Šalanda

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Salanda greyscale.png

Brněnští vědci navázali na odtajněný utajený projekt Двухэтажный танк sovětské armády. Po usilovném úsilí představili veřejnosti nové řešení pro MHD [Magneto-Hydro-Dynamiku]. Jedná se o dvoupatrovou šalinu vybavenou palandami na úkor sedaček, vědcům se tímto podařilo vytvořit první čtyř-úrovňové vozidlo na světě. Tímto zároveň zlomili rekord z roku 1738, kdy místní kutil Random Jméno přivázal tři koně na sebe.

Technické specifikace[edit]

Typ startování “zvrzvzrvzrzvrzrvzrvzrzrzrzvr!”
Maximální rychlost “Vžuuum!”
Hmotnost 14 387 447 (všimněte si že je to prvočíslo) pšeničných zrn na planetě Tatooine
Velikost [DxŠxH] 1x1x2 šaliny
Objem motoru 3 a mínus jeden křeček
Dojezd 2-2000 golfových hříšť (podle větru)
Zrychlení 0-1305MPH: není zjištěno
Brzdy nespolehlivé
Konstruktér Sellier & Bellier

Výbava[edit]

Součástí výbavy jsou koberečky tkané z pravého sklípkančího hedvábí (lidé si stěžují na jejich lepkavost, bohužel mají smůlu). Pro občerstvení lidí a chlazení motoru slouží nádrž na dešťovou vodu a k jídlu si můžou dopřát již předsmaženého křečka z motoru, čím se bohužel sníží výkon vozidla.

Pohon[edit]

O pohon se stará poctivý motor z demokratického sovětského svazu, poháněný vodkou a nenávistí ke kapitalismu. Jako turbodmychadlo slouží tři běhací kolečka pro křečky (křečci nejsou součástí balení) a o odvod spalin se používá trubka ze Stalinia potažená sloním chobotem (zapujčeno ze ZOO Brno, bez jejich vědomí). Dojde-li bramborový (?) destilát i křečci, v zavazadlovém prostoru je složena plachta a stožár. V případě špatných povětrnostních podmínek se nachází v Šalandě dvě autorádia, jejichž antény se dají využít jako provizorní trolej. Při brždění bylo zjištěno, že šalanda vydává USO (neidentifikovatelný zvukový objekt), kolemjdoucí ho připisují k tichému mňoukání.

Karosérie[edit]

Hlavní jádro karosérie je tvořeno z vyšlechtěné sovětské oceli Leninium. Povrch je ošetřen mrožím hlenem a nejčastější a zároveň jedinou barvou je krvavě zelená (#666 v 16-soustavě). Okna jsou tvořena z tenčí oceli Leninia a jsou natřena průhlednou barvou s vysokou průhledností. Tato karosérie činí Šalandu neprůstřelnou a její jedinou slabinou jsou Dobří Obří Bobři.

Podvozek[edit]

Podvozek (původně zamýšlen z Leninia) je bohužel z páleného bahna, na lepší materiál nezbyly finance, jelikož zbytek rozpočtu byl utracen za čerstvou petržel pro křečky. Šalanda má náhon 11x8, díky tomu může jezdit I na kolejích a v terénu.

Citáty[edit]

„Co to dopíči!“
- Pražák


„Kurva, Stop!“
- Nasraný Brňák


„To nejde rozebrat!“
- Přizpůsobivý romský spoluobčan


„Vzrzrvzrzvrzrzrz!“
- Šalanda
šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B1 (Praha)1 (Brno)798121418202291