Šalinkarta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Šalinkarta.jpg

Šalinkarta nebo také šalinlístek či šmirglplacka (česky jízdenka, vulgárně tramvajenka), je univerzální jízdní doklad Brněnských šalin a Brněnského metra. Prodává se za cenu dvou použitých Always vložek v putyce U Pavouka.

Rozlišujeme základní druhy šalinkart:

  • Civilní šalinkarta
    • Základní šalinkarta (žlutá na obrázku)
    • Půlnoční šalinkarta (modrá)
    • Páteční šalinkarta (zelená, platí rovněž každý den i při východu slunce, v poledne a při západu slunce, ne však v intervalu mezi nimi, v pátek pak celý den, je určena pro cestující směřující do petrovské mešity; přesnější informace jsou na této stránce)
  • Bojová šalinkarta
    • Útočná šalinkarta (červená s naostřenými okraji, určená především pro útok na Prahu, platná pouze v bojových šalinách)

Užití v šalině[edit | edit source]

Šalinkarty se ve voze označují v označovačích MOCKBA 1961. V případě však, že vůz šaliny najede na "hrbol smrti" může při označování dojít ke kousnutí, výboji blesku, výboji kulového blesku či jinému úkazu. Označování je tak nutné provést jedině v případě že vůz stojí (protože za jízdy je to téměř nemožné, jediný kdo to však zvládl, a jen jednou, byl Chuck Norris).

Užití v metru[edit | edit source]

V metru se šalinkarta označuje pomocí označovacího kladívka, to však má tu nevýhodu, že označí i vaší ruku a samo váží 15 kg (proto také vedle každé stanice se nachází stanice červeného půlměsíce), výjimkou z tohoto pravidla je útočná šalinkarta, která se zde označuje krví podřízlých Cajzlů. Poté je již jízda bezpečná, tedy pokud nedojde k zaplavení tunelu metra zvratky ze Zvratky. شركة النقل لمدينة برنو (Dopravní podnik města Brna) v tomto případě proplacené vložky nevrací.

Mrkni taky na[edit | edit source]

šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityKouřim expresLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B1 (Praha)1 (Brno)798121418202291