Die Antwoord

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Die antwoord[edit | edit source]

Dieantwoord.jpg

Die antwoord je zkratka pro božstvo z Jižní Afriky vyznačující se velmi brutální povahou. Skládá se z Jolandy Visser (její příjmení nemá s českým významem vůbec nic společného, správněji ¥o-Landi Vi$$er) a z Watkina Tudora Jonese (kterému jeho uctívači říkají Ninja, nikdo neví proč). Před nedávnou dobou se toto božstvo vtělilo do lidské podoby, produkuje uši trhající hudbu a pomocí své magické moci tvoří fanoušky, určitá podobnost je v hraní na cirkulárku, kterážto hudba je oblíbená v českých, moravských i slezských zemích. Tyto dva bohy následuje též podbůh nazývaný Dj Hi-Tek.

Historie[edit | edit source]

Nikdo neví, odkud se vzali. Nicméně, od té doby, co se zjevili, žijou v Jižní Africe, která se prý shodou okolností vykazuje vysokou činností UFO. Objevují se dokonce domněnky, že se nejedná o pravé bohy, ale o mimozemštany, kteří svou božskost pouze předstírají. Během několika let získali velkou popularitu, především díky písním Fatty Boom Boom (klip pojednává o božském mejdanu), Baby´s on fire (který měl pouze šokovat) a I fink you freeky (který měl způsobit slabším povahám srdeční infarkt a zbavit tak lidstvo slabších jedinců). Dnes se stále věnují šokování, kouření a pití alkoholu (to aby se snadněji zařadili mezi obyčejné lidi).

Prokletí[edit | edit source]

Ninja jako pitbull.png

Mezi lidmi často kolovalo tvrzení, že je Ninja psodlakem a o úplňku se mění na polovičního psa. Ukázalo se, že se nemýlí, protože ho údajně proklel jiný rapper, kterého nebudeme pro jistotu a vlastní bezpečí jmenovat. Ninju brzo začaly pomluvy štvát, a tak se v jednom z klipů ukázal v celé své ohavnosti. Natočil klip k písni Pitbull Terrier, ve které si zanechal psí tvář.

Toto video obletělo celý svět a zřetelně snížilo stav lidstva (slabším povahám video Pitbull Terrier doporučujeme nevyhledávat.) (Pokud jste to udělali, je to vaše chyba.) (My jsme vás varovali.)

Rapování a Die antwoord[edit | edit source]

Tito dva bohové zároveň využívají ve svých písních zvláštní styl, který se nazývá rap. Jedná se většinou o slabší část písně, ve které dojdou dotyčné osobě nápady nebo se jí již dál nechce zpívat. Daný zpěvák pak začne drmolit do rytmu slova, která málokdy dávají smysl. Stačí, že se rýmují (a někdy ani to ne.) I přes odpudivost tohoto stylu je velice rozšířený, zřejmě kvůli tomu, že se při něm zpěváci ani nemusí namáhat zpívat.