Transflorenská magistrála

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Dokud ještě fungovaly výpravčí, byly speciálně cvičené k tomu, aby vypravily vlak přesně před vaším nosem.
Na plánku metra je Florenc uvedena jako obyčejná přestupní stanice. Tomu ale tak není.
Běžci mají proč se snažit, metro jezdí ve velmi dlouhých intervalech. Číselný ukazatel ukazuje, za jak dlouho přijede další metro
Davy sportovců se bouří - ujelo jim metro

Transflorentská magistrála, mylně nazývaná např. přestupní chodba, je běžecká trať spojujíci stanice pražského metra Florenc (trasa C) a Florenc (trasa B). Jak zjistil Vědecký tým Necyklopedie, je dlouhá 20 kilometrů (DP Praha však uvádí jen 200 metrů).

Už z pouhého popisu této trati je jasné, že nejde o žádnou vycházkovou cestičku růžovým sadem.

  • Po překonání krátkých pohyblivých schodů vedoucích ze stanice Céčka následuje dlouhá mírně klesající sprintérská dráha.
  • Po prudké zatáčce býval prudký svah dolů; z důvodu častých ztížností starých bab a dědků, pro které byl téměř neschůdný musel být odstraněn a nahrazen dalšími pohyblivými schody. To se ale nelíbilo olympionikům ve slalomu, kteří sem chodili trénovat na kolečkových lyžích a kličkovali mezi cestujícími. Ředitel DPP se hájí tím, že si můžou v tlačenici při nástupu na eskalátor vyzkoušet i box.
  • Po sjetí schodů se musíte natlačit do úzké chodby, která vás výrazně zpomalí – zde si vyzkoušíte tedy i pomalejší maraton. Z tohoto důvodu byla vybudována i druhá, vedlejší úzká chodba, která ale není dodnes skoro vůbec využívána, protože je o cca 20 kroků dál.
  • Po protlačení se dráhou maratonu máte na výběr: Buď si můžete zkusit skok daleký z pevných schodů nebo nově vybudovaný mozkotřas, který je ale prezentován jako výtah.
  • Nakonec si můžete na dolním nástupišti Béčka procvičit i své hlasivky, a to když zjistíte, že přes veškerou snahu vám opět vaše metro přesně na vteřinu ujelo, a vy musíte počkat na další.