16 bloků

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
16 bloků
16 bloků
základní data
styl akční drama
stát USA, ČR
rok 2006
délka 78 min
formát cinemascope
produkce Actronfilm
námět Aktron
scénář Cinik
režie Azis Veliký
hrají Chuck Norris, Sandra Bullock, Emma Stone


Při sledování filmu 16 bloků divák postupně z pohledu správce rozkrývá tajemné praktiky jednoho nejmenovaného open proxy editora, který je celkem 16x zablokován, avšak vždy svému trestu unikne, a pod novou IP adresou vesele vandalizuje Wikipedii. K nejvíce strhujícím scénám patří rychlé revertování z pohledu IRC kanálu posledních změn, kdy desítka správců revertuje vandalovu činnost.

Finálním soubojem je potom spor o obsah ve článku Slimák středoafrický, kde je nakonec porušeno pravidlo tří revertů všemi správci, ti jsou nakonec zbaveni svého správcovství a open proxy wikipedista získává tak vládu nad celým projektem.

Pokračováním tohoto strhujícího dramatu je další film Poslední správce.

Skutečné události[edit | edit source]

Film je inspirován skutečnými událostmi z dob válek o Wikipedii, kdy probíhalo mnoho bitev. Třeba u hesla Bitva u Slavkova se strhla velká bitva. Jeden editor viděl situaci ze svého úhlu pohledu a popisoval válečné pole zleva doprava a ostatní to viděli obráceně. U hesla II. Světová válka se zapojili editoři ze všech států. A u hesla Sedmiletá válka trvali spory od roku 2013 a skončili až letos - po sedmi letech. Jako kdyby fiktivní články na Wikipedii odrážely skutečnost, přesně jako Atrej v Nekonečném příběhu. Atrej je mimochodem jeden z hlavních editorů Wikipedie. V minulosti mnoho Wikipedistů objevili kvalitnější zdroj informací a přešli na Necyklopedii.


Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse