Kyzové Oko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kyzové oko
KyzoveOko cover filmu.jpg
V pořadí již čtvrtá Bondovka.
žánr Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi
originální název Eye of Chis
stát USA / Česko / Rusko
rok 2013
délka 145 minut
formát 3² : 3,14
produkce Filmové studio Zeman v lihu
námět Ian Fleming, Tom Clancy
režie Miloš Zeman
hrají Miloš Zeman, Jiří Paroubek, Kateřina Zemanová, Henryk Lahola, US marines, Buck lorris… a také Miloslav Šlouf

Kyzové oko je již čtvrtá bondovka s osvědčeným alfasamcem Milošem Zemanem, který odvážně kosí padouchy jednoho po druhém, třetího po čtvrtém a druhého před pátým. Nabízí ještě mnohem bombastičtější zážitek než všechny čtyři předchozí dohromady. I s vystřiženými scénami.

Úvod[edit]

James zrovna sedí v katedrále svatého Víta, popíjí mešní víno, na hlavě má svatováclavskou korunu, nedbaje pověsti o prokletí a učí první slečnu, jak správně slovně uzemnit oponenta. Kouká u toho na stopadesáti palcovou plasmovou televizi, ve které tři metry vysoká Jolana Voldánová hlásí zprávu o bombovém atentátu v Bostonu. Bond, tušíce nějaké lapálie se pro jistotu přesune do kavárny Slavie, kde po zadání kódu na číselníku v jedné za kabinek projde tajným vchodem do výzkumného střediska ÚSTR, kde ze starých sovětských dokumentací čerpá Q nápady pro nové vynálezy. Q je zpodobněn Jiřím Paroubkem a společně s M (Miloslavem Šloufem) popisuje Jamesovi situaci. Ze serveru Necyleaks totiž prosákla zpráva, že za útokem stojí Čečenští atentátníci, ale kvůli inteligenci amerického obyvatelstva je pravděpodobné, že během několika dní zasáhnou salvou interkontinentálních střel, jak Čečensko, tak i Čad a Českou Republiku, protože názvy těchto zemí jsou podobné. V ohrožení je i Slovensko, protože polovina američanů má pocit, že stále existuje Československo.

Výbava[edit]

Nyní, když je zpět starý dobrý Q a Václav Moravec v Spadla z oblakov, který, jak se ukázalo, byl špion Mossadu, se James dočká pořádné výbavy. Takže dostane pistoli Tokarev T33 upravenou na Gaussovu technologii, výbušnou verzatilku, která po trojím rychlém stisknutí vybuchne, UAZ 469 s turbodmychadlem a palubním rotačním kulometem. Pokud je auto zničeno, z kufříku v zavazadlovém prostoru se dá sestavit motocykl Jawa Pionýr, který společně s kulometem M2 mezi řidítky může vézt Jamese dál.

Mise[edit]

Jamesovým úkolem je proniknout do komplexu NORADu pod Cheyenne Mountain a vyřadit ovládací systémy amerických raketových sil. Pokud se mu to povede na dost dlouho, situace se vyjasní a zabrání se třetí světové válce.

Provedení[edit]

James využije letadla LZ-39 Albatros pro rychlý přesun na americký kontinent a vzdušný prostor penetruje ve výšce pod radarovým pokrytím. Díky rádiu krystalka, vytvořeného ze žaludečních kamenů, lahve becherovky a drátů z ovládacího panelu letadla má přehled o aktuálním dění. Bohužel pro Jamese, zpola vylágrovaný Albatros je neschopný letu a proto se musí nedaleko cílové destinace katapultovat.

Gradace[edit]

James bojuje o čas. Z rádia slyší, že DEFCON byl snížen z Pětky na Dvojku a USA se pomalu připravuje na odpal raket Titan II. James zjistí, že UAZ mu Q připravil v malé vesničce kousek před ním a když se tam dostane, nasedne do něj. Má před sebou ještě sto kilometrů cesty. O jeho úmyslech se ale doví parta náboženských fanatiků pod vedením JUDr. PhDr. MUDr. RNDr. Mgr. et Mgr., Bc. Henryka Laholy, Th.D., DrSc., multi dr.h.c., a tak začíná automobilová honička v horském prostředí amerického středozápadu.

Honička[edit]

ÍÍÍÍÍ. HNHNHHHNNNNNN. RATATATATATA. PFRRRRRRRRRRR (minigun v UAZu). ÁÁÁH! PRÁSK! BUM! RATATA. RATA. VŠUM VŠUM VŠUM! (Po Jamesovi pronásledovatelé střílí rakety) HN! HN! HHHHHN! HN! PFRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR! PFRRRRR! CVAK! DINK, DINK. TYTYTY PRÁÁÁÁÁÁÁÁÁSK! (James hodil z okna minu, která zničila zbytek pronásledovatelů. Pouze Lahola unikne a vzlétne k nebesům…) V tomto momentu se do záležitosti vloží Buck Lorris, nevlastní prabratranec ze třetího kolene jednoho známého superhrdiny a aby to ozvláštnil, zaměří na UAZ svou velorážní ostřelovací pušku a vystřelí. UAZ přijde o zadní nápravu a James pokračuje dál na fichtlu.

NORAD[edit]

Do NORADu se Miloš dostane větrací šachtou. vzpomene si na anglickou frázi (When shit hits the fan) a do šachty vykoná potřebu, čímž vyřadí větěinu vojáků v NORADu a může proniknout hlouběji do podzemí. Miloš se prostřílí Tokarevem skrz obranu. V několika momentech použije pohyby, které se naučil z her o Maxovi Payneovi a tím překvapí vojáky. Po zavirování systému ale nešťastnou náhodou spustí řetězovou reakci, která zapříčiní vznik Skynetu, který následně jadernými zbraněmi vymaže lidstvo z povrchu zemského. (Tato část scénáře byla na poslední chvíli upravena pro její drastičnost) Po zavirování systému odvrátí hrozbu pro Českou Republiku a na Pionýru odjede do západu slunce.

Kritika[edit]

Film se setkal s kladným ohlasem, zvláště díky spolupráci tvůrců s Tomem Clancym a zabudováním jeho znalostí o vojenství do děje.

Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektr
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse