Dymytry

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Prometheus, jak hnojí pole

Dymytry, původně Jdemetři je česko-ruská Agrometalová kapela z Bálkovy lhoty, která svůj styl nejčastěji označuje jako Agro-metal. Skupina hraje od roku 2004. Její image je založená na traktorech z dílny Zetor, na rádoby kytarových riflích, melodických refrénech a předstíraném "zpěvu". Texty jsou mnohdy o tom, jak rádi jezdí na pole a hnojí je. Zároveň o agrární rodině a o vesnických zábavách.

O fanoušcích[edit | edit source]

Fanoušci této kapely neboli "Agro rodina" (převážně potomci z incestů a z neočekávaného početí náctiletých dívek zamipulovaných vůlí Agro-kultu svatého Zetörra)jsou velice agresivní jedinci, jakmile jim řeknete, že Dymytry nejsou nejlepší česká kapela, tak vás jsou schopni napíchnout na vidle a táhnout za traktorem přes půlku lhotky. Následuje dlouhá a nepříjemná smrt na tamním kopci hnoje či sena.

Na koncerty se ve většině případech dopravují pomocí traktorů značky Zetor, kterými ničí naše silnice. Bohužel, Policie je na ně krátká, protože ještě nenafasovali ochranné vesty proti vidlím, díky tomu jim prochází většina přestupků na našich silnicích.

Nedávno se objevil případ, kdy jejich fanda na přechodu málem přejel starou babičku a nadával jí do homobabky. Celou věc řeší soudruzi z facebookové stránky Zastavme Expanzi Agrometalu. K celé věci se vyjádřil i představitel stránky:

„To co se stalo té nebohé paní je otřesné, jde o barbaský čin, který nesmí být zapomenut a potrestán několika hodinovým poslechem Black Metalu

- Předseda JZD
Prometheus a jeho láska k vidlím

O kapele[edit | edit source]

„„Hrajeme agrometal, milujeme ho, zemřeme pro něj a budeme ho hrát dál navzdory všem blbejm kecům! Tahle scéna bude naše a jestli ne... No... Tak mi polibte prdel!“

      -Prometheus, zpěvák kapely a duchovní vůdce kultu svatého Zetörra

Obdivujeme Motollicu, Korn, Machine Head a spoustu jinejch kapel. Skládáme poklonu Slipknot, které jsme vykradli s nápadem masek! Je nám u prdele, že hrajou v maskách stejně jako Kiss, Lordi a desítky dalších, stejně je jednou vykrademe všechny. Budeme hrát agrometal a ničit vaše pole našimi traktory ať se vám to líbí, nebo ne!“

- Dymytry

Příběh:[edit | edit source]

Agráč přijede traktorem značky Zetor (cestou z pole), draka vyděsí svou maskou predátora, prohlásí ho za homodraka a zabije vidlemi. Ošuká princeznu (svou sestřenici), odveze jí domů a má s ní čtyři hloupé děti, které prohlašují, že kapela jejich táty je ta nejlepší na světě a ten který tvrdí opak je pozér.

Historie[edit | edit source]

2004

 • Počátky kapely sahají k roku 2004, kdy šli 3 cypové kydat do kravínu hnůj a řekli si, že by mohli založit kapelu, která by hrála a zpívala texty z těžkého života zemědělských cypů. Dle toho byl vymyšlen i název kapely Jdemetři, naneštěstí v kravíně potkali dalšího cypa, který projevil zájem hrát v kapele a přejmenovali se na Dymytry, z důvodu toho, že už nebyli tři. Potom našli ještě dalších pár cypů na poli, když ho hnojili a chtěli se přidat ke kapele.

2006

 • Vyšel debutový multisingl s názvem Byli jsme tři a zakoupen nový tourbus značky John Deere, značka Zetor nedokázala podávat tak dobré výkony při ničení komunikací a driftech na polích. Původní Zetor zůstal pouze jako symbol a modla a je k nahlédnutí v obci Bálkova Lhota v místní klubovně, která slouží rovněž jako oficiální kaple zasvěcena kultu sv. Zetörra.
  Tourbus kapely Dymytry.

2007

 • Od této doby začalo intenzivní hraní ve velkých družstvech a jiných menších agro-podnicích. Jejich poznávacím znakem se stávají převážně zničená pole po jejich koncertu. Kapela si také zkusila roli předkapely na výročním koncertu Michala Davida, který nemohl vystoupit, jelikož jejich fanoušci zničili plochu ke stání.

2008

 • Kapela změnila agro-managament. Za dobře odvedenou práci nového managementu mluví vystoupení na Maďarském Čobolfestu, na hlavní scéně v zajímavém čase. Většina přihlížejících dostala z jejich vystoupení virózu.
  Agrometalová zábava, ještě ve složení Jdemetři

2009

 • Kapela byla na turné skupiny Arakain a na velkých agro-festivalech v ČR, kde si akci nádherně užili, z důvodu dobře zničených a pohnojených ploch určených ke stání.

2010

 • Skupina rovněž vyhrála klání Českého mistrovstí Rovné brázdy, které skupině zajistilo hraní na Německém festivalu Kompromisslose Bauern (Nekompromisní zemědělci) a v soutěži s názvem Agro-Massacre. Kapela vydala za pomoci agraci.cz svůj druhý studiový počin s názvem Náser!. Ten měl velmi nevídanou odezvu, jelikož vyhecovali k jednotě a k podpoře Jehovisty z okolních vesnic ve skladbě Strážná věž. Také vystoupila na AgroFestu, Agrární noci, Noc plná pekelného hnoje, Mistři oráči a Rychle-zasej festu.

2012

 • Kapela vystoupila na českém Agrofestu a odehrála desítky koncertů po českých JZD. Skupina vydala nové CD s názvem Neonarcis, které mělo opět tragické ohlasy, ale zájem mezi zemědělci o něj byl obrovský. Při příležitosti křtu kapela zmodernizovala svou zemědělskou techniku.

2014

 • Začátkem roku začala kapela nahrávat nové CD Balada o Homodraku, které vyšlo 28. února ještě před odstartováním společné jarní tour s kapelou Arakain. Album je věnované drakovi, který skončil napíchnut na vidlích, když zachránili princeznu a měli s ní hloupí děti.

V květnu kapela vystoupila na plzeňském Agrofestu, kde fanoušci zničili nejen plochu na stání, ale i okolní louky, když na nich driftovali svými traktory.

2015

 • Kapela vydala singl "Jsme agráči" a následně vyjela na jejich dosud největší turné, ve kterém zavítá do ještě větších družstev, než si mohla doteď dovolit. K tour přichystala kapela soustu novinek. Kromě singlu "Jsme agráči" nakoupila obrazovky na pódium, kde budou promítat dobře zoraná a pohnojená pole. Společně s lihovarem Svijany připravili pro fanoušky Svijanského lihu nové ředidlo, které jim umožní nevnímat zpěv jejich "zpěváka" Prometheuse, který ukradl jméno stejnojmenné vesmírné lodi z Hvězdné Brány.
  Člen Dymytry nestíhá koncert

Sestava cypů[edit | edit source]

Diskografie[edit | edit source]

Studiová alba[edit | edit source]

 • Porno (2004)
 • Byli jsme tři (2006)
 • Náser! (2010)
 • Neonarcis (2012)
 • Óda na Homodraka (2014)

Odkazy[edit | edit source]

Stránka zabývající se problematikou Agrární politiky