Zvěrozvěsti

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pohřeb.jpg Černý humor je specifický druh humoru a komiky založený na tom, že paradoxně vyvolává smích prostředky, které ve své podstatě vůbec k smíchu nejsou.
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Konstantin a Metoděj.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Křesťanství
Jesus-pastor.jpg

Antikrist
Beránek Boží
Bůh
Ježíš
Džízes
Kristis
Duch svatý
Papež
Papežská neomylnost
Satan

Boží bojovníci
Katolická AO
Kongregace pro nauku víry
Kněz
Lahvoun
Nebe
Kanonizace
Novojičtí černoprdelníci
Řád templářů
Svátostný sedmiboj
Zvěrozvěsti

Apokalypsa
Bible
Bible IV.
Black Metal
Ďáblova bible
Hospodine pomiluj mě
Kostel
Misionářská poloha
Otčenáš
Paškál
Posvátná kanalizace
Svatá stolice

Zvěrozvěsti (alternativní název: Cyріл а Mетод - Aпоштолі Sлованов) je dobrodružně-historický film/seriál, který původně měl být další v nové řadě úspěšných českých bondovek, než ruská koprodukce vznesla námitky proti údajnému alkoholismu představitele hlavního hrdiny, jenž prý není v souladu s konzervativními hodnotami tradiční křesťanské morálky ruských státních peněz.

Legenda[edit]

Anno Domini MMXIII. XVII. Decembris přijal podle legendy Svatý otec František, toho jména I., v Římě ke snídani u příležitosti narozenin Josefa Lady jakož i LXXVII. svých dar neznámých slovanských zvěrozvěstů. O těch se dříve soudilo, že byli III, pak se ale ukázalo, že I z nich byl ve skutečnosti Čech. Nacionální záměna, jakkoliv nepříjemná je, je ve věcech víry překvapivě častým jevem: stačí připomenout irského misionáře Colmána, ze kterého vyrobili bohabojní Rakušané ve Štokravě svatého poté, co jej omylem umučili domnívaje se podle vizáže, že se jedná o českého špeha. Nebo případ moravského špeha Pavla z Kravař, kterého nechal omylem upálit velký skotský proavignonský vzdělanec a buditel Henry Wardlaw, neboť jej považoval snad za českého – proanglického nebo dokonce irského – prořímského misionáře. Z hlediska hagiologického je jistě pozoruhodné, že oba tyto muže po smrti již nešlo zkorumpovat (tzv. incorruptibles).

III žebraví bratři řeholníci,[1] kteří přiznali, že jedním z motivů zvolené jejich životní cesty bylo vidět papeže, samozřejmě nemohli jít na návštěvu s prázdnou. Přinesli živý relikviář, kterým prošlo nespočet ostatků, včetně slušné sady zubů svaté Apolonie. Mluvící lopatka Rudého Klimenta (jak se darovaný voříšek dle legendária jmenoval) poté údajně papeže přemluvila vydat bulu Industriae tuae (česky zhruba Dělej, jak chceš), která začínala slovy „Psisko nikdy nejíš sám…“ Jiná podání však střízlivěji vykládají, že inkriminovaná lopatka němé tváře nejen že nemluvila, ba nadobro umlčela (konkrétně zadávením) lehce kontroverzního pontifikálního kancléře a správce Vatikánské banky B. Wickinga, který byl do funkce jmenován za úřadování nejmenovaného bezprostředně předchozího papeže Benedikta XIII. Nestandardní postoj k nadřízeným (od doby, co mu lampárna přestala přijímat udavačské dopisy alespoň v přítomnosti papeže chřestil sirkami) mu vynesl mnohou kritiku ze všech stran s významnou vyjímkou (zde tradičně ze slova jímka) Němců, ježto jeho matkou byla fena vlčáka, a ochránců zvířat, neboť byl údajně reptilián.

Zda-li některý z poutníků po Svatém stolci obligátně žádal obnovení latinské[2] modloslužby legenda neuvádí.

Zfilmování[edit]

Pro náhle ořezaný rozpočet hrozilo, že film bude realizován jako animovaný nebo že dokonce bude nutno najmout Chucka Norrise, aby odehrál všechny role. Ve srovnání výsledku s filmem Book of Kells se jeví, že by první možnost nebyla bývala byla vůbec na škodu. Zato absenci Chucka Norrise na hereckých výkonech nepoznáte vůbec.
Zvěrozvěsti
Cyріл а Mетод - Aпоштолі Sлованов
základní data
styl politický horror
stát Česko / Slovensko / Srbsko / Slovinsko / Rusko
rok 2013
délka 85 minut
formát TV seriál sestříhaný do celovečerní délky
produkce <III> Sestry
námět Wiching
scénář Miroslav Oščatka
režie Petr Nikolaev
hrají Jiří Pavlica, Jiří Chlumecký


Robota na Slovensku1.JPG Dlouhodobý projekt
      Přiložte prosím ruku ke společnému dílu na tomto článku. Gdo ste to už viděl, napište vo tom.

„Po velkonárodním kýči Lidice devastuje Nikolaev další milník české historie.“
„Moje očekávání nebyla vysoká, takže ani nejsem zklamaný.“
„Tak tohle ne.“
„Docela by mě zajímalo, jak by tohle natočil Jirka Strach.“
„Lidice se mi líbily, ale zde to Nikolaev s mírou patosu už neúnosně přehnal.“
„Uff. Jak jen toto ohodnotit.“
„Zatím na české poměry spokojenost. Uvidíme dále.“
„Peklo: koktejl z legendy Chersonská a Života svatého Cyrila v té nejblbější zidealizované podobě.“
     


Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektr
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse