Obrněná šalina Š-24

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
MOA v Praze

Obrněná šalina Š-24 je nejnovější přírůstek k silám Moravské osvobozenecké armády (MOA). Š-24 je uzpůsobena pro boj ve městě (tj. v Praze), jiné prostředí jí nesvědčí. O její design a konstrukci se postaral vlašimský zbrojařský koncern Sellier & Bellier, který už má s výrobou pro separatisty zkušenosti. (Viz článek KV-2.)

Narozdíl od Š-22 disponuje Š-24 klaksonem a dělem. Přední dělo je uzpůsobeno tak, aby střelbou nemohlo zasáhnout nevinné civilisty, pouze ozbrojené složky nebo vozidla pražského Dopravního podniku. V souboji s Pandury 1 na 1 jednoznačně vítězí.

Šaliny se zamlouvají také Katalánsku, které je plánuje použít proti tyranům z Madridu. Je tu tedy zjevná paralela s Moraváky a tudíž i vzájemné sympatie.

Nasazení[edit | edit source]

Dvacetčtyřky byly nasazeny do Práglu v době vlády Adriany Krnáčové. Vzniklý chaos využily dokonale, dále prohlubovaly krizi a kurvily celou dopravu. Stačilo pár šalin a Pražáci byli v pytli. Netřeba dodávat, že pražské tramvaje TR-9 neměly proti Dvacetčtyřkám žádnou šanci, a to ani díky vlastní přesile. Až americký konvoj donutil Moravany k ústupu.

Reakce[edit | edit source]

MOA takticky ustupuje

Arm. gen. Petr Pavel, který předsedá NATO, slíbil v reakci na to, že Česká republika splní svůj závazek a zvýší výdaje na obrany na 2 %.

Moravistánská reakce[edit | edit source]

Nejvyšší imám Brna v reakci na činnost NATO ohlásil objednávku nových obrněných šalin Š-26 znovu od zbrojovky Sellier & Bellier. Alespoň to tvrdí 2 spolehlivé a nezávislé zdroje – institut Správy Necyklopedie a Vědecký tým Necyklopedie.

Související[edit | edit source]

šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B1 (Praha)1 (Brno)798121418202291