Ernest Lieskovec

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ernest po svém postupu do první Superstár

„Dobrý den, jsem Ernesto, nová pohádková bytost.“

- Ernest Lieskovec

„Ernesto odjel do Bolívie, aby pokračoval v šíření revoluce.“

- Fidel Castro

Ernest Lieskovec, přezdívaný Šílený Ernesto je superhvězda, který se proslavil díky soutěži Česko hledá Superstár, kterou se stal právě on. Proslavil se díky svým superhitům Tři čuníci jdou, Cez Okno a v roce 2009 i písní Orchestrión. Všechny tyto písně vydal pod různými pseudonymy (Tři čuníci jdou vydal pod jménem Jaromír Nohavica, Cez Okno vydal jako Jaro Filip a Orchestrión jako Waldemar Matuška).

Kariéra[edit | edit source]

Do první řady Česko hledá Superstár přišel v roce 2004. Tam zazpíval svůj první singl Tři čuníci jdou a jasně postoupil dál. Ve finále to vypadalo, že jednoznačně vyhraje, bohužel mu vítězství ukradla Anička Dajdou. Ernest však byl chlap co z boje neutíká. O několik let později to zkusil znovu ve druhé řadě Česko hledá Superstár s písní Cez Okno a tentokrát zbyly z konkurence hovna. Ernest s naprostou převahou vyhrál. Zašel i do třetí řady Česko hledá Superstár, která byla naprosto přesnou kopií druhé řady. Tedy i vítěz byl stejný. I přesto však Ernesto neukojil svou potřebu stát se hvězdou a šel i do mezinárodní soutěže ČeskoSlovenská Superstár v obleku nemocného šílence který chce povraždit porotu, zfalšovat výsledky, aniž by ho přitom někdo viděl, vzít si bez dovolení vstupeku do Superstár a vyhrát. Mnoho lidí na castingu, když ho viděli v obleku přicházet, začalo utíkat. Když přišel před porotu, začal zpívat svou píseň Orchestrión. To už se ho lekla i porota a začala utíkat. Ernest na ně volal: "Oni říkali, že za to dostanu miliardový honoráře, tak kde jsou prachy?" To už ale pro něho přišli zřízenci z Bohnic a všem řekli, že Ernest utekl z jejich ústavu poté, co zjistil, že probíhá další casting na Superstár, a tudíž i skvělá příležitost oslnit publikum. No nic, snad mu to vyjde příště...

Charakteristické znaky[edit | edit source]

Ernest při jedné ze svých tanečních kreací

Pro Ernesta je charakteristický pozdrav a taneční variace. Vždy, když někam přijde všechny přítomné pozdraví takto:"Dobrý den, jsem Ernesto, nová pohádková bytost...", což se stalo mezinárodním zdravením všech jeho posluchačů. Velice zajímavý je také Ernestův tanec. Není divu, jeho učiteli byli tanečník Michael Jackson a Chuck Norris. Jackson naučil Ernesta pomateně rozhazovat horními končetinami a Chuck ho naučil rozhazovat dolními končetinami za svištění kulek. Díky tomuto tvrdému tréninku se stal Ernesto Superstár.

Ernestovy videoklipy[edit | edit source]

Soubor:Ernest Lieskovec - Cez OknoSoubor:Ernesto Lieskovec Tři čuníci