Lomítko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Lomítko"

pojednává o opačném tématu než článek Backslash.

Slash portret.jpg
Lomítko
Biografické informace
Pohlaví jako kůň, prátelé. jako kůň.
Barva očí uvádí se hnědá
Vlasy vlnité, dlouhé
Rodina má, nebo měl
Národnost Spojený chalifát
Povolání závodník

/ (vyslovuj anglicky "Sleš", německy "Bruhstrich", česky "Lomítko") je americký závodní kůň, významný investor do rozvoje elektřiny v chudých oblastech, zapřísáhlý bojovník proti takovému tomu domácímu kouření a vášnivý hráč na na útočné ukulele.

Životopis[edit | edit source]

Lomítkova máma se jednoho dne tak zcákala krabicákem, že se rozhodla navštívit místní ghetto, aby si přivydělala účinkováním v zábavném pořadu místní kabelovky za účelem nákupu nového radiátoru, protože tomu starému už šly nahmatat žebra. I stalo se, že dotyčná potkala sličného jinocha, ten vlídné slovo prohodil, za chvíli byla ruka v rukávě a noha v nohávě a milá Lomítkova matka skončila okradená, zlitá jak nádrž od žigulíku na krovkách v místním hřebčíně. Navzdory klamným nadějím povila o devět měsíců později zdravé kůňátko, které rostlo a sílilo, až bylo velké jako český národní dluh.

Mladý Slash se při škole věnoval bohulibé činnosti, souložil jako ministrant v místním baptistickém kostele, ale již záhy jej zlákala hudba. Když místní výrobce porcelánu a sklenic havaroval se svým vozem do kandelábru, aby posléze i s nákladem učinil trojité salto i odpíchnutého Rosenberga, libé tóny mladému kůňěti učarovaly. I zakoupil sobě za poctivě nasyslené chechtáky svůj první triangl a vyrazil dělat kariéru do světa.

Již jako hříbě byl vždy slabý na prsa, což celý život přičítá na vrub své matce, která jej, jak on říká, "porodila v děsným fofru" a tudíž trpí dušností. Na veřejnosti jej těžko uvidíte bez inhalátoru, neboť v USA nemají dostatek přirozených distribučních míst léků na astma. Svou oddanost v boji proti kouření demonstruje na každém koncertě tím, že se tak jako Ježíš rozhodl pro lidstvo obětovat.

Filantropická činnost[edit | edit source]

Lomítkova filantropická činnost byla dlouho tajemstvím. Jelikož ale malé děti, žárlivé manželky a berňák vlezou všude, vyšlo záhy najevo Lomítkova podpora distribuce elektřiny. Drobnou zajímavostí je fakt, že si konečně někdo položil otázku, proč se v názvu australského energetického holportu AC/DC objevilo to lomítko. Po pečlivém prohledávání telefonního seznamu na stránce 384 vlevo dole se ukázalo, že Lomítko je jen jeden. Práce hodná ostrých hochů z MF Dnes.

Na dotaz, proč se věnuje právě podpoře výroby a distribuce elektřiny lakonicky odpoveděl "Pfrrrr". Nicméně jeho tiskový mluvčí se vyjádřil ve smyslu, že i lidé v ghettu si musí mít kde nabít svůj iPod.

Akustická činnost[edit | edit source]

V souladu s náboženstvím jeho matky a otce, kterého nikdy nepoznal je Lomítko vášnivím propagátorem náboženství. Když se na dětském táboře v Kladrubech seznámil s Rézou a poprvé ji za vlahé letní noci sáhnul na ukulele, odhodil svůj triangl v dál a rozhodl se pevně stát potulným kazatelem. Nemaje škváry na konzervatoř, zaběhl pár velkých pardubických a zakoupil si nástroj, který jej byl hoden.

V průběhu let drnkal kopýtkem na slavných pódiích s takovými klasiky jako jsou Kvéry a růže a Sametový kolt, aby posléze podlehl bludu a zkusil to sólo. Aby se již nikdy nevrátil do Anglie, byl počastován titulem Největšího kytaristy a přátelsky odeslán v bedně do Kalifornie.