Univerzita Pardubice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Postižené logo Pardubické Univerzity
Zřejmě tajný pozdrav bratrstva Hranatého stolu. Povšimněte si, že fotka je zřejmě zrcadlově převrácená. Tudíž postava vpravo, je ve skutečnosti vlevo a má tudíž na levé ruce prsten, který určuje přítomnost k Bratrstvu (Řádu) Hranatého stolu. Druhá postava, jest zcela jistě taktéž členem.

Univerzita Pardubice[edit]

Univezita Pardubice též známá jako: Pardubická Univerzita, Univerzita Bradavice, Oxford Východních Čech, PÚA (Poslední Útočiště Alkoholiků). Jest nejprestižnější univerzitou Východních Čech (to co je na Pardubickém předměstí, jenž zove se Mechov- někdo tomu říká Hradec, není univerzitou, ale jde pouze o sídlo sekty). Krom Práv a Medicíny se na ní dá studovat snad všechno, včetně cikánštiny a gender studií. Genderová studia lze kombinovat s ekofašismem či ekokomunismem, jenž zde přednáší Gréta Asperger Thunberg, jenž je nejmladší profesorkou na světě (16 let stára v roce 2019). V univerzitním areálu se nachází mnoho budou a fakult. Fakulty jsou následující

  • Fakulta Panicko Ajťácká
  • Fakulta Chemicko Drogová
  • Fakulta Peněz a Úplatků
  • Fakulta Kecací a Nicnedělací
  • Fakulta Dopravně- Emociální
  • Fakulta Zdravotně- Závadná i Nezávadná


Klíčových je taktéž 5 Alkoholických fakult a Koleje. Na kolejích studenti, pokud zrovna nepijí, nesouloží venku, nekouří venku, nevykonávají potřebu na interaktivních toaletách v aule, tu a tam spí.

Alkoholová fakulta A (FAA)[edit]

Alkoholová fakulta A se nachází v centru areálu Univerzity. Konkrétně mezi Fakultou Chemicko Drogovou a Kolejemi. Založena byla snad již ve 13. století, posledním českým Templářským Velmistrem, a to za účelem hledání Boha na dně škopku se zlatavým mokem. V rámci této fakulty je možno studovat mnoho rozličných oborů, z nichž nejpopulárnějšími jsou Pivologie, Ciderlogie (obojí v rámci Katedry Slabého Alkoholu) a pak Jagerologie, Rumologie, Gintoniclogie a Džusovodkologie ( v rámci Katedry Tvrdého Alkoholu). Semestr zde probíhá obvykle tak, že již druhý den po jeho začátku, všechny peněženky místních studentů znějí prázdnotou, tudíž je zde dovoleno pobývat i studentům z jiných fakult. Sídlí zde také Bratrstvo Hranatého Stolu, jenž je hrdým následovníkem Templářských tradic.

Alkoholová Fakulta D (FDýDý)[edit]

V Dýdý dobrý pivo maj. Nachází se v Centru Univerzity a je zdánlivým konkurentem Áčka. Panáky jsou lehce dražší než v Áčku, ale kvalita piva je lepší než v Áčku a navíc je tu zahrada pro kuřácké fajnšmekry. Plus je zde možnost sledovat významné sportovní přenosy zcela přirozeně a tamní fotbálek funguje lépe než ten na FAA. Jo a mají tu velmi dobrý nejen pivo, ale i hamú. A na rozdíl od FAA je zde dýchatelno i v létě a nehrajou zde prazvláštní muziku (při které neslyšíte nejen sami sebe, ale i ostatní).

Alkoholová Fakulta J[edit]

Útočiště nejen studentů, ale i různých pochybných existencí. Nicméně jedině zde si lze vychutnat točenou formu Stabilizačního Piva s Dr. Prchalem :) .

Možná Historie Univerzity[edit]

Pardubická Univerzita (UPCE) byla založena snad někdy již v 15. století kdy Viktorín Boček z Kunštátu a Poděbrad se svým kamarádem z mokré čtvrti Arnoštem Flaškou z Pardubic a Rychmburka, nutně chtěli za účelem neřízených pitek, zřídit nějakou vyšší instituci. Nicméně zřejmě nebyli první, jelikož pár desítek let před nimi se o to zřejmě úspěšně pokusil Arcibiskup Arnošt z Pardubic, který potřeboval mít instituci, kde by mohl pořádat neřízené pitky se svým kámošem Karlem (později IV.). AŤ to bylo jakkoliv, právě od dob vrcholného nebo pozdního středověku, se v Pardubicích nachází něco na způsob univerzity, čímž Pardubice opět předběhly Hradec, kde vznikla univerzita až kolem roku 1918, kdy začal Josef Gočár stavět Hradecký okruh a potřeboval si někam ulít peníze, což mu povolili sami Tomáš Garrigue Mechanik a Lojza Rašín. Pardubická univerzita je typická tím, že na ní studuje studentstvo převážně z Hradce a jeho okolí, nicméně tito studenti jsou nuceni pobývati v temných kobkách a je jim též znemožněno, choditi na alkoholové fakulty. Existují však výjimky. Traduje se, že v Áčku kdysi existovalo jakési Společenstvo hranatého stolu, které právě u onoho hranatého stolu v rohu, vymyslelo a vynalezlo mnoho užitečných teorií a výrobků. Kupříkladu právě z tohoto společenstva pochází: Teorie o baybladech, či Splachovací záchod. Bohužel vynález splachovacího záchodu (vynalezla původně Jana řečená Jana co už není Panna, kvůli svým častým vyprazdňovacím potížím), byl okopírován erasmus studentem Sirem Johnem Harringtonem, který jej dokonce drze vydával za svůj a dokonce jej nainstaloval do komnaty Alžběty I. Tudorovny, která na něm prý prováděla roztodivné věci.

Bratrstvo (Řád) Hranatého stolu[edit]

Toto bratrstvo (řád) sahá snad již do dob dávných Keltů. Nicméně první seriózní informace pocházejí až z doby, kdy se Arnošt z Pardubic stává pražským arcibiskupem. Ten k bratrstvu říká tolik, že jest velmi staré, ale že v době jeho mládí procházelo krizí. Z této krize však ono bratrstvo vyvedl jeden z posledních zbylých Templářů, který ponechal si titul Velmistra. Titul Velmistra je volený, přičemž v současné době je již několik let Velmistrem jakýsi muž z Broumova. Zasvěcovací rituál není přesně znám. Nicméně předpokládá se, že spočívá v pití alkoholu. V současné době je Bratrstvo hranatého stolu dislokováno převážně v Dýdý Baba, jelikož v Áčku poklesla kvalita piva (zřejmě z důvodu nevyplachování trubek) a celkově se v Áčku jeví v poslední době špatná konstelace hvězd . Bratrstvo samotné zřejmé přijímá ženy a zcela jistě zákulisně řídí univerzitu. Bezpochyby jedním z kurfiřtů, kteří mají hlas při volbě Velmistra, je děkan FF UPCE doc. Jiří Kubeš (doměnka vyvozena na základě jeho Richelieusky-Ďábelského úsměvu na fotce ze stránek UHV UPCE).

Společenstvo (Bratrstvo či Řád) Hranatého stolu teze vol.2[edit]

Společenstvo hranatého stolu, jest stále existujícím tajným společenstvem v rámci Pardubické univerzity. Bylo obnoveno nebo zachráněno posledním účastníkem křížových výprav Velmistrem Templářů řečeným Spáč Nástolečný. Důvod k založení tohoto prestižního spolku byl celkem prostý, Velmistr hledal někoho, s kým by mohl vášnivě diskutovat nad pramenem zlatavého moku a nemusel přitom poslouchat nudné řeči Arnošta z Pardubic, či jistého vladyky Záhravského (jehož potomci bratrstvu dodnes škodí jak jen můžou). Je zajímavé, že členy společenstva Hranatého stolu, se mohou státi dost pouze a výhradně možná převážně jen potomci nebo příbuzní původních členů či osoby, které vydrží pít dostatečné množství alkoholu, ale stále jsou při tom schopné inteligentně konverzovat. Nynějšími členy jsou: XIII. Velmistr Stephanus von Schönau und freiherr von Branau , Skoter XIII., Jana co už není Panna XIII., Svatá Karel XIII. (bývalý/á člen/ka), XIII. Velkokníže z Planety Bayblade, XIII. Velkokněžna Tereza ze Sudetenlandu, Biggus Dickus XIII., 薩拉 十三, St. Profesor Bobo XIII. z Alkostadtu, Souls Thief řečený Zrzek XIII. (bývalý člen), Waclaw Skorzeny XIII. von Chotebortz, Vioala dáma von Chotebortz und Teschen und Olmutz XIII.(Ta jen občas či spíše takřka vůbec. Sestra Wáclava), Anální komtesa Susanne XIII. z Trauče, Svatá Hilda řečená Mišulinda XIII. dáma Michaela z Červeného Kostelce (bývalá členka), XIII. Vyžaluděný Kutálník Matheus Plebechus (bývalý člen). Přísedící člen jest Petr svobodný pán Zilvar XIII., Josef pán ze Skály XIII., Velkovezír Eoel XIII., XIII. Velkovezír Hussam, Pierina XIII. místodržitelka španělských kolonií, Václav von Balkanen XIII. (již ani jako občasný přísedící- very sad). Bývalými členy jsou Josef ze Zabijova XIII., Thomas von Kojakaou XIII.