Waldorfská škola (stanice metra v Praze)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Digitální fotoaparát.png Tomuto článku sa nedostává fotka. Kdo béváte het, bléskněte to.

Stanice metra Waldorfská škola se nachází mezi stanicemi Jinonice a Nové Butovice. Veřejnosti byla otevřena 29. února 2011. Navrhovaný název byl Nechutná jídelna. Stanice se nachází v sídlišti Jinonice, a to přímo pod budovou zdejší waldorfské školy (228/9).

Historie[edit]

Její podobu navrhla zdejší učitelka výtvarné výchovy, i když se proslýchá, že nákres zhotovil jeden z jejích žáků, když měl kreslit řeckou Akropoli.

Návrh na stavbu stanice podal zdejší ředitel, kterému se zdálo, že od metra Jinonice to je do školy daleko. Protože ale věděl, že takováhle pitomost by rozhodně neprošla, spolu s několika dalšími dal projektu krycí název Nová škola[1] a začal střádat na novou stanici prostřednictvím veřejné sbírky a jednoho benefičního koncertu. (Přispívat můžete na účet 5171646001/5500.) Rodiče v bláhové představě, že se bude stavět nová škola, hojně přispívali, a tak po čase bylo dost peněz na postavení nové stanice.

Stanice byla otevřena 29. 2. 2011 v 10:00. V 10:30 bylo do nemocnice Motol bylo převezeno 14 cestujících a dva strojvůdci po čelní srážce, která následovala po slavnostní jízdě. Oba strojvůdci jsou mrtvi. Policie pátrá, kdo sakra tu pitomou stanici plánoval.

Poloha[edit]

Stanice se nachází pod zmíněnou budovou, a to v prostorách bývalých sklepů. Jako jediná stanice v Praze má pouze jednu kolej . Zajíždí se sem pouze na požádání, tj. pokud zde chcete vystoupit, musíte ve stanici Jinonice či Nové Butovice stisknout tlačítko STOP (tlačítka, která do té doby ve vozech metra nebyla, byla též zakoupena z veřejné sbírky). Vlaky, které zde nezastavují, mezi jmenovanými stanicemi projíždí přímým tunelem, který fungoval před únorem 2011.


Výstupy[edit]

Výstup má stanice jeden, a to po pevném schodišti čítající 30 stupňů, které vede do hlavního vestibulu školy - tj. před šatnu prvňáků. Škola uvažuje, že z výdělku z nejbližšího jarmarku zakoupí plošinu pro osoby se sníženou možností pohybu.

Možné přestupy[edit]

V současné době není ze stanice možný žádný přestup na jinou městskou dopravu, ovšem škola uvažuje o zavedení lanovky ze své dolní do horní budovy.

Výstavba; vedení tunelu[edit]

Ze stanice Jinonice je tunel veden prudkou jednokolejnou odbočkou, která zatáčí přímo ke škole. Ze stanice Waldorfská škola míří opět přímo k Novým Btovicím (vrtáním tunelu sice byla poškozena Jinonická sokolovna, ale to nevadí, protože tělocvik je nově na nástupišti stanice - 100 metrů je dost), na Nových Butovicích ale kolej ústí v protisměru (to si dopraváci umědomili až po slavnostní první jízdě (vlastně původně slavnostní jízdě)). To samé se děje i na Jinonicích.

To znamená, že když někdo chce ve Waldorfské škole vystoupit, způsobí v Pražském metru pořádnej bordel. (Na stanici Jinonice tedy strojvůdci rádi hlásí příští stanice Waldorfská škola, prosíme nevystupujte, a když už na jmenovaném místě skončí, ozývá se ,,příští stanice Nové Butovice, absolutní konečná...)

Čtěte více v článku • Ropid
šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMJaroslav ŠtěpánekŠrotliner

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetraTramvaje v Práglu1789121418202241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení