Lawrence z Arábie

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Lawrence z Arábie byl známej fachman, nejlevnější špion v kraji (bral jen 10 korun na hodinu! samozřejmě plus doprava a strava), odborník na slovo vzatej a strojvůdce puče proti říši Gaučů (zastarale Votomanský říši, dnešního Turecka).


FrantaPalacky.jpg
Achtung! Bнимание! Alert!

!!! Češťyna !!!
Tudlencten vocstavec nebo celej ártykl sou napcaný soudobou novobarokní poetickou češtinou, leč furt ještě předreformním pravopisem, což sitze nedělá dobrotu, nač však sere pes.

Navíc Franta Palackejch řiká že cajk.


Životopis[editovat | editovat zdroj]

rozum, že se nejmenoval Lawrence z Arábie, páč to je tudleten pseudonym. Von se narodil jako Tomáš Eda Lórenc ve Valmezu, což byl štvrtek, venku lilo jak z konve Přemka Podlahy se šesti votvorama, co už je to namontovaný na tý konvi, už to funguje a konev šetří vodou, hromy a blesky byly jak na diskošce v Práglu, tornádo vodneslo z kostela střechu, čert vzal farářovu posluhovačku, krávy chcípaly na nízkej tlak jak na běžícím pásu a vůbec bylo takňák nevlídno.

Lawrence z Arábie, 30. září 1918, Damašek. Dobová fotografie, kolorováno.

Tomáš Eda neměl stání, byl furt v luftu, dal slibný kariéře potulnýho dráteníka vale a brzo zahnul kramle do Anglie. Páč byl ale docela slabej v zeměpise a mapu držel jak prase vidle, dorazil namísto toho do Palestíny a Sýrie a pak ještě do Iráku a tam se nechal najmout jako vykopávka, páč byl mladej a potřeboval škváru. Páč zas byl ale machr na jazyky a navíc se tam dal do kupy s beduínama, což sou ty řízci, co řežou zatáčky v poušti na vembloudech, naučil se ty tečky a vobloučky a taky sem tam něco kváknout místní hatmatilkou a stal se z něj arabista a taky špijón brický královny, což mu sypalo tydlety valuty.

Dyž pak jezci na vembloudech několikrát po sobě nedostali účtenky a bylo jim jasný, že kšeftmani šulej státní kasu a celý EET maj na praku, ztratili nervy s celym tureckym hospodářstvym a začli dělat trable, Lórenc jim vymyslel jak na to se všema těma přepadáváníma vlaků a vosamělejch posádek a tak a ještě pak vo tom napsal knížky, co sme jako děcka hltali pod peřinou při baterce, než sme přišli na to, že se pod peřinou daj dělat aji zajímavější věci a nepotřebujete k tomu ani baterku ani knížku.

Páč ale po válce to bylo šecko jinak a von se nakrk, řek ať si nabouchaj všechny ty metále, hodil jim na to boba i s bobkem a šel dělat anonymního vojáka pod falešnym jménem. Za dlouhejch večerů si pak pořídil výčitky svědomí a motocykl, na kerym pak zaklepal bačkorama.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Pokud vodhlídneme vod všech těch špionování a válčení, byl Lórenc hlavně poradce, čili konzultant. Dochoval se autentickej zápis některejch dotazů, kerý mu vembloudovodiči dávali. Zejména se jedná vo tydlety:

  • "Je tam dost písku, pane Lórenc?"
  • "Uvezu to, pane Lórenc?"
  • "A teď? Teď, pane Lórenc?"

Jak řikám - fachman. Takhle udělal už 3 puče v kraji. Pušku do ruky nevzal, ale vodborník na slovo vzatej.