Für Volk, Rasse und Hönig

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Cmelacci.jpg

Skandální odhalení[edit]

250px

Bílá, bílá

Další skandální odhalení Einsatzkommanda Eichler je zde. Nejen Landa, ale taky Čmelda a Brumda jsou neonacisté, ultrapravičáci a meganáckové.

Když pomineme skandál s celosvětovou rasovou svatou válkou, kterou vyhlásili oba čmeláci v písni Bílá, bílá, bílá, je naprosto zřejmé, že v řádění čmeláčích komand je skryt výrazný rasový podtext.

Analýza[edit]

Rasově jednotná rodina

Čmelda a Brumda pochází z tradičního rodinného prostředí. Rodina je rasově jednotná, otec je heterosexuální čmelák a matka je čmelákyně (označení "samička čmeláka" je genderově nespravedlivé a poukazuje na kopulační podstatu vztahu obou bytostí). Bydlí ve společné domácnosti, kterou s nimi nesdílejí ani narkomani, ani příbuzní, ani přátelé z předchozího výkonu trestu. Doma musejí být pravidelně do pěti. Právě z takových rigidních poměrů se často vyvíjejí nejzarytější odpůrci multikulturního soužití.

Zhoubný tradicionalismus

Jedná se o tradicionalistickou rodinu, matka si hledí svého medu a otec pořád někde lítá. Dá se předpokládat, že i malí čmeláci byli infikováni touto vizí soužití natolik nekompatibilní s genderovou rovností. Kdyby otec byl například učitelem v mateřské školce a matka specialistkou na protitankové rakety, byl by obraz rodiny podstatně modernější a realističtější.

Genderová nevyrovnanost

Hlavní protagonisté sami tvoří genderově a menšinově nevyrovnanou komunitu. Blonďatý Brumda je navíc přímo prototypem nordického čmeláka. V neposlední řadě, oba jsou heterosexuální a v rodině není ani provozován incest.

Podrobná analýza[edit]

Z některých příhod, které čmeláci prožijí, zcela jasně vyplývá, že popírají základní myšlenky multikulturního soužití.

  1. V příhodě Kroupový: Brumda atakuje Berušku, že je houby beruška, když nemá puntíky. Jednoznačný pokus o segregaci na základě barvy pleti, v tomto případě barvy krovek.
  2. V epizodě Strašidlový: Raper a angažovaný Róm Pučmeloud obsadí domeček Čmelákových, aby tam zřídil squatt a sociálně-ekologické informační centrum. Čmeláci ho vyženou za pomoci větru (alegorie na použití otravných plynů).
  3. Epizoda Světluškový: Černý krtek je vyobrazen jako subjekt, který zničí Čmelákům domeček. Osoby tmavé barvy pleti tak epizoda prezentuje jako ničitele bytové výstavby.
  4. V epizodě Čtyřlístkový: Čmeláci uniknou ze sklenice, protože s sebou mají čtyřlístek. Odkaz na starogermánskou mystiku, tvarová podobnost čtyřlístku a hákového kříže.
  5. Epizoda Ubrečený: Pučmeloud se věnuje činnosti, která je odjakživa příznačná pro jeho etnikum a vykrádá byty. Čmeláci jej donutí odevzdat kořist a tím naruší jeho menšinovou emancipaci a sebeuvědomování. Zcela tak zničí jeho další vývoj útokem na jeho etnické vývojové kořeny.
  6. Epizoda Rohatý: Nejvýraznější projev čmeláčího extrémismu. Čmeláci natírají nabílo, co jim přijde pod ruku. Demonstrativně přebarví například duhového motýla (alegorie k násilným akcím proti queer pochodům homosexuálních spoluobčanů). Chytí je brouk Roháč, který symbolizuje neúnavnou a často nedoceňovanou práci represívních složek. Následně jsou oba čmeláci odsouzeni k veřejně prospěšným pracem.
  7. Úvodní epizoda Zlobivý: Blonďatý čmelák atakuje gaye motýla a ještě je na něj drzý.

Další výhrady[edit]

Další skupina výhrad směřuje k skrytým nebo naopak chybějícím podprahovým vjemům. Pruhovaný outfit obou rasistických čmeláků je jen jiné barevné provedení svetru od Thor Steinar. V úvodní znělce jsou zmíněny berušky, světlušky, čmeláci apod., přičemž nikdo nebere ohledu na gaye a Rómy. V písni Na políčku v jetelíčku se objevuje také sousloví „sosáčkama sosáme“, což je zřetelná propagace esesáků.

Rozkvetlá louka, po které se rasistický hmyz pohybuje, nereflektuje dostatečně aktuální hrozby globálního oteplování a může vyvolat falešný dojem, že příroda je už tak dost krásná a nepotřebuje chránit. Nejsou zachyceny žádné vymírající druhy, děj nekonči globální katastrofou. Na loukách nejsou vyznačeny cyklostezky a před cukrárnou v epizodě Bonbónová chybí parkovací místo pro vozíčkáře.

Závěr[edit]

Závadnost tohoto večerníčku svojí nenápadností zachází ještě dále než urážky biozemědělců v Krkonoškých pohádkách. Celkově lze pouze konstatovat, že nejen jedna píseň, ale celý večerníček o čmelákách je zralý na zásah bratrstva pravdy a lásky. Zákaz a šmitec. Narozdíl od progresívní pohádky o Křemílkovi a Vochomůrkovi, dvou gayích žijících v registrovaném svazku v chaloupce z biomasy, je tohle písek sypaný přímo do soukolí modernizace společnosti.

Hoď taky čučku na[edit]

Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesnici • čurák SimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě