Hieronymus Bosch

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Bosch.gif
Pravděpodobná podoba Hieronyma Bosche
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Hieronymus Bosch na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Hieronymus Bosch, nebo také Jeroen W. Bosch (1450–1516) byl holandský sadista, malíř a vynálezce. Měl takovou úchylku na usekané lidské končetiny, velmi rád je maloval a vůbec zpodobňoval. Ovšem ne každý byl ochoten nechat si amputovat končetinu jenom kvůli tomu, aby mohla být modelem na nějakém Boschově obraze. Kromě toho uřezávat každou potřebnou končetinu ruční pilou nebo dokonce pouhým nožem bylo velmi namáhavé.

A tak začal Hironymus Bosch vynalézat různé stroje na amputaci končetin. Nejlépe se osvědčily motorové pily, křovinořezy, sekačky; variabilita těchto nástrojů je nesmírná. Firma Bosch proto znamenitě prosperuje dodnes, její stroje jsou dodnes vyhledávané těmi, kdo chtějí sobě nebo jinému amputovat nějakou tu končetinu. Jsou vyhledávané i těmi, kdo končetiny nikomu amputovat nechtějí, ale přesto pak amputují. Sídlí nyní v Německu a zejména poptávce v průběhu druhé světové války může vděčit za to, že se stala jednou z největších firem ve svém oboru.

Výstraha!
Přibližujte se k zařízení pod proudem!
Dotýkejte se pohyblivých částí!
Nechraňte před dětmi!
Nepoužívejte ochranné pomůcky!

Zahrada pozemských rozkoší[edit | edit source]

Zahrada pozemských rozkoší je nejvýznamnějším Boschovým dílem, je to triptych se třemi různými výjevy. Že se jedná o zahradu je zřejmé. Každá správná zahrada je udržována zahradní sekačkou a křovinořezem, nejlépe značky Bosch. Ovšem ne každý poavžuje sekání zahrady (a končetin) za pozemskou rozkoš. Pokud pochází tento název opravdu od Bosche, je to jasný důkaz jeho úchylnosti. Obraz je také nazýván Tisícileté království; někteří badatelé proto soudí, že Hieronymus Bosch byl nacista.

Hieronymus Bosch 1.jpg Hieronymus Bosch 2.jpg

Poslední soud[edit | edit source]

Tento obraz je také tryptichem, znázorňující Boschovy apokalyptické představy. Z díla je zřejmé, že Bosch nebyl náležitě právnicky vzdělán, takže zaměňoval soud, trest a jeho výkon. Ti šťastní, kteří před soudem obstáli, mohli podle Bosche jít do ráje, kde jim jsou uřezávány končetiny motorovými pilami (značky Bosch), jinými mechansimy této značky nebo postaru obyčejnými noži.

Hieronymus Bosch 3.jpg
TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBay

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA


Pahýl Tento článek je pahýl. A abyste se mu nemohli kvůli tomu posmívat, zbudou z vašich končetin také jen pahýly.