Wesmírný omyl

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Xicht Wesmírného omylu. Pak je tam ještě spousta popsaného papírů pro ty co uměj číst a roztomilé obrázky pro roztomilé lidí, kteří to neumí

Wesmírný omyl je knižní skvadra, které se píše sama od sebe (při diskusi s redaktory apod. bytostmi uvádí, že ji napsal flegmatický grafoman Sebastián Wortys, pisálek z Češtiny 2.0, aby nevzbudila podezření) a její první díl Někde to začít musí byl vydán omylem roku 2011 v čase 23:59.[1] Žánrem se Wo (jak bývá název často zkracován až do jediného hieroglyfu spojující "W" s "o") řadí mezi humorné sci-fi podobně jako například novodobá Galaktická Bible Stopařův průvodce po Galaxii od Douglase Adamse.

Vtiposcifárny[edit | edit source]

Wesmírný omyl se vyznačuje nesčetným množstvím neobvyklostí, pro které si autor vyzvracel z mozku svou vlastní vyšinutou terminologii, jejímž ústředním pojmem jsou tzv. vtiposcifárny. Jedná se o části textů, které obvykle spojují humornou složku se sci-fi a zaměřují se na konkrétní bytost, věc, jev, místo, gřůqál apod. Autor však mezi vtiposcifárny zahrnuje i myšlenky, které nemusí být nutně vtipné, nemusí nutně souviset se sci-fi, ale dokáží člověka zaujmout a fascinovat svou mysl pošťuchující crazy mindfuck podstatou [2].

Příkladem vtiposcifáren je např.: opilý bůh Bambalez, prdeltlamka, podoba vícerozměrných stoliček, žravá Brašna, paradox vraha prabuňky, pivní transfúze, Řetězová náhoda, živá wesmírná loď, hřebíkový filosof, evoluce internetu, teorie mnohočlověka, zmetkoprodejci, reklamace života, popelnice Ema, kybervoluce, život vzniklý z vidličky, puncofál bažinný kuklící se v PET láhvi, vědodělové, těžba nerostného odpadu, velkovelikosti, živopisy, Lomnice nad Marsem nebo večírek, ze kterého odešel Čas a jiné hovadiny.[3]

Děj[edit | edit source]

Příběh Wesmírného omylu začíná tak, že nad zelenou planetou vysvitne sluníčko s xichtem mimina... Ne počkat, to je Teletubbies... Womyl začíná tak, že že Víťa napíše vzkaz, který ledabyle uloží, aby jej někdo třeba objevil v budoucnosti až bude vynalezen stroj času, vrátil se pro něj a přenesl ho do jiného světa. K jeho údivu se někdo takový skutečně objeví a ještě větším překvapením je, že to bude on sám, jen o něco starší a s vlasama delšíma o polovinu milimetru. Tak uniká z všední nudy hloupého lidstva do všední nudy hloupého lidstva budoucnosti a dostává se na ko(s)mickou stanici Lomnice nad Marsem, kde se jeho cesta splétá s podivíny Pepou, Frantou a Hu-Huem (pravděpodobně kříženec člověka a opice). Chystá se je odvést na Zem, kterou opustili pod vlivem alkoholu za neznámých okolností, avšak série prapodivných náhod je unáší do naprostého ztracena v časoprostoru, kde se setkávají s různými vtiposcifárny, z nichž mnohé Víťu inspirují k prvním zajímavým filozofárnám. Ty ho přibližují k rozluštění zbytečných otázek vzniku Veškerenstva wesmíru a smyslu veškerého života, avšak zjišťuje, že jak se jednou částí sebenaplnění přiblížil, druhou se sakramentsky vzdálil, hledáním ztratil co měl a trápí ho otázka, zda ještě někdy dokáže najít cestu z5 na Zem pro svou velelásku, bez které sebenaplnění už asi nikdy nedosáhne.

Postavy[edit | edit source]

Víťa[edit | edit source]

Hlavní postavou Wo je Víťa, který si již ve velmi brzkém věku položil dvě kardinálně složité otázky, k jejichž zodpovídání se většina dospělých nedopracuje ani po deseti pivech. Otázky zní takto: Jak vznikl wesmír? a Jaký je smysl veškerého života? V průběhu knihy získává nové drby ze světa pseudovědy a filosofie, přičemž si vytváří vlastní originálně schizofrenní názory, které v průběhu série budou směřovat k zodpovězení obou votázek, což je jedno z hlavních těžišť Víťova sebenaplnění (výmysl z knihy).

Zbytek postav[edit | edit source]

Ještě je tam spousta postav, které byl autor tohoto článku líný podrobně vypisovat (třeba puncofál Morky, který se podle jednoho věrohodného zdroje (mentálně narušený divočák) vyvinul z tvora jménem Šoulin Slizský), takže se musíte spokojit s blábolem, který si právě čtete a čtete o tom, že je to blábol a máte dojem, že ztrácíte čas, poněvadž jste si ještě nepřečetli některé z hlášek.

Některé z hlášek[edit | edit source]

 • MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ VARUJE: SMRT MŮŽE ŠKODIT VAŠEMU ZDRAVÍ.
 • Lidé mi přezdívají Víťa, někteří v jistých okamžicích dokonce Víťánku a oproti tomu zas jiní lidé v úplně jiných situacích třeba Koukej ať už tě tady nevidím!
 • Nevystavujte tento čistící prostředek ovzduší, se vzduchem může tvořit výbušnou směs.
 • Byla noc temná… téměř jako svědomí Českých politiků.
 • Doktoři Wesmírný omyl doporučují konzumovat v malých dávkách (pokud vůbec) – v průměru každých dvacet jedna stran vám totiž změní život!
 • Výrobek nesmí být skladován při vysoké, pokojové ani nízké teplotě, hrozí jeho poškození.
 • Co to sakra je? – Otázka, kterou si možná položíte, pokud si tuto otázku přečtete.
 • Kniha neobstála při testu na bakteriích. Buď není vtipná, nebo bakterie nemají smysl pro humor.
 • Čistící prostředek nepolykejte ani nevdechujte. Má odpornou chuť o krom toho vás zabije.
 • Hned jsem poznal, že s typem tohoto tvora si nejspíš nebudeme moct pokecat o moderním umění, i když měl dost možná zvrácenou zálibu v červených abstraktních malbách.
 • Nikdo od ”opravářů” neočekával, že skutečně opraváři jsou.
 • Lidé se dohodli. (Nejkratší povídka z žánru humorného sci-fi.)
 • Použití tohoto výrobku jakýmkoli způsobem je zakázáno.
 • Pepa: ”Přinesl jsem vám kytku, Kateřino, jestli se neurazíte.” Pohlédl jsem na to, co nazval kytkou. ”Hele, kdes to vzal? To je nať mých brambor. To potřebovaly k životu.”
 • Uvědomte si, že při používání tohoto výrobku přežije až 90% lidí!
 • Některá zvířátka byla opravdu nechutná a jejich samotná existence podle mě porušovala zákon o týrání zvířat.
 • Za výlohou jsem viděl pochmurné krabičky cigaret propagující rakovinu plic zevnitř, přestože nádraží bylo výstavou cedulí zákazu kouření.


Burning book-293x300.jpg
Knihy

BabičkaBabiškaBibleBible IV.Dobrý voják ŽvejkĎáblova bibleJak na křečkaJízdní řádKoránLovci mamutůNecrotelecomiconMladý hodný chemikO letadélku KakánětiO třech prasátkáchPrasohlavciPříručka pro pohádkového panovníkaRudá, nikoli modrá planetaStopařův průvodce po GalaxiiTeologický výklad jízdního řáduWesmírný omylZlaté stránky