Ortel

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ortel (z německého Urteil, neboli rozsudek, kterýžto je druh soudního rozhodnutí, kterým se autoritativním způsobem vyslovuje výsledek soudního řízení ve věci samé) je česká hudební skupina, stylem se nachází někde mezi dechovkou, nacistickými pochodovými písněmi a pokus o duchovní osvětu národa českého. Za srdíčko vás pak kromě libých tónů mohou vzít i překrásné texty, které hudební soubor píše s Adolfem Hitlerem. Tomáš Ortel (hlavní postavička skupiny) totiž na základě vlastního dlouhodobého výzkumu zjistil, že konspirační teorie o útěku Adolfa Hitlera na Antarktidu se potvrdila jako pravdivá. A tak kapela za Adolfem každého půl roku jezdí a tahá z něj rozumy, které by se daly uložit to písňových textů. Kapela se výrazně staví na odpor migrantům z blízkého východu a ve volném čase se pak snaží postavit stroj času, aby se mohla vrátit do období nacistického Německa, zahrát na přehlídce Wehrmachtu a zároveň se tím umístit jako první český interpret, který nebyl nominován na pobyt v plynové komoře.

Svatba Tomáše Ortela[editovat | editovat zdroj]

Tomáš Ortel se jednoho dne zamiloval - a ano, jak jste nejspíš uhodli, jeho láska nebyl nikdo jiný než Hermann Göring. Bohužel uzavření šťastného registrovaného partnerství bránila smutná skutečnost - Hermann Göring už je nějaký ten pátek po smrti. Když Tomáš Ortel zašel na úřad s požadavkem o uzavření registrovaného partnerství s Hermannem Göringem, tak se k vlastnímu zděšení dozvěděl, že partnerství může uzavřít jen s živou osobou. Tuto bolestnou chvíli následovaly hluboké deprese a nakonec musel Göringa nahradit jeho nedokonalou kopií - Janou Purper.

Když už se Tomáš musel spokojit s milou Janou, tak se rozhodl, že alespoň ten svatební obřad (20. dubna 2018) se ponese v duchu uctění památky Hermanna Göringa, celý počin pak přes Skype sledoval Adolf Hitler, který zrovna slavil své 129. narozeniny. Svatební dvojice byla krásně vystrojená. Tomáš Ortel měl na sobě rytířský kostým a v rukou po celou dobu obřadu držel meč a štít, pro případ, že by náhodou krásnou chvíli narušila banda uprchlíků. Kvůli neustálému sevření meče a štítu také nastalo pár komplikací. Například omylem bodnul mečem oddávajícího kněze, kterého málem trefil do stehenní tepny. Naštěstí ho do ní trefil jen málem a tak mohl obřad pokračovat. Hned další svízel nastala, když chtěl nevěstě nasadit prsten a jelikož odmítal odložit své zbraně, tak mu nešťastnou náhodou prsten někam upadl a zakutálel se. Prsten se tedy musel nahradit drcpáskou (zip tie), pak už jen následoval novomanželský hajl, který zpečetil onen milostný svazek a svatba byla u šťastného konce. Všichni přítomní tleskali ve stoje byli dojati. Dokonce i Adolf Hitler, který byl vidět jen na obrazovce přes Skype, dojatě zahajloval a uronil jednu nebo dvě slzy. Takto skončila svatba Tomáše Ortela.

Ozbrojený Tomáš Ortel se svou nevěstou Janou Purper

Koncerty[editovat | editovat zdroj]

Za zmínku rozhodně stojí také koncerty hudební skupiny Ortel. Všechny se nesou v bojovém a vlasteneckém duchu a konají se v prostorách, kde se prodává pivo nanejvýš za dvacet pět korun, protože fanoušci Ortelu nejsou zrovna při penězích po zuřivé nákupní horečce, týkající se koronaviru. Všichni si totiž nakoupili těstoviny, rýži a Platana ve slevě.

Postup koncertu[editovat | editovat zdroj]

  1. Každý koncert vždy začíná skoro stejně a to promítáním některého z Hitlerových Norimberských projevů. Toto lidi nesmírným způsobem vyburcuje k počínajícím večerním radovánkám. Na konci promítání Norimberského projevu si fanoušci zvesela zahajlují a oddají se atmosféře momentálního klání.
  2. Tomáš Ortel vystoupí na pódium a vyjádří se k tomu, jaký byl Norimberský proces svinstvo, nespravedlnost a v celém rozsahu ho absolutně zavrhne. Pak si všichni přítomní opět zahajlují a povykují na Tomáše, jaký je hrdina, že v té dnešní temné době dovede ukázat pravdu, natřít to EU a proto Ortel a jeho fanoušky společnost zavrhuje. (už jim ovšem nedojde, že jsou společností zavržení, kvůli své tuposti a do nebe volajícímu nevkusu)
  3. Ozvou se první tóny legendárního otvíráku "Mešity" a dav se postupně v čerta obrátí.
  4. Zhruba v polovině koncertu je přestávka a všichni jdou na pívec. Před koncem přestávky vyjde kapela na pódium a vybírá sbírku na Adolfa Hitlera, aby neumrzl a neumřel hlady na Antarktidě.
  5. Po odehraných hitech koncert pomalu končí. Poté všichni přítomní hajlují, dokud je vlastník klubu nevyhodí na mráz, nebo se jim ruka absolutně neodkrví.

Dress code[editovat | editovat zdroj]

Dress code je velmi rozmanitý a nepsané pravidlo zní: "Vemte si na sebe cokoli nevkusného". Ideální dress code pro muže je ovšem o číslo menší Ortel merch, vojenské boty, maskáčové kapsáče, popřípadě maskáčová vesta s libovolnou nášivkou ortel. Uniforma SS je výhodou. Pro ženy platí podobná pravidla - o číslo menší merch a další "slušivé oblečení". U žen není výhodou SS uniforma, nýbrž postava Věstonické Venuše.

Fanbase a její identita[editovat | editovat zdroj]

Fanbase se dělí na dvě skupiny - muži a ženy. Něco jakože mezi, nebo jiné pohlaví, či jinak určenou genderovou identitu orteláci rychle zašlápnou do země. Fanbase se zpravidla vyznačuje hrdostí na svůj národ a na to, že dovedou (ve většině případů) mluvit stejným jazykem jako Tomáš Ortel, to jest federální lampasáčtinou, jenomže jí vzali trochu po svém a český jazyk není říznut slovenštinou, nýbrž němčinou a to ve většině případů slovy "Sieg heil", ta v ideálním případě zazní za každou větou. Fanoušci Ortelu pak považují Tomíka buď za nového Karla Kryla nebo nového Führera, který tu naší společnost odvede ze scestí a ze všech sraček, co sem EU nametla a konečně zajistí stavbu kostelů v Saudské Arábii. V politickém přesvědčení jsou pak fanoušsi v podstatě za jedno - všichni hromadně volí SPD, protože Českou stranu nacistickou na volebních lístcích nenalezli a tak se spokojili s Pitomiem Okamurou.

Muži[editovat | editovat zdroj]

Polovinu ortelácké fanbase tvoří muži, nebo spíš něco jim podobného. Fanoušci ortelu znají pouze dva typy účesu a to: Skinhead a Mullet. Tyto účesy dále kombinují s obtloustlou postavou navlečenou ve vojenské uniformě (styl tlustej buřt v tenkym střívku) s nášivkou skupiny Ortel. Tak jako Spiderman nosí oblek pod košilí, tak orteláci nosí o číslo menší merč pod uniformou. V ideálním případě z nich pak táhne Alpa, levná kolínská a hlavně odvaha a chrabrost...