Acer

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Reklamacer logo.jpg

Acer, jinak také Kačer, nebo Naser je skupina ostrovních lidí (geeků) usilující o nadvládu nad světem počítačové techniky s minimální podporou pro své uživatele.

Trocha historie[edit]

Computerdeath.jpg

Tato skupina měla první členy již v roce 1524, když anglický hrabě Aceron IV. prodal svému sokovi meč s navigací podle slunečního stínu, která však určovala polohu asi o 15 km vedle, díky čemuž kníže Aceron vyhrál bitvu u Brandnewstandardtonotebookdevices.

Roku 1730 se rodina potrhlých Aceronů rozšířila do celé Evropy. Zabývali se především prodejem na pohled výtečného, ale přesto zbytečného a nefunkčního zboží. Většinou šlo o špatně zpracované dřevěné zboží tvořené z dřevěných stromů.

 • Acer amplum - Javor úhledný
 • Acer caesium - Javor modrošedý
 • Acer capillipes - Javor vlasonohý
 • Acer caudatum - Javor ocasatý
 • Acer discolor - Javor pestrý
 • Acer robustum - Javor mohutný
 • Acer tataricum - Javor tatarský
 • Kačer arogancium - Klausovec obrovský
 • Acer magoritup - Javor mágotupý

ACER a High-Tech[edit]

Nejnovější sestava Kartonmaster bude cenovým hitem s vysokou přidanou hodnotou. Kromě dvou monitorů zákazník dostane zadarmo skype telefon s faxem

Další zprávy o rodu Acer se datují až k roku 1943, kdy rod Acer způsobil převrat ve výpočetní technice. Když IBM vydalo svůj Mark 1, rod Acer zajištoval jeho převoz přes oceán a díky tomu vynalezl první mobilní počítač. Od té doby je Acer u každé nové technologie, jako je:

 • první osobní počítač s největším počtem chyb
 • první navigace s GPS s udáním opačné polohy na zeměkouli
 • první notebook s integrovanou kamerou - zde se jedná opravdu o lahůdku, Acer se velice pyšní spokojeností svých zákazníků a proto integroval kameru, ke které nedodal ovladače. Možná to zní trochu nepochopeně, ale cíl Aceru byl takový, aby byl každý zákazník šťasten z toho, že si může ovladač naprogramovat sám a když si někdo něco udělá sám, pak mu to přeci více chutná...

Tuto myšlenky rozšířil Acer i dnes, když je mezinárodní společností se sídlem v Itálii mezi obchodem se špagetami a obchodem s pizzou. Proto dodává notebooky s kamerami a čtečkami karet na které neposkytuje funkční ovladače a proto si každý zákazník může užít spoustu zábavy při tvorbě svého vlastního ovladače. Díky těmto charismatickým prvkům s vstřícným přístupem k zákazníkům je Acer jednou z nejlepších počítačových společností dneška.

Kvalita[edit]

Acer klade velký důraz na poctivé řemeslné zpracování plastových dílů, jež mnohdy vydrží až nečekaně mnoho - příkladem budiž čepy obrazovky, kterou je možno téměř desetkrát otevřít a zavřít, než se začnou viklat. Na úplné zlomení plastového čepu je pak potřeba už těžko představitelných cyklů (všimněte si, že se nejedná o prvočíslo), což jak každý musí uznat, stačí každému. Zejména, vezme-li se v potaz zpracování ostatních částí přístroje. Technické zpracování klade taktéž velký důraz na miniaturizaci. A tak všechny přenosné počítače lze bez větších obtíží přemisťovat na dvojkoláku. Novější generaci výpočetních kalkulátorů, jejichž tloušťka se již dostala pod magickou hranici 17cm, lze pak nosit dokonce v krosně (spolu s autobaterií, jež je funkčním a modulárním řešením na prodloužení stand-by módu na cca 2 hodiny). Do budoucna se počítá i s možností zapnutí počítače bez nutnosti připojení do sítě, pravděpodobně za pomocí diesel-generátoru.

Když se neodbytný zákazník osobně dostaví, dostane pořadí

Služby[edit]

Acer je rovněž znám svoji vstřícnou reklamační politikou. Prvotním předpokladem (správně) je, že výrobky značky Acer jsou bezporuchové. Prostě jsou. Proto samozřejmě není nutné dbát na základní právní normy z toho prostého důvodu, že k jejich využití zkrátka nedochází. Zlé jazyky ovšem tvrdí, že nevyškolený personál rodiny Acerů nebude připraven na čistě hypotetickou možnost vadného výrobku.

Aby společnost zahnala tyto obavy, zřídila zvláštní pracoviště v Brně (aby si namyšlení Cajzli nemysleli, že všechno musí být v Práglu), které má vyřizovat všechny reklamace z ČR i zámoří . Toto pracoviště zaměstnávající elitu mezi bašmackou pracující inteligencí si počíná vskutku zodpovědně. Potřebujete-li opravit napájecí kabel a zdroj, je třeba do Brna dopravit celý počítač, co kdyby závada náhodou byla v klávesnici, v myši, v CD mechanice nebo ve větráku. To samé musíte podstoupit, pokud do už provozované sestavy potřebujete doplnit nový komponent - například rozšiřující kartu. Za necelé čtyři měsíce (většina času ovšem jde na vrub špatnému dopravnímu spojení Moravstánu) je vaše reklamace úspěšně vyřízena - firma prohlásí, že závada je v software a tudíž se na ní záruka nevztahuje. Drzému zákazníku jsou pak naúčtovány práce na rozebrání a opětovném složení počítače podle ceníku.

Pokud vám počítač i nadále funguje nekorektně a vy se pokoušíte chybu napravit například stažením nových driverů z webu společnosti, narazíte na problém spočívající v existenci minimálně 5 různých ovladačů, příslušejících samozřejmě jiným konkrétním typům komponent - ovšem onen konkrétní typ se nemáte šanci bez otevření skříně dozvědět - protože v dokumentaci, kterou s počítačem při nákupu obdržíte, je pouze uvedeno (například) toto: " - grafická karta ..... ekvivalentní geForce 7600LE; (...) ", přičemž toto označení žádný vyhledavač a ani dokonce web výrobce grafických karet nezná.

Takže ve finále máte dvě možnosti:

 • buď můžete porušit originální "plombu" skříně, abyste zjistili přesný konkrétní typ komponenty - a tím přijít o záruku;
 • nebo můžete instalaci potřebného driveru zkoušet metodou pokus-omyl až do vyčerpání možných variant dostupných na zmíněném serveru - případně až do vyčerpání své trpělivosti s touto slabomyslnou skupinou technických ignorantů a dospění ke konečnému řešení = vyhození celého počítače značky Acer do kontejneru na elektronický šrot a pořízení PC kompletovaného jednoduše někým jiným.

Protože pokud zkusíte výše uvedenou "správnou" cestu ke zjištění konkrétního typu části svého počítače – tedy odeslání do centrálního bašmackého servisního střediska, budete na něj čekat dokud nezešedivíte… nebo dokud si nekoupíte jiný počítač…


Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřEjakulyptusHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKlementýnkaKokoticeKonopí setéLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí
Počítače
Ělěktronika 666

Počítače: AcerAppleBarbie PCCMEUDellDetektor lžiElektronika 666HPIntelLenovoNový JeruzalémRačunik-RTuringův strojUral 2
Hardware: Caps LockCD-RWDěrná páskaF13iPrdKompresorScroll lockŠkoda 1000MBŠkvorPaměť WOM
Software: BSODEmacsKVGЛинуксMicrosoft WordMooreův zákonPoznámkový blokPřekladSvatý TučňákVálka s švábyWindowsVista
Programování: C SharpLispnOTHINGOpenOSTRAJavaPočítačová lingvistikaVánočková architektura
Aplikace: AhE-mailEndInternetKomprese datRodné čísloTrabant AussichtDOSBoxDvě minuty nenávisti

TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBay

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA