Apokalypsa

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Křesťanství
Jesus-pastor.jpg

Antikrist
Beránek Boží
Bůh
Ježíš
Džízes
Ginses
Kristis
Duch svatý
Papež
Papežská neomylnost
Satan

Boží bojovníci
Katolická AO
Kongregace pro nauku víry
Kněz
Lahvoun
Nebe
Kanonizace
Novojičtí černoprdelníci
Řád templářů
Svátostný sedmiboj
Tři králové
Svatá Flašinetálie
Zvěrozvěsti

Apokalypsa
Bible
Bible IV.
Black Metal
Ďáblova bible
Hospodine pomiluj mě
Kostel
Misionářská poloha
Otčenáš
Paškál
Posvátná kanalizace
Svatá stolice

Helloapocalypse.jpg
Apoc.jpg

Apokalypsa, moravsky Nakopalipsa, Zeměplošsky Jakokalypsa, finsky Apocalyptica a řecky ἀποκάλυψις (apokalypsis, děsná bžunda) je nadpis tajného tlačítka v Boží kanceláři . Je zde pro případ, že by Stvořitele přestalo bavit dívat se na Zemi, popř. by ho lidské pokolení nějak jinak naštvalo. Někdy mylně zaměňováno s Armageddonem.


Složení Apokalypsy[edit | edit source]

Podstatou Apokalypsy je monumentální show ohňostrojů (ignimachina) v tomto sledu:

  • "Předkrm" a.k.a. Pěšec - pětiminutová sekvence standardních ohňostrojů, používaných při oslavě Nového Roku, produkce po celém světě vyjma Sahary, a zejména na Manhattanu. Součástí je také Ježíš-petarda, která umožní všem slepým vidět, aby jim neušla ani minutka produkce.
  • "Překvapení Šéfkuchaře" a.k.a. Střelec - osm malých supernov rozmístěných tak, aby z každého místa Země bylo vidět alespoň na jednu. Devastační účinky jsou zatím potlačeny nasměrováním výbuchu do vesmíru.
  • "Dan Nekonečný" a.k.a. Předjezdec - Dan přijede na žlutém koni a předvede oslnivou šou plnou konfet, nahých exotických tanečnic a hadů. Čím víc křiklavé, tím lépe
  • "Mor" a.k.a. První Jezdec - minutová sekvence světlic a dýmovnic se stopovým množstvím yperitu. Česká hygienická komora uvažuje o zákazu této legrace z důvodů porušení kdejakých norem.
  • "Válka" a.k.a. Třetí Jezdec - malá přestávka od všeho hluku - dvouminutový dokument, promítaný pirátsky na všech kanálech, zatímco Bůh pobaveně sleduje zmatené obličeje lidí.
  • "Smrt" a.k.a. Čtvrtý Jezdec - osm malých supernov rozmístěných tak, aby z každého místa Země bylo možné na vlastní kůži zažít alespoň jednu.
  • "Boží Zboží" a.k.a. Král - aplaus všeobjímajících Božích rukou, vedoucí k úplnému a konečnému zániku planety.

Celá sekvence trvá 666 minut a je zaznamenána na Boží kameru, aby mohl později poskytnout materiály pro dokumentární snímky "Putování s opicemi" následné evoluční éry sedméček slunotečných, jediné přeživší větve Boží show, které Bůh milostivě deportuje na nově stvořenou planetu.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Jaderná apokalypsa.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Soudný den.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.