Vertikální chrlič intelektuálů

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Vertikální chrlič intelektuálů (dále jen VChI) funguje podobně jako interkontinentální hnojomet, až na to, že nepřepravuje hnůj, ale pracující inteligenci (a také nepracující inteligenci), a tu nedopravuje interkontinentálně, ale vertikálně, přesněji řečeno po nakloněné rovině vzhůru se zdvihem 28 metrů, přičemž délka VChI je nějakých 37 metrů. VChI vychrlí denně mnoho tisíc intelektuálů a další tisíce iniciativních blbců nadopovaných včerejším zpravodajstvím ČT24, kteří se rozptýlí do ulic Starého Města pražského, nejprve zamíří do různých fakult, knihoven a do různých úřadů, aby pak v době oběda a večer vytvořili kulturní frontu v Pražské lumpenkavárně.

Jakékoliv heslo na téma Vertikální chrlič intelektuálů byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png
Vytížení VChI kolem 9.00

Podle mnoha konspiračních teorií šířených ruskou ambasádou, vede VChI ze samotného pekla, čemuž se vzhledem k celkem nevelké hloubce počátku VChI a vzhledem k známým termodynamickým vlastnostem pekla nechce věřit, ovšem sovětští odborníci k tomuto tvrzení mají své důvody podepřené tím, že v Moskvě v místě, které zná jen KGB a Putin, jsou uloženy kompletní kopie přísně tajné technické a stavební dokumentace VChI.

Provoz[edit | edit source]

VChI je v provozu 19 hodin denně, od velmi časného rána do půlnoci. První čtyři hodiny své činnosti však žádné intelektuály nechrlí, poté však jede na plné obrátky, často jsou v provozu i dva dopravníky pro směr vzhůru vedle sebe. Naopak v posledních hodinách dne je VChI účinnější v reverzním módu, čímž se dočasně snižuje koncentrace intelektuálů a pracujících i nepracujících inteligentů v prostoru Starého Města. To je nutné z důvodu potřebné regenerace kavárenských povalečů notně posilněných alkoholem. Přitom však platí, že počet intelektuálů, jež VChI dopraví večer dolů, je nižší než počet těch, jež dopoledne i v brzkém odpoledni vychrlí nahoru.

Dokud byl VChI provozován s původní sovětskou technologií, byla jeho kapacita výrazně vyšší než nyní, kdy rekonstruovaný VChI splňuje všechny normy Evropské unie, chránícími životní prostředí před nadlimitními koncentracemi intelektuálů. I tak ale není současná kapacita VChI zcela využita, přesto je jeho provoz dostatečný k tomu, aby ovlivnil intelektuální klima v celé Praze. Ve VChI je také zabudována funkce automatického ředění zahraničními turisty, jež bývá aktivována především ve večerních hodinách.

Efekt[edit | edit source]

Bylo zjištěno, že činnost VChI významně ovlivňuje koncentraci intelektuálů, čím blíže VChI, tím vyšší. Pomyslné epicentrum výskytu úředníků, filosofů a umělců se nachází pod křižovatkou ulic Kaprova a Valentinská. Proto v jeho blízkosti sídlí takové proslulé podvratné instituce, z nichž na prvním místě musí být jmenována nejfakultovatější ze všech faukult – Filozofická fakulta Univerzity Karlovy; dále je zde Vysoká škola uměleckoprůmyslová (lidově zvaná Umprum); Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská; Právnická fakulta; Městská knihovna; Národní knihovna; Rudolfinum; Magistrát hlavního města Prahy; Pražská Křižovatka; Café Montmartre; Café Krásný ztráty (mezitím již přejmenováno); Studentský kostel Nejsvětějšího Salvátora; evangelický kostel U Salvátora; Divadlo na Zábradlí; Pražská konzervatoř; Studio Damúza a mnoho dalších.

Historická sekce Vědeckého týmu Necyklopedie upozorňuje na to, že v poloze VChI stával někdejší kostel svatého Valentina zrušený v roce 1784. Svatý Valentin byl tehdy uctíván hlavně jako patron proti zimnici. VChI tak ani nemohl využívat staroměstský mistr popravčí, který musel tuto lokalitu obývat a zde být i pohřben, ani k tomu však VChI nemohl být využit. Kdyby však býval mohl, zařadil by se pražský kat také mezi intelektuály z pražské lumpenkavárny.

Umístění VChI však asi nebylo voleno záměrně do míst bývalého kostela, ba dokonce se ani nedochovala nálezová zpráva ozřejmující, zda při výkopech spojených s budováním VChI byly odhaleny nějaké pozůstatky kostela. V každém případě je VChI zařízením nekonfesním, chrlícím nikoliv pouze katolické intelektuály, ale také intelektuály protestantské, bezbožné, satanistické, jehovistické, mormonské, pohanské, židovské, muslimské, hinduistické, buddhistické a jiné.

Báseň skrytá za prodejnou tabáku:

Již neplatí co zastara
Nový čas na orloji bije
Ať třeba sněží na rafije
Náš Únor patří do jara.

Historie[edit | edit source]

Dopravní podnik Hlavního města Prahy, a. s. provozuje VChI pod kódovým označením „stanice metra Staroměstská“, ultrasupertajně dokonce pod zktatkou SM. Stanice je kamuflována rudou barvou, takže dolních deset miliónů cestujících, kteří tudy pouze projíždějí, nemají nejmenší tušení, že jsou svědky rozsáhlého spiknutí, jehož kořeny sahají až na Wall Street. Ani komunisté, kteří stanici vybudovali v srpnu 1978 u příležitosti 10. výročí bratrské pomoci vojsk Varšavské smlouvy a ještě ji navíc vyzdobili mozaikou a básní oslavující události 25. února 1948, neměli ponětí, komu celé toto technické zařízení ve skutečnosti prospívá.

Google uncyc.jpg Vertikální chrlič intelektuálů na googleTohle je nejlepší článek na téma „Vertikální chrlič intelektuálů“ na celým internetu.
Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanRuská ruletaŠukafonT-72Metro v TaganskuTetrisTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс
šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMJaroslav ŠtěpánekŠrotlinerAbout me

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22140150165174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetraTramvaje v Práglu1789121418202241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1L2Letecké linky PID

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení