Šmoulové (seriál)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Šmoulové (druh).

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Šmoulové
základní data
styl akční, dobrodružné fantasy
stát Irsko
rok 1980
délka epizody mají cca 20 - 25 minut
formát FAT32
určeno pro inteligentní dospělé publikum a děti od 10ti let
produkce Justin Bieber
námět Peyo
scénář Peyo
režie Gargamel
hrají Šmoulové, Gargamel...

Šmoulové jsou akčně-dobrobrodružný seriál s prvky fantasy, jehož hlavními hrdiny jsou malí modří skřítkové obdaření mimořádně vysokou inteligencí, kteří si říkají Šmoulové. Autorem seriálu je belgický filozof Peyo, jenž se prostřednictvím šmoulů rozhodl ukázat, jak by mohla lidská společnost vypadat, kdyby nebyla tak moc hloupá.

Děj[edit | edit source]

Seriál se odehrává v Irské krajině, konkrétně na severovýchodě oblasti zvané Ring of Kerry a jeho děj je zasazen do období středověku. Šmoulové mají ve zdejších lesích ukrytou svoji vesničku, kde si žijí na první pohled idylickým životem. Všichni jsou jako jedna velká rodina a jejich lídrem je neobyčejně moudrý Taťka Šmoula.

Poklidný život Šmoulů je však velmi často narušován. Stále jsou nuceni bojovat s přírodními katastrofami, závažnými problémy a nezřídka i se svojí vlastní hloupostí. Ze všeho nejvíce se však potýkají s velkým počtem idiotů žijících v blízkém okolí, jimž bezkonkurenčně kraluje největší místní dement Gargamel, který je na ně ještě obzvláště vysazen. Tyto existence s IQ na úrovni lahve od piva jim dokážou zavařit ze všeho nejvíce. Z těchto důvodů se tedy Šmoulové rozhodně nenudí.

Kritika[edit | edit source]

Šmoulové jsou obecně dobře hodnoceným seriálem. Někteří kritici ovšem tvrdí, že děj seriálu je na průměrného dospělého diváka až příliš složitý. Často je také zmíňováno, že lidé jsou v něm vyobrazování jako ještě větší idioti, než jakými jsou doopravdy.

Postavy[edit | edit source]

Šmoulové[edit | edit source]

 • Taťka Šmoula — Vůdce všech šmoulů. Jako jediný nosí červené oblečení a bílé vousy. Je mimořádně moudrý a výborně ovládá magii.
 • Šmoulinka — Jedna z mála ženských postav ve vesničce.
 • Koumák — Nejinteligentnější Šmoula vůbec. Tedy samozřejmě až po Taťkovi. Minimálně ze svého vlastního pohledu. Je to velký spisovatel a jeho knihy jako třeba Koumák střed vesmíru, Koumák vše umí nejlíp, Poslouchejte Koumáka a budete chytřejší a další jsou mezi Šmouly velice oblíbené. Za jejich oblíbeností stojí nikoliv jejich obsah, ale jejich tloušťka, díky které výborně slouží na podložení špatně stojící skříně, jako těžítko, či k řadě jiných účelů, mimo čtení.
 • Nešika – Na co sáhne, to zkurví tak, jak to nikdo nedovede. Na druhou stranu je ale daleko chytřejší než Koumák.
 • Fešák – Nejkrásnější Šmoula zamilovaný sám do sebe. Svým ne zrovna dobrým vzhledem se vždy trápil, dokud mu Šmoulové nenalepili na zrcátko obrázek Šmoulinky.
 • Mlsoun – Hlavní Šmoulí kuchař. Jeho úkolem je zasytit celou vesnici, což se mu daří i přestože si polovinu všeho jídla dává stranou pro sebe.
 • Šmoula MrněNormální dospělý Šmoula, až na to že nosí plenky, bryndák a používá dudlík.
 • Kurvil – Všechny stroje co vykutí, se za chvíli pokurví.
 • Šprýmař – Nejhloupější šmoula ze všech. Celou vesnici neustále obtěžuje svými vybuchujícími dárky a nejrůznějšími schválnostmi, které jsou mnohdy opravdu už hodně za hranou. Pokud ovšem některý ze šmoulů zkusí některý z jeho oblíbených vtípků na něm, okamžitě se rozbrečí a utíká za Taťkou, kde potom celý den fňuká, jak jsou na něj všichni zlí.
 • Trumpetka – Druhý nejhloupější šmoula. Přestože to s trumpetou umí stejně, jako David Guetta s mixážním pultem, nenechá si to rozmluvit a stále bude na ni hrát, dokud ho to nepřestane bavit. Případně dokud to nepřestane bavit všechny ostatní.

Idioti[edit | edit source]

 • Gargamel – Absolutně největší dement široko daleko. Proto aby pochytal a zničil všechny Šmouly je schopen udělat cokoliv.
 • Baltazar – Gargamelův strýc. Špekoun, který se ani nedokaže ohnout a velmi nerad opouští svůj rozlehlý zámek, protože je to příliš namáhavé. Gargamel ho často navštěvuje a neustále otravuje s prosbami o pomoc se šmouly.
 • Hogata – Vítězka soutěže krásy. Tedy v tom smyslu, že by zvolena tou nejhnusnější soutěžící všech dob. Na její hlavě je toho stejně jako vevnitř, a proto nosí paruku. Po Šmoulech jde, protože z nich chce udělat lektvar, jenž by ji dal krásu.
 • Chlorhydrys - Tato stará panna z nějakého blíže neurčeného důvodu zkrátka nemůže vystát lásku. A proto usiluje o její celosvětové zničení.


Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesniciSimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě