Kristis

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Metla.png

Výzva k práci

Je třeba rozšířit, dodat obrázek, zajít na nedělní mši

Křesťanství
Jesus-pastor.jpg

Antikrist
Beránek Boží
Bůh
Ježíš
Džízes
Ginses
Kristis
Duch svatý
Papež
Papežská neomylnost
Satan

Boží bojovníci
Katolická AO
Kongregace pro nauku víry
Kněz
Lahvoun
Nebe
Kanonizace
Novojičtí černoprdelníci
Řád templářů
Svátostný sedmiboj
Tři králové
Svatá Flašinetálie
Zvěrozvěsti

Apokalypsa
Bible
Bible IV.
Black Metal
Ďáblova bible
Hospodine pomiluj mě
Kostel
Misionářská poloha
Otčenáš
Paškál
Posvátná kanalizace
Svatá stolice

Kristis byl zapíraným dvojčetem Ježíše Krista.

Po celý svůj život nebyl Ježíš s Kristisem v bližším kontaktu, naopak se mu vyhýbal jako Ježíš kříži, přesto se po Kristově smrti vydal Kristis k místu jeho hrobu, kde jej při intenzivním truchlení a snaze o dobytí se do Kristovy hrobky objevili náhodní kolemjdoucí a vyložili si toto setkání jako Kristovo zmrtvýchvstání.

Historický kontext[edit | edit source]

Mistr Jan Hus objevil ve starých análech zmínky o Kristisovi a vydal se po něm pátrat. Tato pouť ho zavedla až na rakousko-českou hranici, kde byl shodou několika nešťastných náhod upálen. Zjistil však, že zatímco Kristus zemřel za všechny, Kristis zemřel za mnohé.

Kristis se stal úhlavní postavou Kristisínské církve založené Svatým Alešem v období vzniku protestantismu a reformace, při jejich střetu s římskokatolickou církví. Poté co se Svatý Aleš pohádal s Martinem Lutherem i Janem Kalvínem shromáždil věřící Kristisínské církve a s pomocí flotily dvanácti karavel Kristisisté odpluli do Nového světa, kde založili město Alestown. Když se Alestown pod útokem Francouzů proměnilo v prach, zkusili Kristisínští štěstí jinde a založili další město při Karibském moři. Město stojící dodnes leží v Texasu v USA — Korpus Kristis.

Související[edit | edit source]