Aktivní radiolokátor Věra

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Nevěra.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Radiolokátor Věra se dvěma vysunutými teleskopickými rameny příjímacích antén.

Aktivní systém Věra (v České armádě známý pod přezdívkou Bílá) je výrobek pardubické akciové společnosti ERA. Systém může jako nezávislý zdroj informací o vzdušné situaci plnit funkce kontrolního, záložního a bojového systému pro radarové systémy Řízení letového provozu Cs Air Force i civilní letecké dopravy.

Převratná novinka[edit | edit source]

Na rozdíl od doposud vyráběného "Pasivního radiolokátoru Věra" je novinka vybavena akustickým bojovým systémem. Na povel obsluhy může k letadlu vyslat silný zvuk (podobný ječení), který sledované letadlo okamžitě zlikviduje. Série zkoušek navíc dokázala, že Věra zničí i balistické rakety nesoucí atomové hlavice. Radar v Brdech již nebude třeba stavět. Nová administrativa Baracka Obamy rychle rozhodla, že protiraketová základna v ČR je zbytečná, neboť by pouze suplovala systém Věra. A to si Američtí vědci dost fandí.

Zařízení je dodáváno v celočerném profesionálním provedení. Maskování je prováděno formou změny nátěru, nebo látkovými imitacemi, podle požadavků zákazníka.

Podle systému Věra se v současnosti vyrábí i tranzistorové televizory Hana-Sonic Věrka ...

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Aktivní radiolokátor Věra na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png