroka Mohameda se islám začal šířit také do Afriky. Arabové si podmanili zejména severní Afriku, kde se náboženství se symbolem měsíce uchytilo. Protože ale ve zbylé části Afriky silně pálilo slunce, takové náboženství se tam nemohlo dlouhodobě prosadit.
Evropané[editovat | editovat zdroj]
Když do Afriky dorazili Evropané, byla k nim africká populace zprvu skeptická, ale byly navázány kladné vztahy, které mezi oběma etniky trvají dodnes. Několik Afričanů pak zamířilo s novými přáteli do Ameriky. Zvláště Afričanky se s Evropany hodně pusinkovaly, a to vedlo ke vzniku Afroameričanů.
Číňané[editovat | editovat zdroj]
Bude doplněno