Velká Morava
Velká Morava (též Velkomoravská říše, angl. Great Moravia, rus. Великая Моравия, lat. Moravia Maxima, česky Moravistán) bude nástupnickým státem historické říše Mojmírovců (lat. Moravia Magna, slovensky Velká Slovenská říše), který vznikne po odtržení Moravy od Republiky Česko a po vyhnání českých okupantů z moravského výsostného území.
Prvním, kdo formuloval smělý plán na obnovu Velkomoravské tisícileté říše, byl Ross Hedvíček, jediný etnický Čech jehož nenávist vůči všemu českému se vyrovná emocím Radikálních Moravanů. V původním Hedvíčkově plánu měl být první den samostatného státu Velká Morava zároveň i dnem, kdy mělo být vybombardováno celé území Čech (krycí název Druhý velký útok na Prahu byl inspirován legendárním útokem brněnských vidláků popsaným v letopisech města Brna). Veškeré přeživší české obyvatelstvo mělo být podle Hedvíčka během následujícího týdne utraceno.
Hedvíčkův plán byl příliš radikální i pro Radikální Moravany a byl proto zmírněn a to tak, že po vytvoření státu Velká Morava budou postupně kolonizovány sousední státy (Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rakousko) a teprve po důsledné rasové selekci a následné moravizaci domorodců připojeny jako protektorátní gubernie k Velké Moravě (obyvatelstvo gubernií nebude mít volební právo, bude ale výměnou za potraviny a ubytování moci pracovat ku prospěchu Velkomoravské říše).
V další kolonozační vlně budou stejným způsobem moravizovány Ukrajina, Německo a Francie. V otázce Indie, Číny a Arabského poloostrova nebylo prozatím rozhodnuto.
První návrh vlajky | Finální návrh vlajky |
Vlajka[editovat | editovat zdroj]
První návrh státní vlajky Velké Moravy vytvořil Ross Hedvíček. Motto zní: Morava je Velká, pryč s Čechy! Na jeho základě pak finální návrh zpracovala a jednohlasně odhlasovala Komunistická strana Floridy na svém bratrském sjezdu s Moravany v Brně.
Jazyk[editovat | editovat zdroj]
Jediným povoleným jazykem bude jazyk Moravský (jakékoli pokusy o komunikaci v češtině budu nemilosrdně stíhány).
Politický systém[editovat | editovat zdroj]
Moravokracie, která je směsí klerofašistické diktatury a slivovice.
Měna[editovat | editovat zdroj]
Slivovice (zhruba jedna láhev slivovice má hodnotu asi deseti korun, moraváci to ale stejně nepoznají, protože jsou většinu času podnapilí)
Hlavní město[editovat | editovat zdroj]
Osvícení panovníci Velké Moravy na digitální fotografii. (Pozn.: Všimněte si té kurzívy v předchozí větě.)[1]
Zakladatel znovuobnovené Velké Moravy, princ Rosťa Hedvíček (autoportrét, listopad 2006).
Rastislav Hedvíček se svými panoši seznamuje veřejnost s preambulí ústavy Velké Moravy. Preambule začíná slovy Počeštěnec horší Cajzla.
Čínští emisaři se sklánějí před Rosťou Hedvíčkem a skládají vazalský slib budoucí Velké Moravě.
- ↑ K vidění v archeoskanzenu Modrá co by kamanem dohodil od Velehradu.