Sex Pistols

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Logo‎

Sex Pistols je britská punková kapela, která vznikla roku 1975. Založil ji zpěvák a Shnilý Johnny společně s Kuchařem Paulem, bubeníkem. Tato kapela je známá hlavně kvůli jejímu podání - jejich písničky, jak již z názvu vyplývá, souvisejí se sexem a s pistolemi.

Vznik[edit]

Paul se s Johnnym znal už léta, chodili spolu na střední. Jako každí studenti měli sen - založit si kapelu. Ale pořád se jim nedařilo, nemohli najít tu správnou inspiraci. Jednou, když zkoušeli u Johnnyho rodičů v garáži, zaslechli podivné zvuky. Šli za zdrojem a hle - přistihli Glena Matlocka společně s Paulovou přítelkyní in flagranti při milostném aktu. Ale místo toho, aby Paul Glenovi vynadal, poděkoval mu. Díky zvukům, které při aktu vydávali, dostali inspiraci. Tu, kterou potřebovali. A tak místo rány mezi oči dostal Glen pozvánku do kapely. A tak pojmenovali kapelu "Sex" a začali zkoušet.

Začátky byly sice těžké, ale prosadili se. Časem se k nim přidal i střelec jménem Steve Jones, díky kterému dostali pozvání na Sraz svobodných střelců, kde poprvé zahráli živě. Úspěch byl vysoký. A všudypřítomné zvuky výstřelů tomu daly nový šmrnc. Proto si kapela změnila název z původního "Sex" na "Sex Pistols". Po úspěchu u střelců se vydali hrát do klubů. Úspěch byl ještě větší a tam si jich všiml manažer, Malcoln McLaren. Jejich styl se jim líbil a pod podmínkou, že si občas taky bude moct zahrát na pódiu jim slíbil, že jim bude dělat manažera a zařídí nahrávání. A tak se i stalo. Nahráli pár desek a vydali se na mezinárodní turné. V roce 2006 skončila jejich působnost kvůli neschopnosti a vysoké námaze pohlavních orgánů.

Členové[edit]

Johnny Shnilý - hlavní "zpěvák"
Paul Kuchař - dozvuky, bicí
Steve Jones - střelba
Glen Matlock - druhý hlas zpěvu
Dále se vystřídalo mnoho ženských zpěvaček, ale jelikož jich bylo tak moc, tak je nebudu ani jmenovat.

Diskografie[edit]

Never Mind, Here Is the Blowjob (1977)
The Great Act (1979)
Kiss This (1992)

Ukázka z písně "InFlagranti in UK"[edit]

Ah ah ah ah in the UK,
ah ah oh ah oh,
aah oh ah ooh, 
ah oh ah ah In flagranti.

Závěrem[edit]

Díky tomu, že se tato kapela lišila od ostatních byla v mnoha státech cenzurovaná, nebo i úplně zakázaná. Avšak každý pravý Punker ji měl (a bude) mít vždy v srdci.