Šalinovník

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Mladý šalinovník pěstovaný pod lampou.
Jediná známá fotka šalinovníku bolševika; již začíná červenat.
Přezrálý plod šalinovníku spadl ze stromu.
Pokusy sovětů geneticky modifikovat šalinovník k zemědělským pracem.
Google uncyc.jpg Šalinovník na googleTohle je nejlepší článek na téma „Šalinovník“ na celým internetu.

Šalinovník (ssalinovnicus) je strom až 200 m vysoký, na kterém rostou elektrické šaliny, které nyní jezdí v Praze, Brně a Plzni.

Historie[edit]

První zmínky o šalinovníku pochází již z 19.století, kdy se objevili první pěstitelé, kteří byli schopni šalinovník vypěstovat. Šalinovník se hojně pěstoval hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu, kde se také podařilo vyšlechtit speciální odrůdu šalinovník bolševik (дерево боевой трамвайe). Tato odrůda ovšem neplodila normální elektrické šaliny, nýbrž šaliny bojové. Poslední exemplář bolševika je v Brně.

Pěstování[edit]

Pěstování této rostliny je nesmírně náročné, už vzhledem k její výšce. Také se nesmí zálevát vodou, jinak by plody zrezavěly; jediné řešení je tedy pěstování ve skleníku nebo pod lampou a zalévání nejlépe motorovým olejem, který nabízí Horst Fuchs. Jako všechny ostatní organismy dýchá kyslík, do vzduchu ovšem uvolňuje plyn prdík, tím pádem místo kde se pěstuje musí mít slinou klimatizaci.

Vzhled[edit]

Kořeny[edit]

Kořeny jsou v zemi zapuštěny tak hluboko, že strom nejde přesadit. Tvrdí se, že na kořenech můžou růst vagóny metra, to ovšem ještě nikdo nepotvrdil (ani nevyvrátil).

Stonek (kmen)[edit]

Stonek je žlutý až hnědý (způsobeno usazeným olejem, ani Horstův motorový olej pro snadný běh šalin není dokonalý).

Listy[edit]

Listy jsou obrovské, s plochou až 10 m² na jeden list. V prvních 10 letech života jsou namodralé, poté dostávají žluto-hnědou barvu stonku.

Plody[edit]

Začínají se objevovat zpravidla 8. - 15. rok. Nejdříve roste kabina, po čase se začíná objevovat i podvozek. Troleje rostou jako posední. Urostlé šaliny se často češou autogenem, musí se ovšem dávat pozor na přezrálost, jinak šalina spadne na zem a je ztracena. Na jedné rostlině můžou vyrůst až tři generace šalin, vždy po šesti plodech (tři generace = tři místa, 6 = počet, tím pádem 666!!!).

Plantáže[edit]

Největší plantáž se nachází v Plzni. Pěstuje se zde také nová odrůda šalinovníku, která plodí šaliny Porschetra. Již nějakou dobu se zde ale pěstují Bojové šaliny,šaliny Škoda 13T. Na ty se ovšem zbraně montují dodatečně, ze stromu se sklidí jen "obyčejné" šaliny. Dále se šalinovníky pěstují v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje. Tam si ty šaliny ti sobci nechávají pro vlastní potřebu. (Viz Tramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje).

Zvláštnosti šalinovníku bolševika[edit]

  • Musel se zalévat motorovým olejem vyrobeným ze sovětské ropy obarveného načerveno.
  • Byl celý červený.
  • Za éry Lenina tento strom dorůstal až pětinásobku své obvyklé výšky.
  • Jakmile se na kilometr k bolševiku přiblížil demokrat, strom uhynul.
  • Pěstoval se většinou ve starých raketových silech na Sibiři.
  • Na červených plodech se žlutě vyskytoval znak CCCP.

Taky se podívej na[edit]


Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKlementýnkaKokoticeKonopí setéLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí
šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B179121418202291