Účetnické humoresky

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Metla.png

Tento článek je potřeba pěkně dojebat a upravit.

Potřebné úpravy: nebyly zadány

Tento přelomový seriál vypráví humorné příběhy osazenstva openspace účetní firmy za třetí republiky.

Celému týmu velí starý žid Šmikmaus, který by si pro korunu nechal dělat trepanaci lebky, což z něj činí člověka na správném místě.

Nicméně ústřední postavou celého seriálu je turecký imigrant Kalif Harasim, kterému zde ze všeho nejvíc chybí jeho početný harém, tak se alespoň kurví(jeho oblíbenou balící frází je "Slečno, umíte udělat turka?"). Promiskuitní chování zvrhlíka nelibě nese jedna z jeho obětí, majitelka growshopu slečna Žaludmila, kterou ale nakonec utáhne na zlaté hodinky Adidos a v hustém křoví za účtárnou jí udělá dva roztomilé míšence.

Hospodyně Angelika Čurejová(před operací Andrej Čurej) má zálusk na firemního psa Agra, ze kterého chce udělat chutné steaky("Když nemáte prase, tak tam vražte psa") a tak předstírá city("Né tě fakt more miluju pyčo") k Tondovi Azbestíkovi, jehož jedinou starostí je obcházet s Agrem kolem účtárny a křičet "trhej", když zahlédne kontrolu z finančáku.

Celý seriál je doslova prošpikován veselými momenty, hned v prvním díle si kupříkladu Šmikmaus dobírá kolegu Pepu Mrože za jeho lysé kouty na hlavě. V jiném díle se zase Bedřich Bujarý z žertu převlékne do ženských šatů, čehož hbitě využije Kalif a Béďu zprzní kancelářskou sešívačkou.

V seriálu mnohokráte zazní sborově zpívaná budovatelská hymna "My jsme ten národ veselých účetníků":

My jsme ten národ veselých účetníků,
kdo chce srát nás, ten dostane do držky.
Ve dne v noci, podle zákoníku,
tunely tvoříme, ať leje či hřmí. Ač jsou celé humoresky příkladně multikulturní, po genderové stránce lehce zaostávají. Veškeré ženské postavy tvoří transsexuál Andrej, Kalifovy děvky a stará Šmikmausová. Mohl by tak lehce vzniknout dojem, že ženská je dobrá akorát do kuchyně nebo do postele, což je pravda.

Objevuje se zde i spousta epizodních postav, jako ministr Pádlo nebo nekrofil Ferda.

Celkově je seriál velice oblíbený, již se natočilo patnáct sérií a plánuje se dalších deset. Pro osvěžení děje prý několik postav umře, jistě to bude zábava.

Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něj alespoň něco málo dozvěděli.
Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesniciSimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě