Pat a Mat

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Pat a Mat jsou hned po Evě a Vaškovi nejznámějším českým manželským párem. V průběhu 20. století se stali hlavními podpůrci homosexuality v tehdejším Československu a demonstranty pražské a bratislavské mentality. Proslavili se svou vynalézavostí a zcela revolučním způsobem řešení problémů. Třeba též dodat, že Pat a Mat byli počati Vladimírem Jiránkem a Lubomírem Benešem v roce 1976.

Původ[edit]

Jednání Gasparova s Putinem

Původní myšlenku na vytvoření dvou homosexuálních figurek nevalné inteligence dostal světoznámý šachista Garry Kasparov při jednom z mnoha hašišových mejdanů, které pořádal pravidelně s Vladimírem Putinem. Zvolil tedy jména, která mu byla nejbližší a dále se snažil nějak vystihnout jejich charakter. Záliba v řešení zdánlivě neřešitelných problémů a porážení zdánlivě nezdolatelných soupeřů (jako např. akvárium nebo automat na limonádu) se přímo nabízelo.

Cesta na vrchol[edit]

P&M na stavbě

Pat a Mat si během své kariéry prožili mnoho světlých i smutných chvil. Zvlášť velká krize nastala při natáčení jejich světoznámého seriálu A je to!. Komunistům se tehdy nelíbil tvar skvrny v dolní část Matova levého oka. Dle jejich názoru byl příliš západní a absolutně se neshodoval s přísnými nároky tehdejšího režimu. Celá situace se vyřešila poté, co Mat absolvoval finančně velice náročnou operaci sítnice, kvůli které muselo být natáčení seriálu na dva měsíce přerušeno.

Herci[edit]

Ač se to možná nezdá, v osobním životě jsou oba slavní herci zcela odlišnými osobnostmi. Názorně to mapuje server atlas.cz při jednom z rozhovorů s nimi. Zatímco Mat, manuálně zručný sportovec, chtěl vždycky hrát závodně kroket, Pat měl poněkud prozaičtější cíle - proslavit se v pornoprůmyslu, coby herec gay porna. Avšak zatímco Mat se kvůli svým přetrvávajícím zrakovým potížím nemůže zmiňovanému sportu věnovat naplno, Pata naopak trápí velikost jeho přirození. Tuto vadu by měla jednou provždy odstranit plastická operace, na kterou se chystá v listopadu letošního roku. "Uříznou mi kus mého nosu a získaný materiál mi použijí ke zvětšení penisu," uvedl exkluzivně pro atlas.cz. Uvidíme tedy, jak se oběma jejich plány vydaří.

Úspěchy[edit]

Efektivní využití poznatků P&M v praxi
  • Díky svým nesčetným hereckým úspěchům se stali vlivnými osobnostmi na poli českého šoubyznysu. Oba jsou již nyní finančně zajištěni až do své smrti, a to navzdory faktu, že technicky vzato ani umřít nemohou.
  • Účinkovali v seriálu A je to!, který je pravděpodobně nejvíce zpopularizoval. Jako poradce je chtěl zaměstnat dokonce i tehdejši československý prezident Gustáv Husák.
  • Jejich technologická řešení použají v současnosti např. čeští silničáři, jejichž cíl postavit nejnebezpečnější dálnici v EU bezpochyby splnili - dálnice D1.

Ohlasy v zahraničí[edit]

Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesnici • čurák SimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě