Punk

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Adult Baby.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Ano, odpad není mrtvý a zůstane nám vždy po boku
Punkový životní styl je možný v každém věku.
Punkový životní styl je možný v každém věku.

Punk je odborný název pro odpad. Bohužel se tohle označení omylem vetřelo do podvědomí lidí jako hudební styl, ale fráze "poslouchat punk" nemá zdaleka nic společného s "poslouchat hudbu", spíš bychom to mohli přirovnat k frázím jako "spát u smetí" či "trávit život s kontejnerem". Lidé, kteří poslouchají punk či spí u popelnic, se sami označují jako punkeři. Můžeme se také setkat se synonymem ke slovu "punker", tím slovem je "bezdomovec". Na rozdíl od bezdomovců se ale punkeři pohybují ve smečkách. Organizovaně vybírají na ulicích peníze či naturálie za to, že vás přestanou nadále otravovat. Načež si poté za vysockované peníze zajdou do večerky koupit popřípadě ukrást lahvové pivo. Co nevysockují, to odcizí, proto je lepší se od nich držet dál.

Jak poznat punkera

Tvrdé vlasy se používají na rozbíjení vajíček a krájení chleba

Nejznámějším pankáčem u nás je známý sprosťák Karel Schwarzenberg .Ve většině případech naštěstí poznáte punkera rychleji, než vás začne obtěžovat. Typickými znaky jsou roztrhané kalhoty s přišpendlenými nášivkami, umělohmotné ostny rozesety různě po těle, jež mající obranný efekt, neboť, když se opilý punker skácí na zem a schoulí se, vypadá jako ježek. A jelikož se velká část punkerů hlásí také k anarchismu, tak jsou obtěžkáni řetězy a mají chronickou tendenci všude kreslit A v kruhu. Někteří si jsou dokonce schopni udělat na hlavě barevný pruh vlasů, o který si rozbíjejí vajíčka či na kterém si krájí chleba. Za zmínku stojí také to, že punkeří nejsou zrovna nejinteligentnější, ale pořád chytřejší než Hip-Hopeři .

Jak se bránit

Punkeři se shromažďují přes den hlavně ve městech u kašen, kde se chtějí okoupat či vyžebrat nějaký ten drobný, nebo přes noc u popelnic či kontejnerů, kde přespávají. Vysoká koncentrace punkerů byla naměřena i v Praze 666.

Pokud se punkerovi nevyhnete a on s vámi naváže kontakt, snažte se mluvit sprostě jako Karel Schwarzenberg, ať si nemyslí, že se nad ním povyšujete, a dejte mu pár drobných nebo mu dohoďte lepší kořist.