Korán

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Papírový koráb1.jpg
Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něj alespoň něco málo dozvěděli.

Korán byl typ bitevní lodi arabských vojáků při výpravách za ženami hinduistů, křesťanů a beduínů. Podle zdrojů středověkých kronikářů měla dlouhý trup a nudný design. Neměla však být pouze pro válečné účely, sloužit měla i v době míru, a to pro rekreaci.

„Jak se píše v koránu, píču nejlíp po ránu!“

- Lidové moudro

Počáteční potíže[edit | edit source]

Arabští vůdcové museli vyřešit problém s nedostatkem dřeva na výstavbu lodí, přičemž se nehodlali námořních ataků vzdát. Proto došlo na první pohled k nepraktickému stavěné lodí z papíru. Papírové lodě měly mít velký potenciál a lehkostí a kvantitou měly překonat těžkopádné lodě indických zemí.

Poté[edit | edit source]

Teorie a praxe se ukázaly být rozdílné. Arabští námořníci byli nemile překvapeni zjištěním, že papír dobře hoří. Když se pokusili oheň uhasit, jejich osud byl zpečetěn.

Související[edit | edit source]


Burning book-293x300.jpg
Knihy

BabičkaBabiškaBibleBible IV.Dobrý voják ŽvejkĎáblova bibleJak na křečkaJízdní řádKoránLovci mamutůNecrotelecomiconMladý hodný chemikO letadélku KakánětiO třech prasátkáchPrasohlavciPříručka pro pohádkového panovníkaRudá, nikoli modrá planetaStopařův průvodce po GalaxiiTeologický výklad jízdního řáduWesmírný omylZlaté stránky