Šalinokoptéra

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
jediná známá fotografie původní šalinokoptéry
nejnovější typ bojové šalinokoptéry

Šalinokoptéra, samec občas nazýván Šalintulník, je jedním z obdivuhodných děl sovětské technologie. Vznikl zkřížením běžné bojové šaliny s vrtulníkem, čímž vznikla dokonalá zbraň. Dva rotory, které sovětští technici chytře umístili zepředu a zezadu na horní stranu (ačkoliv původně bylo v plánu, že budou zespoda) mají maximální možnou účinnost. Šalinokoptéra má široké možnosti využití od boje, pro který má vestavěné dělo z tanku a dvěma kulomety na každé straně, přes Pohyblivý řídící štáb pro krizové situace až po převoz poslanců, kdy by měla zcela nahradit dosavadní vládní speciály Cs Air Force a převážet politiky, kteří dostatečně uplatí řidiče. Za tímto účelem bude také vybavena k provozování i v poslaneckém metru, do kterého vletí tajnou šachtou na neznámém místě. Šalinokoptéra zcela plní veškeré požadavky moderní války. Je schopna jak městských bitev, kdy přistane na kolejové síti daného města a už tím vzbudí respekt, tak vzdušné podpory při klasických bitvách a i přesto, že se někteří (zejména autor a editoři tohoto článku) obávají, že bude z výzbroje vytlačena Proudovou helikoptérou, tyto dva stroje jsou oba tak dokonalé, že budou věčně sloužit spolu (tedy dokud nepřijde ještě lepší bojový samolét).

Bojové nasazení[edit]

  • Šalinokoptéry jsou masivně nasazovány do misí s cílem potlačení zanikání pouští, kde likvidují přemnožené vosy bezzubé a rozfoukávají cukr do okolí. Potřebnou podporu a technické zázemí poskytují šaninokoptérám šalinové lodě.
  • V mnoha konfliktech sloužily speciálně upravené šalinokoptéry také jako bombardéry, když na nepřítele shazovaly pytle naplněné hovny. Nyní slouží k hnojení polí a ulic Prahy.
  • Původně bylo také plánováno, že šalinokoptéry pro své výtečné bojové vlastnosti budou nasazeny v misích v Afghánistánu, kde měly nahradit zastaralé vrtulníky. Z plánu ale, z nám neznámých důvodů, sešlo. Podle neoficiálních zdrojů prý v Afghánistánu nejsou tolik potřebné koleje.
  • Pátrání a hlídková činnost. Protože pro levitaci používá levitátor může při zastavených vrtulích neslyšně stát na místě a je pak těžko zjistitelná.

Další využití[edit]

Šalinokoptéra však není jen bojovým prostředkem, dá se využívat pro mnoho dalších náročných úkonů.

  • Pokud se šalikoptéra obrátí vzhůru kolama (tedy vrtule budou dole), stavá se z ní velice výkonná sekačka na trávu, čímž tak vojskům usnadní pozemní hraní golfu. Této výhody je také využíváno pro ničení úrody vína a následné vystřízlivění a demoralizaci MOA. Šalinokoptéra je v této pozici také skvělým nástrojem k rozhánění demonstrací a nahrazuje tak zastralá a neúčinná vodní děla a mlýnky na maso.
  • V současnosti však probíhají i pokusy se sklízením polních plodin. Zbývá už jen vyřešit pár drobných problémů, zejména pak nakládání sklizených plodin, které jsou nyní rozházeny po poli a odstranění zeminy, kamenů a volně žijící zveře. Pokud budou tyto drobné nedostatky úspěšně vyřešeny, rapidně se sníží cena mouky, mletého masa a železného šrotu, kde skončí všechny nynější sklízecí stroje, zejména kombajny.
šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B179121418202291

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс
Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L-159Kloubové letadloLétající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silnice