Elvis Presley

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?
Neruš! Seru

Elvis Aaron Presley (8. ledna 1935 – 16. srpna 1977), známý také jako Král Rock 'n' Rollu, Záchodový Monarcha a Elvis Prasliz, byl americký zpěvák, herec a pionýr v oblasti vlasových experimentů. Jeho významný příspěvek k hudebnímu průmyslu byl kombinací výrazného hlasu, pohyblivých kyčlí a účesu, který by záviděl i lev považující se za lva.

Raný život[edit | edit source]

Presley se narodil v Tupelu, Mississippi, což je město, které si dodnes klade otázku, jestli by bylo slavnější, kdyby tam vyrůstal i samotný Král. O jeho hudebním talentu se říká, že se projevil už v raném věku, když dokázal přesvědčivě napodobovat zvuky traktorů a kohoutů. Jeho rodiče, Gladys a Vernon Presley, si prý v duchu říkali: "Buď to bude hudební génius, nebo vážně potřebujeme novýho kohouta."

Kariéra[edit | edit source]

Jezdil s dodávkou, bohužel neznal Českou poštu, ztrácení balíků ho proto nebavilo. Pak se rozhodl dát šanci hudbě. Svou první píseň To je v cajku, mámo (v originále That's All Right Mama) napsal, když se ráno po kalbě snažil svojí matce vysvětlit, že nemá kocovinu. Jeho pohyby na pódiu byly nejslavnější svého času a mnozí si mysleli, že se učil tancovat od samotného Michaela Jacksona, který byl v té době teprve batole. Presleyho kyčle byly tak revoluční, až se někteří odborníci domnívají, že mohly uzdravovat vozíčkáře či způsobovat těhotenství fanynkám. Proto byl v některých show natáčen jen od pasu nahoru.

Konec[edit | edit source]

Jeho smrt v roce 1977 byla natolik nečekaná, že mnozí si mysleli, že se jedná o vtip. Elvis Presley byl nalezen mrtvý na záchodě ve svém sídle Graceland. Někteří tvrdili, že Král přeci jen přijal záchod jako důstojnější místo než trůn. Podle zprávy lékařů se nejspíš předávkoval hamburgery a burákovým máslem.