Bible IV.

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Křesťanství
Jesus-pastor.jpg

Antikrist
Beránek Boží
Bůh
Ježíš
Džízes
Ginses
Kristis
Duch svatý
Papež
Papežská neomylnost
Satan

Boží bojovníci
Katolická AO
Kongregace pro nauku víry
Kněz
Lahvoun
Nebe
Kanonizace
Novojičtí černoprdelníci
Řád templářů
Svátostný sedmiboj
Tři králové
Svatá Flašinetálie
Zvěrozvěsti

Apokalypsa
Bible
Bible IV.
Black Metal
Ďáblova bible
Hospodine pomiluj mě
Kostel
Misionářská poloha
Otčenáš
Paškál
Posvátná kanalizace
Svatá stolice

Čtvrtý díl Bible navazuje tam, kde skončil třetí. Ježíš vysvětluje sedmi Apoštolům, proč antikoncepce kazí karmu a pak je opět opouští a odlétá směrem do planetární soustavy v okolí Orionu. Než upadne do kryogenického spánku, stihne palubnímu počítači nadiktovat revidovanou verzi Genesis (převážně jen opravy stylistiky) a působivou báseň Píseň o ženském ňadře, ale jestli hledáte opravdovou milostnou lyriku, zůstal bych u Písně písní.

V tom okamžiku na scénu vstupuje nový Romulanský car Gaius Berlusconi. Vyšle největší křižník v galaxii, Herodes MX, a spolu s ním výsadková plavidla X. legie, aby Ježíše dostal živého. Zároveň odvádí jeho pozornost tím, že ho vyzve k telepatickému souboji mozků. Teologickým disputacím v jeho průběhu jsou věnovány tři kapitoly.

Ježíš je zachráněn na poslední chvíli, když se objeví Mary Maggie, řídící prostovlasá vesmírný skůtr. Ježíš zapěje Hymnus o skůtru (už jenom kvůli tomu stojí za to si tuto knihu přečíst) a ptá se, co bude k večeři.

Na protest proti zvýšení imperiální daně na alkohol spáchá hromadnou sebevraždu osazenstvo kibuců v kolonii „Nová Judea“ na Acheronu. Petr to bere jako osobní selhání a umírá na předávkování barbituráty. Jan je na vycházce kolem sanatoria napadnut šelmou o deseti rozích a sedmi hlavách (nápadně připomíná Vetřelce) a zachrání ho až včasné uzdravení od Ježíše. Učedníci se Ježíše ptají, jestli mají odvádět carovi daně. Ježíš vytahuje z kapsy kreditní kartu a ptá se jich, co vidí na rubu. „Magnetický proužek“, pronese nesměle Tomáš. „Velmi správně. Proto by ji jen blbec objížděl magnetem.“, odpoví mu na to Ježíš a pak toto podobenství obšírně rozvádí.

Ježíš doráží na orbitální stanici Chrám a vyhání odtamtud pasáky a drogové dealery. Venku je skoro absolutní nula a žádný kyslík, takže výchovný účinek je zaručen. Ráno nachází v posteli oslí hlavu a interpretuje to třemi možnými způsoby. Farizejská rada starších se ho pokouší nachytat na videozáběr z mobilního telefonu, který podle nich dokazuje, že si v sobotu čistil zuby. V geniálním monologu jim Ježíš vysvětluje, že díky Hawkingově zakřivení času si je ve skutečnosti čistil až v neděli.

Gaius v holografické SMS Ježíšovi sděluje, že má Mary a děti a všechny je hodí do reaktoru Heroda MX, pokud se mu Ježíš dobrovolně nevydá do rukou. Je to ohraná písnička. Ježíš má být opět ukřižován. V okamžiku, kdy se mu už pochop chystá zabodnout hřeb do zápěstí, se mu karate-kopem vytrhuje, z bederní roušky tasí miniaturní paprskomet a probíjí si cestu k únikovým kapslím.

V závěru se loučí s učedníky a dohaduje s nimi výši renty, kterou dostává z prodeje upomínkových předmětů. Pak skáče do kokpitu hvězdoletu a mizí v hyperprostoru.


Burning book-293x300.jpg
Knihy

BabičkaBabiškaBibleBible IV.Dobrý voják ŽvejkĎáblova bibleJak na křečkaJízdní řádKoránLovci mamutůNecrotelecomiconMladý hodný chemikO letadélku KakánětiO třech prasátkáchPrasohlavciPříručka pro pohádkového panovníkaRudá, nikoli modrá planetaStopařův průvodce po GalaxiiTeologický výklad jízdního řáduWesmírný omylZlaté stránky