Rudá, nikoli modrá planeta

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Rudamodra.gif
Paroubek, Jiří: Rudá, nikoli modrá planeta. Co je ohroženo: klima nebo Kléma?, vydalo nakladatelství Lihový dům, Praha 2007, 320 s., obr. příl., ISBN 1948-666-XXX, doporučená cena 1948


Ve své publikaci představil Jiří Paroubek fundovanou odpověď na knihu Václava Klause Modrá, nikoli zelená planeta. Demonstruje, jak modrá totalita zcela ovládla Zemi, že neváhala změnit její barvu. Autor přesvědčivě dokládá citáty z Marxe, Engelse a Lenina, že Země byla odpradávna rudá, avšak vykořisťovatelstké třídy změnou barvy planety usilují obrat pracující masy o jejich jedinou naději: víru v revoluční prosazení diktatury proletariátu.

Jestliže Václav Klaus mylně tvrdí, že globální oteplování neexistuje, dokládá Jiří Paroubek na základě nejnovějších vědeckých poznatků, že průměrná teplota na povrchu Země je o 80 stupňů vyšší, než teplota na Marsu, čímž je Země neobyvatelná pro Marťany, kteří by mohli pomoci obnovit socialismus na Zemi.

Citát z knihy[edit | edit source]

„Jestli si pan Klaus myslí, že Mars má být modrý, mohu ho ujistit, že na něm ODS nevládla a nikdy vládnout nebude.“

Křest knihy[edit | edit source]

Slavnostní křest knihy uskutečněný 21. 7. 2007 na Pražské pláži na Smíchově se stal významnou událostí pražské okurkové sezóny.


Burning book-293x300.jpg
Knihy

BabičkaBabiškaBibleBible IV.Dobrý voják ŽvejkĎáblova bibleJak na křečkaJízdní řádKoránLovci mamutůNecrotelecomiconMladý hodný chemikO letadélku KakánětiO třech prasátkáchPrasohlavciPříručka pro pohádkového panovníkaRudá, nikoli modrá planetaStopařův průvodce po GalaxiiTeologický výklad jízdního řáduWesmírný omylZlaté stránky