Severní Maďarsko

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Slovensko.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Severní Maďarsko
Severní Maďarsko – vlajka
státní zřízení: Region Maďarska
hlavní město: Maďarská Bratislava
jazyk: Maďarština
náboženství: neznámé
počet obyvatel: 68
Severní Maďarsko – mapa
náčelník: Robert Fico Maďarský
hymna:

V regionu ještě nebyla objevena hudba, proto hymnu vytvořili nadšenci z okolních států. Odborníci se shodují, že se jedná o velice povedené dílo a že plně zastupuje celosvětový pohled na tento region.

měna: není, směnný obchod

Severní Maďarsko[editovat | editovat zdroj]

Severní Maďarsko (též ve starších neodborných zdrojích Slovensko) je zaostalá provincie Maďarského království. Tento region byl založen v roce 1993, kdy se tento méně významný region Československé republiky (odtud archaický a barbarský název "Slovensko") oddělil a znovu připojil k Maďarsku. Na jeho území se mluví pouze maďarsky.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První zmínky o druhu lidského života na tomto území jsou z roku 854 po Kristu, kdy se tam chvíli snažilo existovat pár obyvatel Velkomoravská říše. Ti byli do pár dní, sežráni místní populací medvědů, kteří byli již v tomto období na území Severního Maďarska značně přemnoženi. Po rozpadu Velkomoravské říše území spadlo pod zprávu Uherska. Tehdy už začínalo být osídlení těchto končin silnější, protože se od Severního Maďarska probíjely obyvatelé Moravistánu, Polska, Ukrajiny a hlavně Maďarska. Postupně se stali Maďaři naprostou většinou obyvatel.

Období rozkvětu[editovat | editovat zdroj]

Toto období je považováno za "Zlatý věk Severního Maďarska". Počet obyvatel se ustálil a držel kolem 60. Byla proslavena první a dodneška jediná Maďarská škola v roce 1756. Dodnes je to jediná škola na území celého regionu a ročně ji navštíví až 14 studentů. V této době s mírným zpožděním oproti zbytku světa byl objeven oheň. Dodnes však Severomaďarští vědci bádají nad tím, jak ho rozdělat. Vyskytly se ale i velké problémy, se kterými si místní obyvatelé museli vypořádat. Mezi ně patřily například nájezdy místních medvědů a Drevokocúrů. S čímž se musí vypořádávat Severomaďaři až do dneška.[1][2][3]

První Světová Válka a 1. anexe regionu[editovat | editovat zdroj]

Po První Světové Válce, během níž bojovalo všech 52 obyvatel Severního Maďarska za Maďarsko, ale přestala Čechy turisticky bavit jejich Sněžka a rozhodli se v české vojenské výzbroji vyjet do Maďarských Vysokých Tater. Zdroje uvádí, že toho roku převýšil počet turistů počet obyvatel regionu 156x. To nakonec skončilo nespravedlivou anexí Severního Maďarska ve prospěch Čechů. Česká propagandistická vláda tehdy dokonce poslala do Severomaďarského parlamentu vojsko, aby ho donutila oslavovat příchod Čechů. Maďarské Království nebylo schopno anexi zabránit, protože vojsko bylo už po staletí decimováno nálety Severomaďarských Medvědů a Drevokocúrů. Zpočátku se dařilo Maďarské armádě posílené o 23 dobrovolníků ze Severního Maďarska (neboli 44% obyvatel) postupovat na Moravistán až do bitvy U Skalky roku 1918. Zde nic netušící Maďarská vojska vstoupila do údajné obce údajně se jmenující "Skalka". Vládě se již poté nikdy nepovedlo navázat s vojskem spojení. Ani zpětně nejsme schopni říct, co se zde stalo, protože se již Skalku nepodařilo nikdy najít na žádné mapě a i samotný Moravistán její existenci popírá.

Doba okupace[editovat | editovat zdroj]

Po 1. anexi Severního Maďarska se místí medvědi rozhodli začít dělat takzvané "hladové výpravy" na Polsko. Čechy zásadně nepojídaly, protože jim podle jejich bručení "tučné české maso zalité pivem nechutnalo". Od roku 1918 do roku 1939 probíhala silná "Slovácizace" severního Maďarska. Během ní byl použit například již zmíněný nesprávný název regionu "Slovensko". Též čeští propagátoři vymysleli nový jazyk jmenující se "Slovenský jazyk" a snažili se ho místním obyvatelům vnutit místo jejich rodné Maďarštiny. To samozřejmě přineslo vlnu odporu a došlo proto i k několika demonstracím, z nichž v největší bylo 78% obyvatelstva Severního Maďarska, neboli 38 lidí. Po začátku druhé světové války, kdy byla zdecimovaná i česká a moravská armáda, se rozhodlo Severní Maďarsko připojit zpátky k rodnému Maďarsku. Ale protože písmo ještě nevynalezli, nedokázali rozpoznat na připojovací listině slova "Maďarsko" od "Německo". Tak se stalo, že ze Severního Maďarska vznikl na chvíli samostatný stát pod patronací nacistů. To bylo poprvé a naposledy, kdy byl tento region samostatným státem.

Severomaďarský medvěd hledající místní obyvatele ve snaze uživit sebe a svoji rodinu.

Po konci druhé světové války opět toto území okupovalo Česko a nastala takzvaná "2. anexe". Pokračovala vlna nátlaku na Severomaďarské obyvatele a razila se myšlenka takzvané "Slovenské národnosti". Tak to zůstalo až to roku 1993, kdy došlo k 2. maďarské válce. V rámci ní Maďarské vojsko s posilou i ze Severního Maďarska osvobozovalo region od české nadvlády. Tentokrát se již vyhnuli vstupu na území Moravistánu, aby opět nenarazili na Skalku. V regionu byla opět nastolena Maďarština jako úřední jazyk a na počest této události bylo na základě hlasování Severomaďarských obyvatel rozhodnuto o přidání přídavného jména "Maďarské" před všechny názvy věcí a jmen v Severním Maďarsku. Tím vznikly již dnešní názvy jako jsou "Maďarské Vysoké Tatry", "Maďarská Bratislava" či "Maďarský Dunaj".

Jazyk[editovat | editovat zdroj]

Jazyk je shodný s Maďarštinou. Ale na území Severního Maďarska se používá pouze mluvená verze, protože písmo zde není doposud objeveno.

Osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Severní Maďarsko na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Ze Severního Maďarska i přes svůj nižší počet obyvatel pochází spousta známých osobností:

Kultura[editovat | editovat zdroj]

I navzdory nižšímu počtu obyvatel, nižší úrovně života a historickým traumatům se na tomto území formovala kultura. Většina odborníků se ale zdráhá to tak nazvat, protože se podle nich nejedná o samostatnou kulturu, ale jen o zaostalejší kulturu Maďarska. Mezi nejčastěji zmiňované důkazy patří například záliba obyvatel Severního Maďarska a Maďarska ve volení proruských náčelníků z řad proruských agentů. Mezinárodní komise světové necyklopedické rady tento důkaz vzala za dostatečný a v říjnu roku 2023 (po nástupu Roberta Fica Maďarského jako náčelníka regionu) oficiálně potvrdila neexistenci této kapitoly.

Snímek z dezinformačních stránek "wikipedia.org", které i nadále prosazují existenci "Slovenského národního tance", i když zde nebyla objevena doposud ani hudba, natož tanec.


Ale to nám nebrání si ukázat základní přešlapy historiků, který se snažili tento region popsat:

- Slovenský národní tanec: tento mýtus byl objasněn v roce 1976, kdy vědci z Univerzity Pardubice dokázali mnoha pokusy, že tanec ani hudba nebyla dosud v Severním Maďarsku objevena.

- Borovička: Mělo se jednat údajně o "národní alkoholický nápoj", ale později bylo dokázáno, že byl ukradnut z Polských potravin u hranic a historikové tento nápoj omylem přidělili místo Polákům Severomaďarům. Na území tohoto regionu následně vznikaly i protesty proti tomuto nápoji, protože místním obyvatelům přišel až moc málo Maďarský.

- Hrady, zámky a památky UNESCO: Na území Severního Maďarska se (i přes omezenější možnosti mapování) nenachází žádné stavby či pomníky mimo jeskynních a rákosových přístřešků místních obyvatel a hraničního pomníku na hranici s Rakouskem, který pár centimetry zasahuje též do tohoto regionu. Mýtus o architektuře na území Severního Maďarska rozšiřovalo Československo ve snaze vzbudit v místních obyvatelích hrdost na neexistující Severomaďaskou kulturu a tím je více odprosit od lásky k rodnému Maďarsku. Nejvíce tyto snahy eskalovali během 1. anexe.

Životní úroveň[editovat | editovat zdroj]

Podle místních obyvatel je v současné době životní úroveň v regionu nejvyšší za posledních 500 let. Nikdo není nucen k učení se jiného jazyka než cituji: "naší milované Maďarštiny". Též bylo objeveno umění zaplétání rákosu a došlo k prudkému vzrůstu rákosozdístavícího průmyslu. Díky čemuž se zvedla též úroveň obydlí některých obyvatel. Následující snímky byli pořízeny 4. 5. 2024 a jedná se tudíž o nejnovější snímky ze Severního Maďarska. Byli nalezeny ve fotoaparátu v břiše medvěda, který se zaběhl na hranice s Moravistánem a který byl uloven místními myslivci. Autora se nepovedlo identifikovat.

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskoslovenská říšeČeskotskoHoráckoChacharstánChánovIslámský stát v TeplicíchJesenická republikaJirenský sultanátJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKlesterlieKrálovství Ul. MíruKrhútistánKřivočeskoLabe nad ÚstímLužiceLužistánMaleschauMexxikoMongolská kolonieMSRVMMoravstánNRVKOsoblažskoPráglSámova říšeSlezmorčeSkalická velkoříšeSlizkoSudetenlandŠimonovská federativní republikaTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoŽernovská říše

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoEstonskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoKurvystánLiberlandLichtenštejnskoListenbourgLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMalá BritánieMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSeverní MaďarskoSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDVatikánSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKazachstánKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaPakostánRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTaiwanThajskoTibetTureckoTurkmenistánTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieJihoafrická republikaKarlovarská Jihozápadní AfrikaLibyeLSRMadagaskarNigérieMoravská Jihovýchodní AfrikaSomálskoSúdánTogo

AmerikaArgentinaAztécká ŘíšeBrazílieGrónskoJamajkaKanadaKolumbieRepública Socialismo o Muerte de CúbaMexikoSpojené státy americkéUruguayVenezuela

AzuraBilírieKatowská federaceSolovijsterskoFollowijsterskoKelmárie

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň

StatistikyStáty podle počtu obyvatel