Vrtačka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Vrtačka je tradiční úpa mega hustej cajk, co dělá cool saund a lidi z paneláků sou z něj doslova vydřený jak rygól.

Vrtačka osazená tlumičem pro modulaci tónového rozsahu z dur do ách

FrantaPalacky.jpg
Achtung! Bнимание! Alert!

!!! Češťyna !!!
Tudlencten vocstavec nebo celej ártykl sou napcaný soudobou novobarokní poetickou češtinou, leč furt ještě předreformním pravopisem, což sitze nedělá dobrotu, nač však sere pes.

Navíc Franta Palackejch řiká že cajk.


Japa to vzniklo[edit | edit source]

První cajk tohodletoho druhu, tehdá eště pod staroslovanckym ménem Bohrmaschine, vyčíhnul na soncnu světa během minulýho či předminulýho stojáru, ve štvrtek v 11:07, na vteřinu přesně, když si zrovna stará Blažková smotla brčko na pavlači a čekovala, kerý rajtky stáhne ze šňůry jako první. Šickni se shodnem, že ten vynálezec musel mít pořádnýho fištróna a nebyl to zádnej nýmand. A jako autora anály uváděj nejčastejc jakýhosi pana Bosche, vo kerym všecky rašple z dolního Saska říkaly, že má pořádnej vrták. Nebo že je pořádnej vrták, to se úplně neví, páč to bylo napcaný skopčáckou hatmatilkou a kdosi na to postavil kafe, takže čitelnost nula, kámo, mea culpa a soráč.

Japa se na to hraje[edit | edit source]

Tak hraje se na to nejvíc ráno, ideálně v neděli, dyš se slušný lidi v sobotu zmatlali jak papír vod tlačenky a sou totál v komatu a nemaj šajna, co to vedle nich leží za fosílii, dyž ještě ve dvě ráno to byla pěkná blonďatá roštěnka těsně po gymplu. Čék, který v tomto poženhnanym stavu zaslechne tklivý tóny příklepovky, jak se zove lyrická varianta tudlenctoho nástroje, zpravidla ponejprv zcepení jak králik. Pak vyvalí bulvy jak arab na minisukni a vábenej epickejma trylkama neváhá, maže do kuchyně, tam čapne kvedlačku, lžičku nebo sekáček a jebe s nim do topení jak hluchej do vrat, aby se přidal, páč je to chytlavý, nebo tak něco.

Nezřídka se k takovýmudle koncíku přidaj aj vostatní lidi z paneláku, performánc valí na několika stejdžích zároveň, jebou nástrojema do šeho co vydává taky hustej saund a zvesela křepčej jak elektrikář, co si máknul na živej kabel. Mlátěj do topení, mláděj do digestoře, ječej do stoupaček a na balkoně se vobjevujou tanečnice v puntikatejch zástěrách, natáčkách a s válečkama v rukou a tančej a zpívaj a tomu se říká džem, děcka. Což není marmeláda, vy vykuci, ale takový to dřezový hraní, dyš nejsou noty a každej si tam bzučí to svoje.

Brzdi kemo, nasyp ňáký ty technický detajle[edit | edit source]

Tak asi nejvíc vrtačka připominá pistoli, kvér či mašinkvér, páč to taky souvisí s tim, že je to hodně hustej gangsta nástroj. Ságo je fakt kočkolap, to dá rozum, ale vrtačka je vrtačka. Takovej zpocenej chlap se zaříznutejma montérkama a chlupatym pajšlem, dyš má v ruce vrtačku, ti řeknu - nejedný žencký se srolujou kalhotky takovym fofrem, že to projebne parkety a my pak musíme do Hornbáče koupit nový, což jako ten Hornbáč nebo Vobi moc dobře věděj, páč voni ty vrtačky prodávaj taky.

Krom toho, že to vypadá jako pistole to má zpravidla takovy šoupátko, co se tomu řiká šoupátko a šoupe se s tim. Dyš šoupneš takle, tak to jen vrtoší a nekladivuje, dyš semka, tak to kladivuje a vrtoší a dyš to šoupneš až semka na konec, sem sem řikal ne tam ty jitrnice, no vidiš, tak tady to pak jen mlátí a nevrtákuje. Čili eslivá ste dávali majzla, tak vrtačka je nástroj rezonanční, ale taky bicí. Něco jako dítě, co hulí trávu a vy mu na to přindete. Je to taky nástroj strunnej, páč se s tim skvěle brnká na nervy.

Vrtačka není ale nástroj akustickej, páč to musíte krmit mlunem. Vona má takovej vocásek, ten lupnete do lochny ve zdi, co vypadá jako rypáček zazděnýho prasete a už to vrtákuje a už to kladivuje a vrtákuje nebo jen kladivuje, podle toho, kam ste šoupátko šoupnuli. Každopádně není mluno - není vrt.

Só pro to ňáký pisničky?[edit | edit source]

Šecky skladby pro vrtačku mají společnou jednu věc. Dycynky, fakt dycynky začínaj sólem. Což je jako macho a taky hustec. Postupně se přidávaji vostatní nástroje, čímž se dosahuje takovýho toho folkovýho swagu, což je mezi hipsterama fakt jako na vlně a in. Si tady sjedem různý varianty (bacha, notovej zápis):

Country[edit | edit source]

  • vrrt woe byla krásná vrrrrrrrrrrrt dlouhý vlasy-bosý nohy v trávě vrrrrrrrrrrrrrrrr uí uí vrrrrrrrrrrt zastřelil sem ji jak kojota ciwe vrrrrrrrrt

Pop[edit | edit source]

  • vrrt bejby bejby bejby vrrt, nemůžu bez tebe vrrt, buď jen mou vrrrrrt

Disco[edit | edit source]

  • vrrrrt kola se kroutí dál vrrrrt, motor už práci vzdal vrrrrt, pod stupněm vítězů vrrrrrt silnic král vrrrrt sral vrrrt.

Hip-Hop[edit | edit source]

  • vrrr vrrr vrrrr uííííííí vrr vrrr vrr shořel vrták ou šit vrr vrrr vrrrr dalši v kopru ou jé

Death Metal[edit | edit source]

Tady je libreto vopery pro vrták a fázi od společnosti Harmonie:

  • vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrt vrrrrrrrrrrrrrrrrrrt BUCH karle! karléé! káááááárléééééé!! úúúí-úúúúí!

Uááá, chci to, vem si mé panenctví, kde to splašim?[edit | edit source]

Ti hóká, no ni? Šak sem pcal v předchozim voctavci, že to maj fobi, Hornbáči, Baumáči a v Garfíldu. Maj malý, velký, tlustý, tenký, černý i zelený. Hotikej, kup sobě vhodnej macho model, co ti pude k pleti a zejtra ráno mi můžeš teskně brnknout nad lebkou aj ty.