Trolejbant

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Trolejbant (moravistánsky: Šalinkára) je tradiční vozidlo v hlavní vesnici Moravistánu, Brně.

Historie[editovat | editovat zdroj]

„Děleeeej, už jsi tady měl bejt 4 minuty, ty magore!“

- Jiří Kára se vysmívá protivníkům

Tento vůz byl vynalezen na přelomu 2. tisíciletí, kdy na území Moravistánu začala pronikat pokročilá technologie spalovacího motoru. Do té doby byl používán pouze motor husitský, který však měl nevýhodu v tom, že pro pohonné palivo se muselo jezdit až do Kostnice. Šalinkára, jak jí místní říkají, se stala brzo oblíbeným nástrojem k cestování a sebevraždě. Díky ďábelské rychlosti 35km/h se mohla dostat z jednoho konce vesnice ke druhému rychleji, než to zvládlo, zvládá a kdykoliv zvládne Brněnské metro. Velkou oblibu podpořila i řada místních celebrit, třeba dojič krav Pepa nebo švadlena Alena. Významnou osobnosti byl i Jiří Kára, který se stal se svým týmem ŠalinKáras prvním vítězem motorového závodu Trolejbantů, které se na poli za vesnicí koná každý rok.

Technické proporce[editovat | editovat zdroj]

Trolejbant používá železniční technologie. Dosahuje závratných rychlostí a model RS (RadkySpodky) dosahuje až rychlosti 69km/h. Motor je osmikoňový s obsahem žaludku 26l. Trolejbant používá podvozek z mladšího modelu Trolejbába (Komensky: Kolejbába), který mu zaručuje hladký pocit z jízdy a řezu. Pokud využíváme Trolejbant jako sebevražednou pomůcku. Karosérie se legálně ukradla z trabanťáckého závodu ve Zwickau pod dohledem Pičurina, který karosérii zbastlit tak aby vypadalá prý moderně jako samo Brno.

„Je to krabice na kebab?“

- Tomio Okamura

Technologie fotoaparátu se do Moravistánu jak si náhodou už dostala. Proto vám můžeme poskytnout unikátní foto od I.P. (nelži fakt jsi to vyfotit ty debílku). Tento unikátní koncept vozidla by rozhodně mohl uplatnit ve všech velkých vesnicích jako je Brno.

Vzpoura Trolejbantů[editovat | editovat zdroj]

Na jaře roku 2008 bylo Trolejbantů mnohem více než lidí. Poptávka a ceny klesaly, což znamenalo vysokou trolejbantí nezaměstnanost. Toto situaci se poněkud zákeřně pokusil řešit Oprimus Trajm, jež se společně s několika sty (100) Trolejbanty pokusil o puč. Tato událost, kterou můžete znát jako „Vesnické jaro“ vstoupila do dějin jako ukázka toho, že některé národy nejsou na práci s vyspělými technologiemi ještě připravené. I přes tento politováníhodný incident se Šalinkára do dnes počítá mezi národní znaky a místní raritu územního celku Moravistán.

Trolejbanty v moderním Brně[editovat | editovat zdroj]

Ve spolupráci s výrobcem automobilů ŠkodaTrabant a Jan Ámos Komenský vznikla nejnovější edice „PráglSmrad" v Praze na Palmovce bez jákéhokoliv kurvákování bylo najednou v Brně 9 těchto trolejbantů.

Brněnský trolopový park činí 9 Trolejbantů nejnovější edice „PráglSmrad". Využívají se převážně pro přepravu lidí, jež. nemají na jízdné pro nevychované děťulátka se skloni k sebevraždě. Kdo by ale nebyl, žíti na tak hrozném místě. Trolejbanty udržují bohové Komenského v pochodu sílou lepící pásky a několika věrných andělů. O co že pár těchto panáčku nedokáže tyto trolejbanty udržovat. 

Právě se díváme na trolejbant vyrobený v bývalém NDR a vytuněn v garáži u Pičína. Na brněnské poměry kupodivu ve velice dobrém stavu je tento trolejbant zachycen v moderním Brně na lince 26
šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityKouřim expresLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B1 (Praha)1 (Brno)798121418202291