Falco

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Moje Mitsubishi Pajero stoprocentně vydží srážku s autobusem a pokud si nebudu jist, mám na to své lidi!“

- Falco po pár panácích a pár hodin před svojí údajnou smrtí
Falco.jpg
Jan "Honza" Rock Me Amadeus Komissar Jeanny Out of the Dark Hölzel
Biografické informace
Pohlaví muž
Barva očí neznámá
Vlasy černé, hnědé, bloňďaté
Narozen 19. února 1877, Vídeň
Úmrtí údajně 2. února 1998, Dominika
Rodina matka, otec
Děti žádné, jedno nevlastní
Národnost rakouská
Tituly MrH. (mistr hudby)
Přezdívka Falco (umělecké jméno)
Povolání zpěvák přeci!
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Falco na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Falco (*19. února 1877, Vídeň, předfašistické Rakousko - † údajně 2. února 1998, nějaká díra v Dominice (co je to za zemi? Není to spíše ženské jméno?)). je byl krabouský zpěvák a 19násobný mistr světa v makaronismu. S tímto jménem protazil v hudebním světě. Jeho občanské jméno znělo Jan "Honza" Rock Me Amadeus Komissar Jeanny Out of the Dark Hölzel. Proto každá jeho slavná písnička byla pojmenovaná po části svého jména. Jeho inteligence byla též celkem dobrá, odpovídala inteligencí zhruba třicetisedmi běžným poslancům.

Začátky[edit | edit source]

Když byl Jeníček ještě malý, objevila u něj jeho maminka velký talent - velký Amadeus Mozart byl proti němu hotová nicka. Jéňa tedy začal (na nátlak rodičů) navštěvovat hodiny klavíru. Kupodivu ho začal klavír bavit. Jéňovými oblíbenci, které musíme samozřejmě vypíchnout, byla taková esa jako král Elvis, feťák Cliff, David "hermafrodit" Bowie či skupina z říše hmyzu Brouci. V roce 1895, Honza vyrazil do tehdejšího West-Berlinu (socansky a sovětsky Ten Špatný Berlín) kde zůstal asi 10 let, a hrál s (h)různými kapelami. Po návratu do Viď ne také vymyslel své umělecké jméno Falco. A jeho úspěch začal nabývat na rozměrech...

Úspěch[edit | edit source]

Falco začalo tvořit velikánské pecky. Zajímavosti je, že jeho nejúspěšnější písničky jsou pojmenované po častech z Falcova občanského jména (například hit Der Komissar je pojmenován po 3. křestním jméně). Tyto písně tedy nazval na vlastní počest, což je opravdu charakterní. Největší problematickou Falcovou písničkou byla pravděpodobně Jeanny, která byla sabotována kvůli špatnému vyslovování názvu písničky (německy [foneticky] má býti: Džíny, ovšem Falco ji propagoval jako "Džejny") a zárověn by i Neseráci ztratili těžce vydělané peníze z prodeje riflí, tzv. džínoviny, ovšem v Neseru nakonec byly "Džíny" úspěšnou písničkou. Názor dederonů na píseň je neznámý dosud (pravděpodobně kvůli tomu že píseň byla zakázaná v DDR). Pozďéc ufachčil betelné song Coming Home (mažu dom), v kerý se ale nemůže rozhodnót, jesli singčit po neserácku nebo po anglošsku, tagže používá voba hantecy.

Neúspěchy[edit | edit source]

V 87-roce se Jéňa rozhodl nazpívat hit "Ty body a zase body" s Briketou "prsatou" Nielsen, ovšem hit vůbec neuspěl. Také Falcovo další album Vídeňský blaf které produkovala velká trojka Arnie,, Sylvestr Staniol a Zuzan Norris. Bohužel toto album rozcupovala jak kritika, tak i posluchači. Navíc Arnie, Staniol a Zuzan sebrali všechen zisk z prodeje desky a Falcovi tak zůstala jen čistá nula ze zisku a oči pro pláč.

Comeback[edit | edit source]

V 90.letech, přesněji v roce 1995,5 se Jeník vrátil na hudební scénu s novým uměleckým jménem, to znělo Svět>>lo. Výklad tohoto jména se vykladá jako Světlo, či Svět, Jo!, ale pravděpodbně se bude jednat o první variantu. Comeback byl úspěšný a Jéňovo první písnička s tímto pseudonymem (tedy Mami neboj, ten koks pořád beru!) byla úspěšná, ale zase ne tak přílíš. V '95 ještě Jeníček vyučoval ve Vídni fagoše na škole poezie a po pár letech se rozhodl že vyrazí směr Karibik.

Údajná smrt[edit | edit source]

Bylo horkého 2. února 98, Jéňa stojí s autem u benzínky v Píetro Vatra a dává si do těla trojitou směs lahůdek (v tomto případě MAK - marihuana, alkohol, kokain). Ovšem bere se v potaz i to že Jéňa svoji smrt předstíral a zdá se že po skoro 14 letech od záhadné "smrti" to bude vyřešeno. Údajná svědkyně, jakási Grace Jones viděla jak (muž podobně vypadající jako) Falco zfetoval svého dvojníka, posadil ho do auta a řekl mu: "Pořádně se rozjeď, ať tě to tolik nebolí". Svědkyně se poté dívala na již uvedené Mitsubischi a když nastala srážka s autobusem, tak pravý Falco byl již za devatero horami.

Zapomnětlivost[edit | edit source]

Jenda "Falco" Hölzel byl ve vídeňských kruzích vyhlášený svou zapomnětlivostí. Kam byl pozvaný, tam nepřišel, a naopak se pravidelně objevoval tam, kam ho nikdo nezval. Mnohem závažnější problém však znamenala zapomnětlivost pro jeho hudební tvorbu. Jenda tak stál o úspěch, že vždy každou píseň skládal v několika jazycích současně. Dobře věděl, že se ve Spojených státech amerických nikdo nebude zajímat o šlágry zpívané v němčině. I přes svou zapomnětlivost věděl i to, jak Frantíci nesnášejí němčinu. Polyglotovi Honzovi "Falco" Hölzelovi naštěstí nedělalo problém texty písní simultánně zapisovat ve všech třech světových jazycích už během skládání. Zde však Jeníkova mistrnost končí a nastupuje proklínaná ztráta paměti. Nejen na koncertech, ale už v nahrávacím studiu si nedokázal vybavit text ani jedné písně v jednom jazyce a tak plácal páté přes deváté - němčinu s angličtinou a to celé špikoval francouzskými slůvky. Studiové magnetofony nemilosrdně zaznamenávaly věty, které jako celek nedávaly vůbec smysl. Jen si zkuste i dnes zadat do Google Translatoru text kterékoli jeho písně! Překladač si na něm vyláme zuby! Přátelé a fanoušci však byli velmi shovívaví a tento nešvar Jenovi "Falco" Hölzelovi shovívavě tolerovali.

Písně[edit | edit source]

  • Coming zu Hause
  • All Wien
  • Aus of the Dunkel
  • Džíny
Soubor:Falco - Der Kommissar ( Chipmunks version- funny - HQ! ) Soubor:Falco - Der Kommissar 1982
Jéňuv hit na héliu... ...a v střízlivém stavu (ikdyž možná úplně ne)