Matrix

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kód Matrixu je vlastně zakódovaný recept na sushi, proto až v dnešní době, když se dostalo sushi i do českého povědomí byl definitivně rozluštěn
Vedlejší role milenky hlavního hrdiny byla z filmu nakonec vystříhána
Boj na život a na smrt

„Co je to matrix? Tak, aby to pochopil každý laik, matrix je svět.“

- Morfeus

Matrix… je jedna z těch otázek, na kterou vám neodpovím.“

- Chuck Norris

Matrix je úžasnej. Tolikrát sem se v kině vyčadil snad jen u 2001:Vesmírná Oddysea“

- Bob Marley

„A chčije, a chčije…“

- Děda Komárek

Matrix se, jak je všeobecně známo, téměř shoduje se všehomírem (vědecky takzvaným Vesmírem), je zde však jeden rozdíl, a to dost podstatný. Matrix není ta skutečná verze světa. Tato "virtuální" náhražka má však oproti skutečnosti mnoho výhod. Tak především, což je dost podstatné, v Matrixu se vám může stát cokoliv a můžete dělat cokoliv. Člověk by v tom hledal asi výhodu těžko, ale posuďte sami. Ve skutečném světě na vás kolmo shora spadne letadlo jen stěží.

Teorie o struktuře Matrixu[edit | edit source]

Málokdo o tom přemýšlel. Avšak našlo se pár "lidí" s tak velkou hlavou, že byli schopni uvažovat o struktuře Matrixu, aniž by se vystavili nebezpečí přetížení či bičování. Mezi ně patří i osoba s pseudonymem LK, která ji dokonce byla schopna převést na papír. Základní myšlenkou teorie je to, že existuje osoba, takzvaný vládce Matrixu, kolem kterého Matrix existuje, ale tato osoba není jeho součástí. Pro jednoduchost byl tento "bůh" pojmenován Smah a definice zní: Matrix je všude kolem Smaha, ale on není jeho součástí. Smah se nepřímo stará o chod Matrixu, protože kdyby neexistoval, tak neexistuje Matrix a my bychom nebyli schopni vůbec si připustit nějakou realitu. Samotný Matrix se pak dělí na tři části, které mohou zahrnovat živé osoby. Zbytek tvoří neživá hmota (známá jako Masso) a také místo pro neživé (skutečný svět). Je to prostě něco jako česká vláda, ve které padají dolů zelení Paroubci, Kalouskové, Zemanové a kdo ví co ještě.

[edit | edit source]

První a nejdůležitější skupinou Matrixu je skupina (vyslovujeme []). Skupina je definována jako Množina všech lidí, kteří byli naklonováni podle prapůvodního Ivo Tejnila. V jednoduchosti skupina zahrnuje všechny lidi v Matrixu, kromě pár tmavých výjimek (které existují jen proto, aby potvrzovaly pravidlo). Nejideálnějším člověkem (tedy tím, který je nejpodobnější prapůvodnímu Ivu Tejnilovi) je Vernus (sám se definoval jako Malý ucho, co má rádo rybičky).

Rekonstrukce podoby prapuvodniho Ivo Tejnila

Soll[edit | edit source]

Druhou skupinou tvořící živý Matrix je skupina výjimek. Sem patří Soll, velmi podivná osoba. Nikdo nikdy nepochopil, proč je Soll Sollem, ale je to tak a nepochybuje se o tom. Existuje pár kandidátů na hodnost Solla, ale jejich šance na vstup do skupiny je mizivá (ač se mnozí velmi snaží).

'21'[edit | edit source]

Poslední, a zdaleka ne nejméně důležitou částí Matrixu je Skříň 21 (Zajímavostí je spojitost s číslem 42. Pozorný čtenář si jistě všiml, že . Nikdo však neví, čemu se rovná ), paradoxně definována jako prostor mimo Matrix. Tato skříň se nachází v jednom hotelu na Dolní Moravě v pokoji číslo 21 a sloužila mnoha věcem. Především jako trucovna a pauzovací prostor, byla však také použita jako Metro. Vše co do skříně 21 vstoupí se po dobu svého pobytu uvnitř nachází mimo "Smahův" Matrix a je schopno vytvořit vlastní Podmatrix, kde bude samo pánem. Jediným stálým známým obyvatelem Skříně 21 je Chuck Norris.

Neživo[edit | edit source]

Jak již bylo psáno, ještě existuje prostor pro neživou hmotu. Takto se dá využít jakýkoliv záchod a základní myšlenkou je, že cokoliv se ocitne v míse a bude zaklapnuto, nemá již žádnou šanci na návrat a je navždy vytrženo z existence v Matrixu. Dobrovolně se o tuto sebevraždu zatím nikdo nepokusil, ale jsou známy pokusy o atentát na Venta. Zbytek tvoří Masso, veškerá zbývající hmota.

Největší problémy Matrixu[edit | edit source]

Problém Ivotejnilosti Smaha[edit | edit source]

Tak předně vyvstává problém sestupu boha Smaha do existence. Byla by tím narušena základní definice Matrixu, Smah by automaticky vstoupil do skupiny Ivo Tejnil a nedlouho poté by jistě došlo ke konfrontaci, která by byla provázena mnoha chybami v Matrixu (jeden časopis by vám přišel dva dny po sobě ve stejném čísle a podobně). Proto se všichni komplexně uvažující lidé, kteří mají tu smůlu a jsou v kontaktu se Smahem, snaží zabránit mu ve všech jeho pokusech o zahřátí planety (je známo, že Smah si rád hraje na tučňáčky).

Problém Smaha a Skříně[edit | edit source]

Jak známo z kodexu Smah a.s., bůh je velmi společenský a snaží se o kontakt. Je zde šance, že by se Smah nedokázal zařadit do skupiny Ivo Tejnil (takže žádné dva časopisy), ale že by přímo po sestupu do Matrixu vstoupil do Skříně 21. Zde se prameny rozchází a není jasné, co by se dělo pak. Skupina pár lidí tvrdí, že by došlo k destrukci Matrixu a všichni lidi by byli automaticky v Hajzlu. Druhá teorie říká, že by se polarita Skříně 21 obrátila. Tudíž vše uvnitř by vlastně bylo venku a naopak. Tudíž by zanikla skupina Ivo Tejnil, což by vedlo k nerozmnožovatelnosti civilizace do té doby, než by Smah Jednadvacítku opustil. Také je však šance, že by Smah šel do Hajzlu. Tím by ho vyplavil a všichni spadlí by se zachránili (z pohledu živých).

Nebezpečí Solla[edit | edit source]

Vyvstal by problém, kdyby se do skupiny Soll dostalo příliš mnoho lidí. Tito lidé by logicky přicházeli ze skupiny Ivo Tejnil. Při vstupu mnoha různých lidí by se pravděpodobně program snažil upravit logovátko do Solla a to by bylo velmi nebezpečné, protože by se pak do skupiny Soll mohl dostat opravdu každý, kromě čistého Ivo Tejnila (který neexistuje). To by vedlo k zániku skupiny a totální degeneraci Matrixu a tudíž i k jeho zániku. Naštěstí je tato situace krajně nepravděpodobná, chraň Smah Solla, aby se nějak změnil.

Závěr k Totální Teorii[edit | edit source]

Není sporu, že LK totálně změnil pohled na Matrix, potažmo Svět, mnoha lidem. Mnoho lidí uvedl do rozpaků, mnoho rozčílil, ale jistojistě vznikla skupina lidí, kteří jsou jeho názorům bezmezně oddáni a již se těší na jeho úvahu Proč jsou trpaslíci malí.

Poznámka závěrem[edit | edit source]

  • Matrix mohl vzniknout jen díky podpoře Radka Hulána, který mu poskytl část výpočetní kapacity svého počítače.
  • Jak vznikl kód Matrixu, zde podrobnosti.
Filmový pás.jpgFilmový pás.jpg
   v  d  e
Filmy

7 dní hříchůAlien: CovenantBabovřeskyBarbar OnanBlade RunnerČesko potřebuje tisíc takových Hedvíčků!Červená KarkulkaDaleko od BrnaDaleko od PrahyEnterprise NX-01Honzíkova cestaHarry Potter a Tajemství Zvětšovacích Se SlipůHarry Potter a Tajemství HustleruIndián a JonesJe třeba zabít SeagalaJen počkej zajíciJežíš: První KrevJyříkova cestaKaky se vracíKuka se vracíKlaus JeštěrkářLáčkovka věští smrtLví králMach, Šebestová a kouzelné sluchátkoMatrixONEMANSHOT: The moviePanictví aneb kurvahošigutntágPapapapájštipinapaPrasopes baskervillskýPulp Fiction / Die Melasenfiktion / Galimatyjáš: Historky z podsvětíSlunce, seno a radarSnowboarďačkyTřeskStar Trek XI.Star Wars: Síla se probouzíTerminátor 2: Den po čůráníTerminál 3: Vzpoura strojůU pokladny mu stálVálka se švábyZuzankaZvěrozvěsti
Bondovky: Quantum of SilážDNES, neumírej!Spadla z oblakovKyzové OkoJedna flaška nestačíKrálovská šavlePiješ jenom dvakrátPovolení usínatŠpektrNení čas přestat chlastat
Filmy o Wikipedii: Správcův hněvWikiromanceWikipedia 2070Pátrání po Jimbovi16 blokůPoslední správceEvoluce
Filmy o Necyklopedii: Dobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym …sága Necykloverse

TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBayKnížectví Sealand

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA