Léčebna pro alergiky v růžové zahradě

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ordinace je nejdůležitějším předmětem zpráv


Léčebna pro alergiky v růžové zahradě
Léčebna pro alergiky v růžové zahradě
základní data
styl seriál
stát Česko
rok 2000 - 2017
délka 15697 minut
formát gif
produkce TV Hovna
námět vodka
scénář ztratil se
režie není
hrají Cinik jako majitel pozemku se zahradou, Zita, Majzlík, Řezák, Šukáčová

Léčebna pro alergiky v růžové zahradě je původní český sereál z alergologického prostředí, vysílaný dvakrát týdně. Děj se odehrává ve fiktivní obci Praha, a vypráví příběhy několika alergologů, kteří se snaží odstranit obrovskou zahradu s lučním kvítím, jež jim trošku odrazuje pacienty.

Série[edit]

Seriál byl zatím odvysílán v 18 sériích, neustále jsou však natáčeny nové díly, konečný počet je ovšem dvacet.(Pokud to někdo zase nezvrtá.)
V plánu byla původně jen 1 série, ale protože nikdo ze štábu neumí číst ani psát, natožpak počítat, se jich natočilo mnohem víc.

1. série[edit]

V pilotním díle je zobrazen nákup domu určeném k ordinaci, který probíhal pozdě na podzim. Děj přeskakuje čtyři měsíce výstavby, a ukazuje, jak si vyděšená Zita (jedna z hlavních postav, na obrázku napravo nahoře od nápisu) všímá rašících růží, které tam vysel majitel pozemku všude kolem ordinace.
V dalších dílech jsou hlavním dějem dávící se pacienti, ale hlavně Zita, Řezák a Majzlík (další hlavní hrdinové, Majzlík 1. zleva, Řezák 1. zprava) snažící se zlikvidovat růže všemožnými způsoby. Zkouší postupně motorovou pilu, kalašnikov, molotovův koktejl a dynamit (měli zkusit kladivo, tupci), nic však nezafunguje, protože růže jsou, co se výdrže týče, svině.

2. série[edit]

V prvním dvojdíle série podávají na vlastníka pozemku žalobu.
V posledním díle jim přijde pozvání k soudu.
Mezitím se jím daří získat pacienty, které nalákají na to, že z růží dostanou ještě silnější alergii, která přebije jejich původní problém.

3. série[edit]

V prvním díle již vyhrají soud o vykácení, ale protože se majitel odvolá, odloží se další soud na nějakou chvíli.
Jako prozatímní opatření se ordinace přesune jinam (přesněji řečeno do prdele), kam do ní překvapivě moc pacientů nechodí.

4. série[edit]

V této sérii se nic zajímavého nedělo. Popravdě řečeno byly na kamerách závažné technické chyby (zapomněli oddělat záklopky), takže se na obrazovkách místo seriálu zobrazovala pouze černá plocha.

5. série[edit]

Již v prvním díle zemřela Zita, protože od Řezáka zjistila, že je silně alergická na růže, a tudíž by touhle dobou měla být dávno tuhá. Majitel zahrady svými argumenty, proč zachovat růžovou zahradu, tak naštve Řezáka a Majzlíka, že na něj hodí bobek (doslova) a přemigrují do jižního Moravstánu, kde začnou novou kariéru jako lovci velryb.

6. série[edit]

Má podobný problém, jako 4. série. Tentokrát to však nejsou záklopky na kamerách, ale to, že celá série se natáčela na starou Nokii, která zůstala po Zitě. Z tohoto důvodu ji diváci nikdy neviděli v televizi. Dostupná je ovšem na webovkách [www.staranokienenatacispatne.cz].

7. série[edit]

Na začátku této série Majzlík s Řezákem uloví tak velkou velrybu, že pozvou sousední ostrov, aby jim ji pomohli sníst. Zbytky jim pomůže uvařit Ladislav Hruška. Toto je zhrnutí děje celé 7. série. Snad krom 6248. dílu, kdy kameraman usnul, a tak místo Ládi zabírá hvězdnou oblohu.


8. série[edit]

Bude o lovu velryb. Při této potřebné činnosti jsou hlavní hrdinové naverbováni nejmenovanou společností a stěhují se na utajený ostrov. Majzlík se po neshodách v počítačovém kroužku přejmenovává na Bena Linuxe.

9. série[edit]

9. série začíná pádem dopravního letadla na ostrov...

10. série[edit]

Majzlík a Řezák vystupují z Wehrmachtu. Ovšem Áda jim to chce zarazit. Nemůže je ale najít.

11. série[edit]

Majzlík s Řezákem rozebírají letadlo a z jeho zbytků staví dům. Ten jim ovšem připomíná ordinaci, takže ho polijí zbylým leteckým benzinem a zapalí. Ovšem na spáleništi se usídlí pavouci. Ty se jim pak do konce série jaksi nepodaří vyhnat.

12. série[edit]

Na obrazovce se podruhé objeví Láďa Hruška tentokrát ve spolupráci s Jirkou Babicou a pomáhají hrdinům s rozebráním zbytku letadla. Ve vraku najdou zbytky kečupů. Ten zapečou s těstovinami a nazvou to AgroBio. Všichni se tváří jak jim to chutná, s tím, že potom, co vypnou kamery, všechno vykypou. Ty však kameraman nevypne a tak se diváci této série stanou svědky zázraku. Místo kde zbytek té blemcanice vykypou (a které je shodou okolností místo kde spálili dům a usídlili se tam pavouci) se očistí a všichni pavouci naskáčou do moře.

13. série[edit]

Protože všichni diváci (ženy nad 40 let) jsou pověrčiví, TV Hovna se rozhodne 13. sérii vynechat. Místo ní běží na obrazovce reklamy. Toho si však nikdo nevšimne, protože všichni usnou před seriálem zrovna u reklam a vzbudí je až jejich manžel, když se chce jít dívat na... ehm...

14. série[edit]

Z trosek dopravního letadla se jim podaří vyštrachat telefon. Když jim ovšem začne volat Áda zahodí ho do moře. Do moře tak pustí elektriku a zabijí 5 velryb. Ty vytáhnou navrch do jeskyně. Když spočítají, že jim maso vyjde na 3 roky, pozvou okolní ostrovy.

15. série[edit]

Okolní ostrovy (vlastně jejich obyvatelé) konzumují velryby. Nemohou však najít příbory. Vrací se tedy domů a přiberou nějaké kámoše, kteří si příbory zapomenou taky atd. tak se z pěti let stanou 2 dny. Zvrtne se to, když okolní kmeny zjistí, že jiné jídlo na ostrově není. Snaží se sníst Majzlíka s Řezákem. Ti se ukryjí a jakmile se domorodci rozhodnou odejít na nejbližší ostrov, vylezou a začnou znova obnovovat zásoby velryb.

16. série[edit]

V této sérii ztroskotají tři lodě a 12 letadel. Tohoto faktu se snaží naši hrdinové využít a vybudují si letiště i přístav. Díky této aktivitě si jich však povšimnou domorodci. Pomocí kulometů z ruských letounů Se jim však podaří domorodce zlikvidovat. Vyloví ovšem ženu. Na tu však uvalí zákaz, který po 2 dnech oba tajně (a zároveň) poruší. Když se uvidí při střídání poloh, radši ji zabijí. Ženu geniálně ztvárnila L. Šukáčová.

17. série[edit]

Majzlík s Řezákem pěstují palmu olejnou. Jelikož je to "velké FujFuj" přijdou k nim Greanpeace. Ti celou plantáž vykácejí a nasadí jim tam popínavé růže. Série končí tím, že Majzlík s Řezáčem klečí v trní s rukama a pohledem k obloze a klejí. Nikdo neví, jestli proto, že je strašně bolí v těch růžích klečet, nebo snad proto, že jim to připomíná nešťastný případ ordinace nebo nedejbože zesnulou Zitu.

18. série[edit]

Po ztroskotání dalších letadel a lodí v předcházejících sériích se konečně ukázala zajímavá informace a to že ostrov byl poválečným útočištěm vůdceho Ády. Ten se rozhodl všechny popravit. Nebyli totiž schovaní v bunkru jako on. Přestože se na ostrově lovily velryby, tak tam bylo takové horko a slunce pražilo, že všichni zčernali a Áda si je spletl s romy. Než to ale stihl, tak v plném zdraví najednou zemřel na chřipku.

19. série[edit]

Natáčení této série se ujímá Moravská osvobozenecká armáda, takže se dějová linka již tak pokulhávající rozpadne úplně. Řezák a Majzlík vrací do Prahy kde se snaží zničit růže, takže si vybírají nástroje. Zde citlivě zasáhla MOA a místo tradičních nástrojů volí například bojové šaliny a kulomety. Po odvysílání prvního dílu se centrála MOA zhroutila, protože měla spoustu nových zjemců, zvláště řidičů bojových šalin.

20. série[edit]

Po odvysílání 19. série a po jejím úspěchu si na tento seriál koupila práva opět TV Hovna. V prvním díle se opět setkáváme s hlavními hrdiny Řezákem a Majzlíkem. Leží totálně ožralí u hrobu Zity, větší problém ovšem je, že je najde policie. Ta je zbaví svépravnosti, a také pozemku. Ten se snaží po zbytek série získat, až v závěrečné scéně hodí naštvaný Majzlík za asistence Řezáče kladivo po ordinaci. Oba ovšem mají mizernou jak trefu, že kladivo spadne na střechu altánu, odkud sjede až na růžemi porostlý trávník. Růže v tu chvíli zmizí a prokletí zahrady se zruší. Tím tento nekonečný seriál končí.

Ocenění[edit]

Léčebna pro alergiky v růžové zahradě byla nominována na spoustu prestižních cen doma i ve světě. Ve Venezuelském Caracasu obdržela prestižní cenu Esmeralda za rok 2010. Juan Carlos Alarcón, Nacarid Escalona a Miguel Augusto Rodriguez dokonce Léčebnu pro alergiky v růžové zahradě označili za českou Soñar no Cuesta Nada. Při sledování seriálu hrozí postižení SVEN faktorem, stupeň nebezpečí 8 - 9.


Obsazení[edit]

Stříbra Evovská
Lukáš Hejhejlík
Petr Pomalý
Jan Čínský „alias: Čenský“
Martin Nestránský
a další individua.

Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesnici • čurák SimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě