50 Korun

From Necyklopedie
(Redirected from 50 korun)
Jump to navigation Jump to search
Dervokocur.png
50 korun.jpg
Reklama Drevokocúr

Dežo Lakatoš, známý spíše pod pseudonymem 50 Korun, je slovenský gangsta rapper cigánského původu a vyučený američtinář. Proslavil se alby „Get Rich or Die Tryin'“., „Bozaj ma v ric somár“, „The Massacre“, „Kokot drevený“ a „Hongala mi guľami“. Celosvětově prodal dohromady 33 333 333 nosičů. Lakatoš má image tvrdého chlapíka, v mládí žil v chudých poměrech a prodával drogy. V roce 2000 na něj byl spáchán pokus o vraždu, při kterém byl devětkrát zasažen projektilem ráže 9mm. Přežil a vysloužil si přezdívku Bulletproof (neprůstřelný). Je několikanásobně trestaný.

Kariéra[edit | edit source]

Vyrůstal v trebišovském ghettu „Kukurica Queens“ na východním Slovensku. V osmi letech se stal svědkem vraždy své vlastní matky. Otce nikdy nepoznal. A tak vyrůstal u prarodičů. Od 12 let dealoval crack a věnoval se boxování. Následoval vstup do vydavatelství Supraphon, pod nímž nahrál album „Power of the Koruna“, které však nevyšlo, jelikož na něj byl spáchán atentát, při němž málem zahynul.

Po vydání alba „Kokot drevený“ se stává komerčně nejúspěšnějším rapperem roku 2003 (To je prvočíslo). Poté se prosazuje i se svou značkou Drevokocúr, a to jak albem, tak založením oděvní značky, labelu a dalšího byznysu se značkou Drevokocúr. Výrobků s jeho signaturu je celá škála, od erotických pomůcek, přes kondomy, knihy, až po energetické nápoje. Je nejbohatším umělcem Hip-hopu...

Koncert v Praze[edit | edit source]

Zájem o rapového poloboha, za nímž stojí silný příběh "slovenského snu" plný boxu, drog, střílení a gangsterských historek, byl patrný již před sedmou hodinou, kdy se měly oficiálně otevřít brány T-Mobile arény. Doprava v Praze kolabovala.

Hudebníci formace Olympič zklamaně procházeli zákulisím arény, na pódium se jako předskupina nedostali. Spekulovalo se, že management 50 Koruny zrušil veškeré zvukové zkoušky a také o tom, že domácí „umělce“ sponzoruje jiná značka bot, než turné hlavní hvězdy, a proto dostali zákaz vystoupit.

Publikum se bavilo, jak to jen v ledovou plochou "vytápěné" hale šlo. "Rátam, že sa to tým pražským kokotom páči" prohodil 50 Korun ležérně ke kapele poté, co úvodní skladba skončila. A svou show nechal dál gradovat, až do závěrečné extáze.

Vliv na společnost[edit | edit source]

Životní příběh, pozoruhodné názory a také kvalitní texty jeho nahrávek zapříčinily, že se 50 Korun stal jednou z nejdůležitějších postav slovenského veřejného života. V poslední době 50 Korun často vydává nahrávky reagující na soudobá témata, kterými dokáže ovlivnit smýšlení svých mladých posluchačů. Zapříčinil tak například porážku Róberta Fica v posledních volbách díky singlům „Čorkár stary" a „Jemu jebe“.

Když Róbert Fico prodal část slovenského znaku, 50 Korun tento čin odsoudil a společně se svými přáteli preventivně ukradl další část a ze zbytku alespoň sloupal stříbrný lak, aby Fico už neměl co prodávat dál. O této akci následně složil singl „Počoroval“. Souhlas slovenské veřejnosti s tímto činem dokazuje fakt, že se dodnes nikdo nepokusil znak opravit.

Předpokládá se, že se 50 Korun stane v roce 2019 slovenským prezidentem. (ne, 2019 není prvočíslo)

Jeho bratr[edit | edit source]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo 50 Korun na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Jen málo lidí ví že 50koruna má staršího bratra. Jmenuje se Padoš a chodí po městečku zvaném Dubnyány. Je mu asi 80 let. Padošův mladší bratr ho nikdy neměl moc rád a proto na něj poslal své právníky, kteří z Padoša dostali poslední korunu. Proto Padoš také bydlí před jedním domem v již výše zmiňovaných Dubnyánech. Někdy ovšem spí i jinde (nepodařilo se zjistit kde). Spí v nejmodernějším pytli na brambory v celé galaxii (jen se čtyřmi dírami a nespočtem fleků). Dostává pěkný důchod, který si spoří v podobě pivního mozolu. Má také hudební nadání, vždy když má flašku piva v ruce tak zpívá dvakrát líp než jeho mladší bratr. Padoš je také velmi štědrý, rozdává co může – dokonce po mě hodil i poloplnou flašku piva.