Kaky se vrací

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Kuka se vrací.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Poster lákající na nový celovečerní film Jana Svěrače

Kaky se vrací je půvabný příběh režiséra Jana Svěrače, pro který scénář napsal jeho otec Zdeněk. Pojednává o nástrahách ulice a všelijakého nebezpečenství, které na lidi číhá ve městech.

Osoby a obsazení[edit | edit source]

Hlavní postavou je bezejmený hrdina, kterého vypravěč označuje jako Nosiče. Vedlejšími postavami jsou roztodivná městská stvoření - sousedův nervózní pes, správcová domu, v němž hlavní hrdina bydlí, rozzuřená tramvaj, malý zelený mužíček a další.

Děj filmu[edit | edit source]

Je krásné pozdní ráno, budík právě pípá šest nula nula a náš hrdina v rozespalosti típne budík. Klidně spí. Sledujeme, jak spokojeně oddychuje, a vypravěč povídá o snu, který se mu zdá. Je plný vnadných žen, prachů a obdivu okolí. Kamera švenkne z okna, kde se pomalu probouzí život obyvatel města..

Když se kamera vrátí na našeho spáče, je na budíku o něco více - 7:38. Spáč se líně protahuje a letmo se dívá na čísla na budíku. Vytřeští oči a vyskakuje z postele. Rozerve na sobě pyžamo. Hledá čisté triko. Po vysypání šuplíku a hrabání si bere to s flekem od kečupu, co je na hromadě ostatního prádla. Nevoní, ale to nevadí. Zatraceně, vždyť má zpoždění!

Trenky bere náhodně z hromady prádla. co na tom, že jsou naruby a červené? To není důležité! Ponožky, kde jen má ponožky? Na stole něco leží. Kurník, je to tvrdé! Párem zelených ponožek, párkrát udeří o hranu stolu, aby se daly natáhnout. Poslední úder zavadil o hrnek kafe, které si uvařil před týdnem. Sbohem, drahá plísni, kterou poeticky pojmenoval Amálka. Než střepy dopadnou na zem, jedna ponožka je natažená. Pravda, druhou se trošku škrábnul na holeni, ale zranění neregistruje. Spěchá! Hodně spěchá, dneska měl být v práci už v půl osmé! Je účetní uzávěrka!

Zatraceně, kam zahodil kalhoty?? Aha, tamhle sou, chtěl je včera vyprat, ale toho piva bylo prostě moc. Nevadí, hlavně aby to stihnul! Zuby! Alespoň vyčistit zuby, nemůže z něj být cítit chlast. Není čas! Cucne si pasty z tuby a chvilku chuť poválí v ústech. Mentolu je tam moc, vyhrknou mu slzy. Plivanec modro-zelené hmoty dopadá na zrcadlo a kohoutek. Kašlu na to!, probleskne mu hlavou.

Chytá tašku a vybíhá z bytu. Na chodbě je správcová s hadrem. Baba jedna, zrovna teď bude uklízet schody! Letmo zdraví příjemnou paní hektarové postavy s mužným knírem. Odměnou mu je řev zmíněné, že se na uklízení může vysrat, když po tom každý hamtá. Schody bere po dvou. Další překážka - sousedova vražedná bestie, děsem šílený ratlík spustil štěkot. Není čas abych tě nakop, spěchám!, pomyslí si a přeskakuje zvíře. Soused stačil uhnout, v sedmdesáti je ještě čiperka, za války byl prý u paragánů.

Vybíhá před dům. Konečně trocha štěstí! Akorát jede tramvaj, která ho hodí do práce. Skvělý, když to pujde dobře, za deset minut je v kanclu. To ještě nějak okecá - ženský v účtarně přece nejdřív drbou, než se do toho pustí. Naskakuje do šaliny a sedá si na sedadlo. Ufff! To byl ale stres.

Dívá se z okna. Zatraceně, bouračka na mostě! Policajti říděj dopravu, to bude trvat rok! Vzteky bouchne do opěradla před sebou. Najednou jeho rysy ztuhnou. A sakra. Vetřelec v jeho břiše se ozval. Néé, teď né. Musí vydržet do práce. Snad to policajti nejak pořeší. MHD má přeci přednost! Musí to vydržet až do práce!

Za pár vteřin už ví, že je zle. Vstává. Zuřivě mačká tlačítko signalizace řidičovi! Z kabiny se ozývají nadávky, ale dveře se otvírají. Domů je to jen kousek, to stihne! S křečovitým výrazem ve tváři utíká k domovu. Správcová nechala otevřený dveře do baráku - skvělý! Snad poprvé je jí za něco vděčen. Bere schody po třech. Zase ten zasranej pes! To ho soused venčí kažejch deset minut? Poslední schody. Sahá do kapsy pro klíče.

Následuje záběr jako z Matrixu na kapku potu, která stekla na špičku nosu a pomalu padá na zem. Ohlušující rána, když se tato kapka rozstříkne úderem o dlažbu.

Klíče sou zabouchlý doma! Co teď? Zavolat rychle zámečníka! Sahá do tašky pro mobil a jak se předkloní, ví, že Kaky se vrátil.


Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixPanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektr
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse